הבלוג של shaal4x4

shaal4x4

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוקטובר 2014

03/03/2015

הוראות בטיחות לנגררים

 

הגדרות היצרן קובעות את האופן בו ניתן לחבר נגררים לרכבים פרטיים או מסחריים. בשלב הראשון יש לוודא התאמת של המשקל למה שמופיע בדרישות הייצור. אפשר להיכנס לאתרי האינטרנט של יצרני הרכבים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקרוא מידע עיוני. גם החוברת המצורפת לכל רכב חדש מספקת אינפורמציה מן הסוג הזה.

בשלב השני יש להקפיד על הוראות הבטיחות ולבדוק את המשקל אותו יכול הרכב לשאת. רכב פרטי לדוגמא רשאי לשאת עד 500 ק”ג אולם ברכב מסחרי יש אפשרות לשאת משקל גבוה יותר. המשקל המותר נקבע לפי חוזק הבלמים והשיהוי של הרכב אליו גוררים. ההנחיה העקרונית היא לשמור במהלך גרירה על משקל ועומס של פחות מ-75% ממשקל הרכב הגורר.

בדיקות בטיחות לפני חיבור הרכב

מלבד האמור לעיל, יש שורה ארוכה של בדיקות אותן כדאי לבצע לפני שמחברים בין רכבים ונגררים:

א. אבטחת חיבורים – החיבורים צריכים להיות מאובטחים היטב. יש להקפיד על התקנה מקצועית של ווי גרירה ייעודיים, לאשר את נקודות העיגון ולדמות הפעלת לחצים לפני תחילת השינוע והשימוש הקבוע. מומלץ גם למרוח את החלק הכדורי של הוו בחומר סיכה כדי להבטיח תנועה חלקה ולמנוע חריקות.

ב. שלשלאות – חיבור שלשלאות אבטחה עוזר לבצע גרירה יעילה ובטוחה. שלשלאות אבטחה אחראיות על מתן גיבוי במידה והחיבור ל נגרר מתפרק.
לא ניתן להשתמש בשלשלאות לאורך זמן או כתחליף לוו גרירה, אך במקרי חירום הן עשויות למנוע נזקים בלתי הפיכים.

ג. אוויר, בלמים וחשמל – הרכב הגורר נדרש לעמוד בסטנדרטים מחמירים מבחינת לחץ אוויר ובלמים. יש לבדוק את לחץ האוויר בכל הצמיגים, לנפח את הצמיגים בהתאם להוראות היצרן ולחלק את העומס. מערכת בלמים יציבה ואיכותית ברכב הגורר צריכה להיבדק אחת לתקופה. זו גם הזדמנות לבדוק את מערכת החשמל.

נגרר

עוד מהבלוג של shaal4x4

וו גרירה

וו גרירה – מה זה?   וו גרירה הוא אביזר הבנוי לעמוד בכוחות ומשקלים גדולים. הוא יכול להיות קבוע או נשלף וניתן לחבר אותו לרכב כדי לגרור עגלה בכפוף להוראות משרד התחבורה. למעט מספר רכבים בודדים, ניתן להתקין וו בכל רכב...

וו גרירה קדמי

התקנת אביזרי גרירה יכולה לשדרג רכבי שטח והתקציב עבורם נמוך מכפי שנהוג לחשוב. בכל הנוגע לחלק הקדמי, נהוג היום להשתמש בפגוש מתכת ובתוכו כננת או להתקין וו ייעודי וו קדמי הוא אביזר שמיועד לרכבי שטח. באמצעות אביזר כזה ניתן...

תגובות

פורסם לפני 4 years

נגרר לרכב

למה צריך נגרר לרכב?   כל כלי רכב בעל משקל עצמי של יותר מ-1,000 ק"ג רשאי לגרור נגרר. השימוש בו יכול להיות מסחרי או אישי והוא כפוף להוראות המפורסמות על ידי משרד התחבורה. בנוסף, גם לנגררים עצמם יש הגבלת משקל בנשיאה. הגבלות אלו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה