הבלוג של shaal4x4

shaal4x4

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוקטובר 2014

24/11/2014

וו גרירה – מה זה?

 

וו גרירה הוא אביזר הבנוי לעמוד בכוחות ומשקלים גדולים. הוא יכול להיות קבוע או נשלף וניתן לחבר אותו לרכב כדי לגרור עגלה בכפוף להוראות משרד התחבורה. למעט מספר רכבים בודדים, ניתן להתקין וו בכל רכב ולהשתמש בו לגרירה פרטית או מסחרית. ההגבלות הן בהתאם למשקל העגלה ומידותיה. בנוסף, אחרי התקנת הוו יש לרשום אותו ברישיון הרכב המופק על ידי משרד הרישוי.

תקנות הגרירה של משרד התחבורה משפיעות על סוג הרכב הגורר. על מנת לברר את תקנות הגרירה הספציפיות ניתן ליצור קשר עם נציגי משרד התחבורה ולספק אחד או יותר מהפרטים הבאים:

  • קבוצת אגרה של הרכב או שם יצרן
  • קודם דגם וסמל יצרן
  • סוג הרכב (פרטי, מסחרי או היברידי)
  • קבוצות זיהום

כיצד מבוצעת ההתקנה של הוו?

החוק בישראל מחייב התקנת וו תקני כדי לגרור עגלה או קראוון. התקנת הוו אינה פוגעת בשלדת הרכב או במערכת החשמל והיא מתבצעת תחת פיקוח של יצרני הרכב בחו”ל. במידה והרכב עובר תאונה לאחר ההתקנה, כדאי להגיע לבדיקה במוסך מורשה ולבדוק האם יש צורך בהחלפת וו. החלפה זו כלולה בביטוח המקיף של הרכב ולרוב היא אינה דורשת הוצאות נוספות מטעם הלקוח.

משרד התחבורה ומכון התקנים הישראלי קבעו בשנת 2008 תקנות חדשות לחיבור תקע הנגרר לשקע הרכב. בעקבות התקנות, יש צורך ברכישה של מתאם פלסטיק והמרה בין השיטות הישנות לחדשות. שיטת החשמל החדשה היא אירופאית ושקעים של רכבים ותקעים של נגררים חדשים מותקנים כיום עם 13 פינים ולא עם 7.

לסיכום, וו גרירה הוא פריט הכרחי עבור בעלי אופנועי ים, סירות או אנשי מקצוע המשתמשים בנגררים לצורך העבודה. התקנת הוו מתבצעת לפי הנחיות משרד התחבורה והיא בטוחה לחלוטין.

ווי גרירה לרכב

עוד מהבלוג של shaal4x4

נגרר לרכב

למה צריך נגרר לרכב?   כל כלי רכב בעל משקל עצמי של יותר מ-1,000 ק"ג רשאי לגרור נגרר. השימוש בו יכול להיות מסחרי או אישי והוא כפוף להוראות המפורסמות על ידי משרד התחבורה. בנוסף, גם לנגררים עצמם יש הגבלת משקל בנשיאה. הגבלות אלו...

וו גרירה קדמי

התקנת אביזרי גרירה יכולה לשדרג רכבי שטח והתקציב עבורם נמוך מכפי שנהוג לחשוב. בכל הנוגע לחלק הקדמי, נהוג היום להשתמש בפגוש מתכת ובתוכו כננת או להתקין וו ייעודי וו קדמי הוא אביזר שמיועד לרכבי שטח. באמצעות אביזר כזה ניתן...

תגובות

פורסם לפני 4 years

נגרר

הוראות בטיחות לנגררים   הגדרות היצרן קובעות את האופן בו ניתן לחבר נגררים לרכבים פרטיים או מסחריים. בשלב הראשון יש לוודא התאמת של המשקל למה שמופיע בדרישות הייצור. אפשר להיכנס לאתרי האינטרנט של יצרני הרכבים, להתייעץ עם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה