הבלוג של sfnews

sfnews

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מפברואר 2017

האם הספקתם כבר לראות את כל הפרקים של איירון פיסט? עוד לא?

ובכן אנחנו כאן לספר לכם האת האמת על המגן האחרון שהביקורות הלא מפרגנות שקיבלה הסדרה.

נטפליקס ומארוול חברו ביחד על מנת להביא למסך הגדול את הדמויות הפחות מוכרות שלהם, הדמויות שהקו שלהם פחות תואם את העולם הקולנועי של מארוול, במילים אחרות דמויות שאנשים פחות מכירים, קוראים והעלילה שלהם יותר מתאימה לסרטי R.  הדמות הראשונה שקיבלה הצצה היא “דרדוויל”, הנוקם העיוור אומנם כבר קיבל הופעה במסך הגדול ע”י בן אפלק הבאטמן הנוכחי אך החוויה הזו הייתה נוראי.
לא מאמינים לנו ? ראו את הקרב של אלקטרה ודרדוויל בגן ילדים.

 

 

הסדרה של נטפליקס הייתה אפלה, יותר מקורקעת וטובה בכל רמה אפשרית לעומת הסרט משנת 2003, ההצלחה של הסדרה הביא סדרות אחרות.
בהמשך זכינו לראות את “ג’סיקה ג’ונס” בסדרה משלה, הגיבורה אומנם הכי פחות מוכרת ברשימה אך הקומיקס שלה קיבל עשרות שבחים ונחשב חומר קריאה לכל חובב קומיקס,

הסדרה מספרת על גיבורה לשעבר שמנהלת סוכנות חקירות פרטית ומוצאת את עצמה בקרב עם אחד הנבלים הטובים ביותר של מארוול במסך הגדול והקטן.
העולם הטלויזיוני של מארוול ונטפליקס לא עצר וק החל לגדול, קיבלנו דמויות נוספות כמו לוק קייג והמעניש. כל סדרה שיצאה הביעה יותר שבחים והתלהבות מהמעריצים והצופים כאחד.
המטרה הסופית של מארוול לקחת את כל הסדרות הללו לאיחוד לסדרת אחת גדולה בשם “המגנים”, הסדרה תאחד את כל הגיבורים עד לנקודה הזו, מארוול עושה את מה שהיא עשתה במסך הגדול עכשיו בטלויזיה.
הגענו עכשיו לסדרה האחרונה לפני סדרת “המגנים” “איירון פיסט”, הסדרה “איירון פיסט” מסמלת את המותג הרביעי תחת נטפליקס והגיבור האחרון של מארוול שמצטרף לסדרת שתאחד את כל הגיבורים, המטרה של מארוול לתת גרסה יותר מקורקעת לדמות הלוחמת קונג פו, דרקונים ויוצרים מיסטים אחרים.

התכנסו לרגע הזה

**אנחנו נשתדל לדבר על הפרקים הראשונים בלבד על מנת לא לעשות ספויילר למי שעדיין לא צפה בכל הסדרה.***

קצת רקע למי שלא מכיר, הקומיקס עצמו מספר על דני ראנד, ילד אשר הוריו המילונרים מתים בתאונה בהרי היימאליה, רנד נאסף ע”י נזירים ולומד את אומנות הקונג פו בעיר המיסטית קון לון, ראנד הופך להיות אחד מהתלמידים הטובים ביותר ואפילו מתייצב נגד הדרקון שאו לו החי-מת וכך מקבל את אגרופי הברזל – אירון פיסט.(רוצים לקרוא עוד עובדות על איירון פיסט? לחצו כא)
הכוח של אגרופי הברזל הוא היכולת של של דני ראנד לתעל את האנרגיה של הצי’ שלו ולהפוך את האגרופים שלו לכוח בלתי ניתן לעצירה, בכך לתת מכה שיכולה אפילו לעצור את הענק הירוק, לרפא אנשים, לזוז מהר ובערך כל דבר שאתם יכולים לחשוב עליו.
אירון פיסט מעולם לא היה אחד מהגיבורים מהפופלארים ביותר בעולם הקומיקס של מארוול אך הוא זכה להיות חלק מהנוקמים, להתייצב לצד קפטן אמריקה במלחמת האזרחים ואפילו להיות דרדוויל לתקופה קצרה.

אבל באנו לדבר על הסדרה של נטפליקס

הסדרה עצמה שומרת על רוב העקרונות של הקומיקס אך מנסה להיות יותר מקורקעת, דני הוא עדיין בן של זוג מילונרים שאיבד את ההורים שלו בהרי ההימאליה, ראנד לומד והופך להיות האירון פיסט וחוזר חזרה לניו יורק רק כדאי לגלות שהעולם לא רוצה חזרה את דני ראנד.
דני מנסה להתמודד עם העובדה שהאנשים שהוא חשב שהם המשפחה שלו מעדיפים שהיה נשאר מת, כאן נכנסים מהשפחה שהיא אחד האלמנטים הטובים ביותר בכל הסדרה –  המי’צמים.

משפחת מיצ’ם מורכבת מהאבא שהיה השותף העיסקי של אבא של דני ושני הילדים וורד וג’יסיקה, אנחנו עוד נחזור למשפחה הזו מכוון שהם הכוח האמיתי מאחורי הסדרה.

בנוסף לכך דני לומד שהאויב המושבע של “היד” נטע שורשים בנו יורק ודני מנסה להביס. בין כל הקלחת הזו דני פוגש את קולין וינג המנהלת דו’גו  וחוברת לדני.
העלילה של הסדרה קצת מורגשת מוכרת ולפעמים עד מאד, החלק הראשון של הסדרה מרגיש כמו דומה לסדרה החץ Arrow, בן של מילונר שנמצא לאחר שנים שנחשב מת אך חוזר עם יכולת מיוחדות ובוחר להשתמש בהם להגן על החלשים.

החלק השני של הסדרה מרגיש כמו אירון מן, הגיבור שמבין שהחברה שלו עושה לא טוב בעולם ומנסה להילחם כדי לבצע שינוי בה.

לפני שנתחיל לדבר על ההיבטים השונים בסדרה נבין שהבעיה העיקרית של איירון פיסט היא שהסדרה מפוזרת בכל מקום, היא עוסקת בערך בכל אלמנט שהיה בסרטים של מארוול עד היום ואני אסביר

  • קנאת אחים ראינו בתור’ ואנחנו רואים את זה כאן בין וורד לבין ראנד.
  • המילונר שחוזר לקחת את החברה שלו ולהחזיר אותה לעשות טוב לעולם זה איירון מן.
  • העולם המיסטי של מארוול יש לנו בדוקטור סטריינג.
  • התמודדת עם שליטה עצמית ועצבים על מנת לתעל את הכוח שלך – הענק הירוק.
  • הזהות העצמית כמגן של העיר קון לון מול העובדה שהיד מתפשטת בתוך החברה של דני ראנד – קפטן אמריקה.

אני יכול לחשוב על עוד דברים אחרים אך אי אפשר להתעלם מכך שהסדרה שואבת מכל האלמנטים השונים הקיימים בקווי העלילה בסרטים ובסדרות אחרות של מארוול ובכך לא מייצרת זהות עצמית ויחודיות משלה.

הקרב בין הגישמיות למיסטיות

אז מה הסדרה כן מביאה לשולחן? אנחנו רואים את שני היבטים שהם החיים הכופלים של דני ראנד, מצד אחד הזהות של כאירון פיסט והעובדה שהוא נשבע להילחם בארגון הפשע היד ומצד שני דני ראנד הירוש לחברת ראנד.
שני הנקודות הללו בסיפור הם גם הפכים הגמורים אחד מהשני והתסריט מנסה להציג לנו בצורה מאד חדה את ההבדלים בחיים הללו.
הגישמיות  והעושר מול המיסטיות והפנימיות, שני הבטים הללו הם הצדדדים בדמותו של ראנד, המעטפת של איש העסקים שמנסה לשמור על החברה של אביו והמגן של העיר המיסטית, הגיבור אירון פיסט והכוח הפנימי שמונע מהצי’ של הדמות.
שני ההיבטים הללו בסדרה נבחנים כי הרוע נמצא גם בעולם המיסטי וגם בעולם הגישמי, ראנד כל הזמן נדרש לבחור לחזור להיות המגן של קון לון העיר המיסטית או לנהל את החברה שלו ובכך לעשות דברים שנוגדים את האמת הפנימית שלו אך זו ההקרבה בלנהל חברה קפיטליסית.
הרעיון עצמו של הקרב בין הגשמיות לבין המיסטיות מעולה אך הוא לא נבחן עד הסוף וזה חבל.

דני ראנד הוא ענף במים

בעיה נוספת בדמות של דני ראנד היא שהוא פשוט איך לומר את זה? תמים עד לנקודה של טיפשות. השחקן פין ג’ונס לא עושה עבודה רעה כדני ולרוב הוא חביב אך כאשר האקשן מתחיל אנחנו לא באמת קונים את זה שפין הוא מאסטר קונג פו.

רוצים להמשיך לקרוא ? לחצו כאן 

עוד מהבלוג של sfnews

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

האויב שבפנים הסרטים מהטוב ביותר לגרוע ביותר

סדרת האויב שבפנים מבוססת על סדרת משחקי המחשב העונים לאותו שם, הסדרה מספרת על חברת אומברלה אשר מצליחה לייצר וירוס קטלני אשר הופך את כל הנוגע בוירוס לזומבי, אליס גיבורת סדרת הסרטים היא מילה מילה ג'ובוביץ החושנית שמצליחה כל...

תגובות

פורסם לפני 2 years

ביקורת לסרט אקסמן

כהכנה לסרט לוגאן, הסרט השלישי בסדרה על המוטאנט וולוורין אנחנו ננסה לעשות סקירה על כל הסרטים של האקסמן עד לנקודה הזו ומה יותר טוב מלהתחיל עם הסרט שהתחיל את הכל, הסרט שהתחיל את כל זאנר החדש של הסופרגיבורים שאנחנו...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה