הבלוג של מירי ליטווק - סופרת זכרונות

savtamirie

סופרת ומתרגמת, מחברת ספרי ביוגרפיות, זיכרונות, הנצחה וספרי משפחה. כלת פרס היצירה מטעם ראש הממשלה. ספרים: "רוסיות ישנות עירומות" פועלים; "שמש מאחורי הגב" ו"געגועים לחושך" הקיבוץ המאוחד. על היצירה הספרותית... +עוד

סופרת ומתרגמת, מחברת ספרי ביוגרפיות, זיכרונות, הנצחה וספרי משפחה. כלת פרס היצירה מטעם ראש הממשלה. ספרים: "רוסיות ישנות עירומות" פועלים; "שמש מאחורי הגב" ו"געגועים לחושך" הקיבוץ המאוחד. על היצירה הספרותית באתר: www.mirielitvak.com על כתיבת ספרי ביוגרפיה וסיפורי חיים באתר: www.alife.co.il תרגומים סיפורת ושירה. "אנחנו" מאת יבגני זאמיאטין (רומן, הוצאת בבל), "בוריס פַּסְטֶרְנַק", "מארינה צְווֶטאייֶבה", "אנה אחמטובה", "אלכסנדר בלוק", (הוצאת גוונים). למדה תיאטרון באוניברסיטת תל אבי ובאוניברסיטת סורבון בפריז.

עדכונים:

פוסטים: 104

החל מינואר 2015

hotel 3

לא, איה היא לא לסבית. היא בחורה בודדה. אין לה אף אחד. לא בן זוג ולא בת זוג. לפי מה שידוע לי. אולי יש לה כל מיני דברים, ואני לא יודעת.
היא חזרה וסיפרה לי על החבר שהיה לה באוניברסיטה, לפני שנים, כשעוד הייתה סטודנטית. היה נדמה לי שהיה רק נדמה לה שהוא חבר שלה, כך היא כינתה אותו, אבל בשבילו היא הייתה סתם ידידה למשך תקופת הלימודים, קצת יותר מסטוץ’ נחמד.
כששנת הלימודים הסתיימה והגיעה חופשת הקיץ הוא נסע להוריו בחיפה והיא נשארה במוענות. הוא לא צלצל אליה וגם היא לא יצרה אתו קשר. אחר כך הקיץ נגמר, והם חזרו שוב היו ביחד, כאילו כך צריך להיות. היא חזרה וסיפרה שהוא אהב לבשל, “הוא השתלט על המטבח”, היא אמרה, והיא הרגישה שהוא דוחק את רגליה כאילו לקוח לה את כל התפקידים. הם התכוננו יחד לבחינות, וכשקיבלו את התואר כל אחד הלך לדרכו כאילו כלום לא היה. כעבור שנים היא פגשה אותו ברחוב באחת הפעמים שבאה לבקר אותי. הוא היה נשוי, היו לו שלושה ילדים, ולא היו לו רגשות מיוחדים אליה – כך הבנתי מתוך תיאורה, והיא ידעה לתאר.
היא סיפרה לי עוד על קשר מיני שהיה לה עם מישהו שעבד אתה. הוא היה צעיר ממנה בהרבה ועבד אתה בפרויקט גדול באיזה שהוא מקום בארץ, רחוק מהמרכז. היא שכבה אתו כמה פעמים. עד אז וגם אחר כך לא סיפרה לי על סקס. זה לא אומר שלא היה, רק זה מה שסיפרה. המהנדס הצעיר הזה בדיוק עמד להתחתן. הוא היה ממש כמה ימים שלפני החתונה. אולי לפני החתונה יש רגעים כאלה שגבר מרגיש שהוא הולך לכבול את עצמו, והוא נבהל. שמעתי על זה. והיא לא הייתה נשואה ולבד.
היא חלתה, היא לא ביקשה עזרה ולא סיפרה לי. ידעתי על זה רק בדיעבד. באותה תקופה לא היינו כל כך בקשר. היא הייתה צריכה לעשות ניתוח, והיא הלכה לניתוח לבד. בלי בן משפחה, בלי בת לוויה, בלי חברה. גם ממני היא לא ביקשה לבוא אתה. בזמן הניתוח בבית החולים לא היה מי שישמור לה על הדברים האישיים. היא השאירה את התיק בחדר האחיות וגנבו לה את הארנק.
אהבתי את איה. היא חכמה, היא מעניינת. חשתי אליה הרבה חיבה. גם היום אני אוהבת אותה ומצטערת שהקשר בינינו נפסק. אבל היא מתקרבת קרוב-קרוב בלי גבול, ואחר כך משהו קורה, ויש התרחקות, ניתוק.
יוסי מארק, שמן על בד.

mirielitvak.com

icon f sm
מירי ליטווק – סופרת זיכרונות<a

עוד מהבלוג של מירי ליטווק - סופרת זכרונות

תצוגה מקדימה

דמעות האופרה - סיפור

אמא הוציאה מהאינטרנט את תקציר העלילה. "אתה לא צריך את זה, אתה מכיר את הסיפור של אוניֶיגין", היא הפנתה את ראשה אלי והושיטה את הדפים לאבא. "אל תשכח, גידי", היא הוסיפה בנימה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רגליים ישרות - הן נפגשו אחרי שישים שנה

הלכתי למרילה כל שבוע ושמעתי את סיפורה, הקלטתי אותה והכנתי את החומרים לכתיבה. בנעוריה היא הייתה יפה, בלונדינית. ראיתי בתמונות. היה קיץ. השמש החמה הלמה בי כשיצאתי לרחוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אישה יפה

"אחותי רינה נולדה ארבע שנים אחרַי קיבלה את כל אהבתה של אמי. זאת הייתה החלוקה. היא הייתה הבת של אמא ואני - לא. כולם ידעו את זה בכל פלגי המשפחה: אמא אהבה רק את רינה. הרגשתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה