הבלוג של יעל אורנן

אהבת ספר

עורכת ומוציאה לאור, עובדת קרוב לעשרים שנה בסביבתם של ספרים בין השאר במכון לתרגום ספרות עברית, מנהלת המסחרית של רשת סטימצקי, מנהלת המחלקה המו"לית של ציבלין הוצאה לאור, והיום שותפה מאושרת של קרן עמרם ב"נוצה - ספרים. עיצוב.... +עוד

עורכת ומוציאה לאור, עובדת קרוב לעשרים שנה בסביבתם של ספרים בין השאר במכון לתרגום ספרות עברית, מנהלת המסחרית של רשת סטימצקי, מנהלת המחלקה המו"לית של ציבלין הוצאה לאור, והיום שותפה מאושרת של קרן עמרם ב"נוצה - ספרים. עיצוב. הפקה" - עוסקת בעריכת תוכן, הפקת ספרים (גם אלקטרוניים), זכויות תרגום, וגם הפקות מיוחדות בסין; ובעיקר0 קוראת נלהבת ודורשת בלתי-נלאית בזכות אהבת הקריאה, קוראת המון וכותבת ביקורות על ספרים.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מינואר 2012

לצאת עם הספר שלך לעולם הרחב – עכשיו זה אפשרי! כל שרצית לדעת על אמזון וספרים אלקטרוניים

12/08/2012

ובכן, למרות שמדברים על זה כבר שנים רבות, נראה שהפעם זה אמיתי…העתיד כבר כאן והוא כתוב שחור על גבי מסך.
נראה שהספרים עומדים לשנות צורה. לא כולם, אין תחליף עדיין לעלעול באלבומים עתירי צילומים וגרפיקה, או לספרים שיש בהם גימיקים מיוחדים (וזאת הסיבה שבמקביל פיתחנו את פעילותנו בסין…) אבל ספרי קריאה, ספרי עיון פשוטים ואפילו ספרי ילדים עומדים לעבור מהמדפים הפיזיים למדפים הוירטואליים.
מה זה בדיוק ספר אלקטרוני?
ספר המוגש לקורא בצורה דיגיטלית כקובץ, וניתן לקרוא אותו על גבי מסך מחשב או על גבי קורא אלקטרוני. למען האמת, קובץ על מסך מחשב זו לא המצאה חדשה…אבל מאוד לא נוחה.
רק עתה, עם התפתחותם של הקוראים האלקטרוניים המשוכללים כגון אייפד, קינדל ודומיהם – אפשר לדמות קריאת ספרים בנוחות מכסימלית, וזה כבר אטרקטיבי,  במיוחד עם מוסיפים לכך את החיסכון בנייר ואת הנוחות שבהחזקת מאות ספרים על מכשיר קל ודק.
נכון להיום תמונת המצב היא כזו:
בארץ יש בינתיים מעט מחזיקים של קוראים אלקטרוניים כגון עברית או אייפד, ומספרם עולה בהתמדה, ולא ירחק היום וזה יהיה תחום בעל נפח משמעותי.
בחוץ לארץ לעומת זאת, המצב שונה…בארה”ב מכירות הספרים האלקטרוניים עברו את מכירות הספרים הרגילים וזה נתון מדהים! וגם אמזון בריטניה דיווחה שהיא מוכרת 114 ספרים אלקטרוניים על כל 100 ספרים רגילים.
אבל הדבר המגניב באמת הוא שאמזון מאפשרת העלאה של ספרים עצמאיים.
אי אפשר להעלות ספרים בעברית, אבל אפשר גם אפשר להעלות תרגום של הספר שלכם לאנגלית ולפתוח בפניו שוק של מיליוני מחזיקי קוראים אלקטרוניים בכל העולם!
זה לא פשוט, ודורש השקעה- צריך תרגום איכותי , עיצוב כריכה ועימוד שמותאם לכל הקוראים האלקטרוניים (נשמח לעזור – ובלי לנכס חלק מהזכויות שלכם) אבל קרוב ל- 70% (!) מהמכירות – נשארות בידי הסופר. גם מי שאין להם חשבון בנק אמריקאי יכולים להצטרף, ולקבל את התקבולים בצ’ק בדואר.
יחד עם זאת, אין לטעות – לא מספיק להניח את הספר על המדף של החנות הכי גדולה בעולם. כדי שיגיע לתודעה ויקנו אותו צריך לעבוד קשה. בדיוק כמו עם ספר מנייר…

עוד מהבלוג של יעל אורנן

תצוגה מקדימה

רומן מכתבים

כמעט פסו מן העולם, המכתבים, במיוחד מכתבי אהבה. הוספדו. והנה דווקא המייל החזיר אותם... נכון, לא על נייר ורוד וריחני, אבל המוני מכתבים בפורמט אלקטרוני עושים דרכם מתיבת מייל אחת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מכשפה מזן המכשפות הקטנות

כאשר דמיון ומציאות נפגשים יחד עם קורט של קסם וכישרון כתיבה – נולד ספר פנטזיה חמוד להפליא. כזה הוא גילי והמכשפה הקטנהשכתבה שרית גורן, כתר הוצאה לאור. "מטילדה היא מכשפה מזן המכשפות...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

האם בכל מחיר?

יש ספרים שהם טורדי מנוחה. כאלה שאחרי שקראת בהם את כבר לא יכולה להגיד 'לא ידעתי'. ברור שאפשר לדלג עליהם, לעבור לרומנים קלילים או ספרי מתח מרגשים, אלא שאין זו אלא התנהגות של בת יענה. למעשה, עלינו להודות לכותבי הספרים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה