הבלוג של אחת מאיתנו

הבלוג הסודי

הבלוג הסודי של הבלוגריות בסלונה, שבו ניתן לכתוב בעילום שם את כל מה שלא נעים לכתוב בבלוג הרגיל

עדכונים:

פוסטים: 157

החל מאוקטובר 2013

מסתבר שהרצון הפשוט שלנו לחיות חיי שגרה הוא בעצם מלכוד 22 אמיתי

18/06/2018

לכי תסבירי לילדים שלא מתקרבים לעפיפון ולבלון.

כלומר, כן, אפשר לשחק בעפיפון שלהם וליהנות במסיבת יום הולדת מלאת בלונים. אבל אם פתאום רואים אחד בלי הקשר מיד רצים לקרוא למבוגר. ולא נוגעים.

רואים עפיפון בלי הקשר, קוראים למבוגר ולא נוגעים (צילום: Ilia Yefimovich/Getty Images)רואים עפיפון בלי הקשר, קוראים למבוגר ולא נוגעים (צילום: Ilia Yefimovich/Getty Images)


לכי תנחמי ילדה שפוחדת שהיא לא תספיק לרוץ לממ”ד באמצע הלילה אם יהיה שוב צבע אדום. כבר הבטחתי לה שאנחנו לא רצים בלי לוודא שהיא ערה, והיא עדיין חולמת חלומות בהם היא קופאת ואנחנו סוחבים את האחים שלה (למרות שבמציאות הם ישנים ממילא בממ”ד ואין צורך לסחוב אותם).

לכי תסבירי לילד שאומנם אמרת לו שהתרופה הקבועה היא עד שבועות, כי אח”כ זו לא עונת הברונכיט, אבל את שומעת על הנשימה שלו את השפעות האפר שבאוויר, ושוב לוקחים תרופה כל יום.

מה עושות השריפות למערכת הנשימה של ילדים? (צילום: דוברות חיים ילין)מה עושות שריפות לדרכי הנשימה של ילדים? (צילום: דוברות חיים ילין)

לכי תאמרי לילדים שהמשחק שלהם שכולל צעקות “צבע אדום” זהות לאלו מהרמקול מוריד לך את הלב לתחתונים. הרי כולם אומרים שזה עיבוד נהדר והדרך שלהם להתגבר ולהמשיך עם חוסן. אבל אף אחד לא מדבר על האמא שלהם שצריכה לנשום עמוק בכל פעם ופעם.

לכי תסבירי לכל מי שחי 10 ק”מ מעזה מה זה לחיות בתוך עננת עשן. לא לדעת איפה זה ינחת. שכל פינות החמד שלך הופכות לפיח. כמה עמוק הטרור הזה פוגע בנו.

אש בשדה, מחזה יומיומי (צילום: דוברות חיים ילין)אש בשדה, מחזה יומיומי (צילום: דוברות חיים ילין)

ועכשיו, לכי תסבירי, גם לעצמך, מה בכלל את רוצה.

הרי כשאנחנו שותקים על טרור ההצתות הזה, הם ממשיכים. ומכאיבים. ומסכנים אותך ואת ילדייך.

וכשהצבא מגיב את יודעת שהלילה שוב יהיה לילה אדום. ריצות ופחדים. ואת לא רוצה עוד צוק איתן. הכל, רק לא עוד צוק איתן.

ואז אני מבינה שהחמאס, ארגון קטנטן, תופס את מדינת ישראל הגדולה והחזקה במלכוד 22 אכזרי. או לקבל עפיפוני נפץ. או לקבל התקפות ליליות. בחירה בלתי אפשרית. סיוט גמור עבור כל מי שגר פה בעוטף.

לכי תסבירי שגם כשאין לך מושג מה אפשר לעשות, את מצפה מהממשלה שלך למצוא לזה פתרון.

לכי תסבירי לילדים שלך שעושה רושם שבממשלה לאף אחד לא אכפת מהם בכלל.

ועכשיו, לכי תסבירי לעצמך שעם הכל זה הבית. ואת פה.

לממשלה לא אכפת, אבל זה הבית ואת פה (צילום: דוברות חיים ילין)לממשלה לא אכפת, אבל זה הבית ואת פה (צילום: דוברות חיים ילין)

עוד מהבלוג של אחת מאיתנו

תצוגה מקדימה

לעולם לא אלד שוב בוולפסון

כמה חודשים עברו מאז שילדתי את בני הבכור במחלקת יולדות בוולפסון, והחוויה המשפילה הזו לא עוזבת אותי. המצב טוב יותר עכשיו. בחודשיים הראשונים בבית חשבתי על זה בכל יום. בכל לילה. שיננתי את שמות אנשי הצוות שאיתרע מזלי לפגוש שם....

תגובות

פורסם לפני 4 years

איך לא ידעתם שהבת שלכם רוצה למות? כי היא לא סיפרה לכם

אני יושבת מול הסרט "כנרת שלי" שמספר על חייה ומותה של כנרת בן ז"ל, בתו של מנחם בן, שהתאבדה בקפיצה בגיל 19. המומים, ההורים מגלים שביתם היתה נתונה בדיכאון כבר מילדות. שהיא כתבה על רצון למות בגיל 13, 16, 18, ללא ידיעתם. וגם דברים שהם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

ובכל פעם שאני נהדפת אחורה

אני יודעת שלא רואים עלי. זאת אומרת מי שיעבור ברחוב מולי יראה אשת קריירה מהוקצעת, מטופחת עד הקצה. כן, כזאת אני. יש לי קריירה נהדרת, יוקרתית כזו. תפקיד שכולן חושקות בו. אז לא רואים עלי, לא רואים איך אחרי שיחת השכר השנתית עם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה