הבלוג של אחת מאיתנו

הבלוג הסודי

הבלוג הסודי של הבלוגריות בסלונה, שבו ניתן לכתוב בעילום שם את כל מה שלא נעים לכתוב בבלוג הרגיל

עדכונים:

פוסטים: 158

החל מאוקטובר 2013

תוציא את האף שלך מהרחם שלי.

03/01/2017

אם היו שואלים אותי בצעירותי כמה ילדים אני רוצה, הייתי עונה – לא יודעת. הם יבואו אחד אחד (אני מקווה) ואז אחליט. כך היה.
כשהיו לי כבר שלושה ילדים בריאים ומוצלחים, ידעתי שזהו. פשוט ידעתי. בן הזקונים היה בן שנה וקצת, כבר התחלתי להפטר מבגדי התינוקות ואז נכנסתי להריון.
/
תשאלו: לא נזהרת? אענה – לא עניינכם, אבל כן. (השאלה צריכה להיות ״נזהרתם״, אגב).
תשאלו: מה אמר בן הזוג? אענה – נתן לי להחליט. לא לחץ לכאן או לכאן.
תשאלו: לא היה לך קשה? אענה – ממש קצת. לא יותר מדי.
/
גרתי באותה תקופה בחו״ל, במקום נטול וועדות הפסקת הריון. רופא הנשים המופלא שלי לא שאל שאלות, לא הראה לי סירטונים גרפיים. הוא רק הסביר על התהליך ולאן לפנות, הכל הלך חלק.
/
אם הייתי בארץ באותה תקופה, הייתי הולכת לוועדה, עומד מול זרים גמורים, אנשים שמעולם לא ראיתי ולעולם לא אראה שוב, כאלה שאין לי דבר משותף איתם. הם היו מחליטים אם ארחיב את משפחתי או לא. בכוחם לחייב אותי להביא לעולם אדם נוסף על כל המשתמע מכך, למרות שאת תוצאות החלטתם אשא רק אני ומשפחתי.
/
הייתי עומדת מולם כמו ילד נזוף מול המנהל, מנסה לנחש מה המנהל הספציפי הזה אוהב לשמוע, איך לנסח את נימוקי כדי לצאת מהמצב הלא רצוי אליו נקלעתי, מצב שיכול להשפיע על חיי באופן משמעותי.
לאמת אין ערך במצבים כאלה. כנראה שהייתי נאלצת להגיד שהילד אינו מבעלי – זה מה שמומלץ במצבים כאלה – הדרך הבטוחה ביותר היא להכריז על העובר כפסול חיתון יהודי. או אז מתקפלות כל תאוריות חיות העובר, כל קיתונות החמלה כלפי התאים העובריים נעלמים. הרי אין חמור מכך – הוריו של התרום-עובר אינם נשואים! (לכאורה). הייתי משקרת בלי נקיפות מצפון והם היו יודעים שרוב הסיכויים שאני משקרת.
/
קשה לדמיין, המאה העשרים ואחד.
/
ואם העניין אינו הזוי דיו,  קמו חברי כנסת בעולמנו שהולך אחורה והחליטו שהדבר שחסר בוועדה הם רב וקאדי. דווקא ברגע הזה בחיי, אנשים המייצגים עקרונות שאינני חיה לפיהם אמורים ״להדריך אותי״, להחליט על עתיד המשפחה שלי. כמובן שאם כבר הולכים אחורה רצוי לצרף סירטון שבו יראו לי את ״משמעות״ ההחלטה שלי (ניחוח אפרת עולה באפי), כי בניגוד לחברי הוועדה, קלת דעת אני ואין לי מושג איך נראה תאים עובריים בחודש השני להריון, אני לא יודעת לגגל או למצוא את מקורות המידע האמינים עלי.
הצעת חוק: כל המעוניין לצרוך זנות יצפה ראשית בסרט תעודי על סחר בנשים ועל נשים בזנות כדי שיבין את מלוא המשמעות.
/
תודה, אבל לא, גליק. עזרתך אינה דרושה.
unnamed (6)

עוד מהבלוג של אחת מאיתנו

תצוגה מקדימה

לעולם לא אלד שוב בוולפסון

כמה חודשים עברו מאז שילדתי את בני הבכור במחלקת יולדות בוולפסון, והחוויה המשפילה הזו לא עוזבת אותי. המצב טוב יותר עכשיו. בחודשיים הראשונים בבית חשבתי על זה בכל יום. בכל לילה. שיננתי את שמות אנשי הצוות שאיתרע מזלי לפגוש שם....

תגובות

פורסם לפני 5 years

איך לא ידעתם שהבת שלכם רוצה למות? כי היא לא סיפרה לכם

אני יושבת מול הסרט "כנרת שלי" שמספר על חייה ומותה של כנרת בן ז"ל, בתו של מנחם בן, שהתאבדה בקפיצה בגיל 19. המומים, ההורים מגלים שביתם היתה נתונה בדיכאון כבר מילדות. שהיא כתבה על רצון למות בגיל 13, 16, 18, ללא ידיעתם. וגם דברים שהם...

תגובות

פורסם לפני 6 years

ובכל פעם שאני נהדפת אחורה

אני יודעת שלא רואים עלי. זאת אומרת מי שיעבור ברחוב מולי יראה אשת קריירה מהוקצעת, מטופחת עד הקצה. כן, כזאת אני. יש לי קריירה נהדרת, יוקרתית כזו. תפקיד שכולן חושקות בו. אז לא רואים עלי, לא רואים איך אחרי שיחת השכר השנתית עם...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה