הבלוג של שרית כהן חכם

לאן את רצה

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר... +עוד

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה. בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע. תפעילו שעון... מתחילים.

עדכונים:

פוסטים: 38

עוקבים: 19

החל מיוני 2011

בכל ערב אחרי “שנגמרה החגיגה” והם כבר במיטות, קצת לפני שפיית החלומות תגיע לבקר אחרי שווידאתי איתה שתמשיך את החלום הטוב מאתמול ותפזר אבקת נצנצים על החלומות החדשים, אני מברכת אותם לילה טוב ומאחלת להם לנסות למנות את כל הדברים הטובים שקרו היום, תפילת לילה אחרונה, חיבשוק אחרון ולישון….

30/10/2016

לרגע נדמה לי שהצלחתי. שקט משתרר למעלה והאור הקטן שהשארתי במעבר שבין החדרים לא מתחלף באור הגדול. אני מכינה לי את הקפה האחרון להיום.  אחרי אימון הריצה שלי אני אוהבת לשבת בגינה להקשיב לשקט.  מביטה לעבר האופק החשוך ויודעת ששם מסתתרת העליה של שבת הקרובה, חושבת עליה…  אבל הצעדים הקטנים שאני שומעת יורדים במדרגות בשקט בשקט כדי שאני לא אשים לב מגלים לי שהחגיגה רחוקה מלהסתיים….   אמא, רק כוס מים שכחתי לקחת…. ו…. אני יכול לישון היום עם עלמת חן?

להסכים? לא להסכים?

להסכים פירושו לאפשר עוד שעה של קישקושים, צחוקים, ליחשושים ו…שששש אמא תשמע ולא תיתן לנו לישון יותר יחד. לא להסכים פירושו לשלח את בן ה 9 וחצי למיטה שלו מאוכזב אחרי שהוא רואה את אחותו עלמת החן מושכת בכתפיים כאילו אומרת אין מה לעשות. כך או כך אני אשאר עם הקפה שלי ועם השאלה הנצחית האם ההחלטה הזו הייתה נכונה. אוליי הייתי צריכה להסכים, מה אכפת לי? כל עוד הם רוצים להיות יחד.  ואוליי לא הייתי צריכה להסכים?  קשה להם בבוקר והם צריכים שינה טובה. איזו מן אמא אני??  אני תוהה וממשיכה להסתכל אל החושך הרחוק. אני תוהה עם עצמי. מקווה שאני עושה הכי טוב שאני יכולה.  מראה להם את הדרך מאפשרת להם לבחור את דרכם, לטעות וללמוד מהטעות, מגנה עליהם אבל שילמדו גם להילחם, מאפשרת ליפול אבל לא להיפצע, עוזרת לקום אבל קודם תנסו לבד.  אני מקווה.

6 אמהות

הסדרה 6 אמהות עוסקת בשאלה הנצחית איזו מן אמא אני???  שאלה נוקבת שאין עליה תשובה חד משמעית. אין עליה תשובה אחת וכל תשובה שאענה לעצמי מיד תהיה תשובה נוספת, לפחות עוד אחת. 6 נשים, כל אחת עולם.  כל אחת אישה, אמא, בת, רעיה, חברה, שכנה, מכרה….. כל כך הרבה תפקידים לאדם אחד. מיהי האמא המושלמת??  והאם יש כזו? אחרי הקרנת הבכורה של הפרק התבוננתי באמהות שישבו בפאנל, תהיתי מה עובר להן בראש עכשיו. ברגע זה בדיוק, שנייה אחרי שציפיתי בהן על המסך מזילות דמעה, מספרות סיפור שהופך את הקרביים, שומעות את האמת מהבת הבכורה או מתמודדות עם בדידות, חרדות ודעות קדומות.  הבנתי שבכל אחת מהן יש משהו שאילו היינו מחברים יחד היינו מקבלים את האמא המושלמת. סופר אמא.  אמא גיבורת על.  אבל גיבורות על יש רק באגדות. וטוב שכך. ישבו מולי 6 נשים, אמיתיות. כל אחת עולם.  6 נשים אמיצות שהסכימו להיחשף יחד עם בני משפחתן הארד קור, בלי הנחה.  יש מי שישפטו אותן על כך ויש מי שירגיש מציצן. את העונה הראשונה והעונה השנייה לא ראיתי. שמעתי עליהן ראיתי פרומו אבל לא מיהרתי לראות או להקליט.  אני מודה שהפעם הן, האמהות, הצליחו לעורר את סקרנותי. אחרי העונה השלישית של הסדרה 6 אמהות שמתחילה ביום שני 31.10.16 בשעה 21:00 בשידורי רשת ללא ספק אעקוב.  או אקליט, כדי לראות בשקט בשקט כשהחגיגה באמת נגמרת והולכת לישון.  המשך הפרקים ישודרו  בימי חמישי (עוד באותו שבוע) לאחר “המערכת”.
דף הפייסבוק של התכניתפרק הבכורה ביום שני 21.10.16 ב21:00 ערוץ 2, רשת.

החלום של כל גבר

2 קילומטר מעל כל היתר……. כל כך ברור. ממוקד.   מופשט. חד מימד. ומה החלום של כל אמא?? אני מוכנה להתערב איתכם שמחשבת החלום הראשונה היא לעולם לא על עצמה. העונה, בניגוד לעונה קודמת , הבעלים ייקחו חלק לא קטן בתוכנית,  הם יתפסו את מקומן של הנשים באולפן, יצפו בנשותיהם ובאופן התנהלותן ויגלו דבר מה או שניים של ידעו על נשותיהן.

האמהות

מיכל צפיר – סצנת הפתיחה של מיכל צפיר בעונה השלישית ממחישה את סיפור האימהות שלה לאורך הסדרה. צפיר שואלת את ביתה המתבגרת האם יש משהו שהיא לא יודעת עליה וזאת עונה לה ” את לא מכירה אותי בכלל”! זמרת וכוכבת הילדים לשעבר שהיום מובילה לאורח חיים בריא – תתמודד בסדרה עם גיל ההתבגרות הבועט של ביתה הבכורה. עם מקומן של שתי בנות נוספות, שאינן מקבלות ״זמן אמא״ (כי אין זמן להכל) ועם זוגיות ליואב צפיר, במאי טלוויזיה עסוק, שספק מעורב במה שקורה בבית. האם תצליח לנהל אימהות בהגיון ובשכל כאשר רגשות, כעסים וחששות פורצים מנערה בת 17 שאין לה גבולות?

WhatsApp Image 2016-10-30 at 17.32.31 (1)

מיכל צפיר. יוצאות לדרך חדשה

הרבנית רונית ברש   המטאורית של עולם התשובה, שמסרה ילד לאימוץ אחרי שנאנסה בגיל 14! מנהלת אימהות לחמישה ילדים וזוגיות עם אילון, חוזר בתשובה שמאמין כי הכל בידי שמיים, גם בנוגע לחינוך הילדים. הרבנית שלוקחת מאות נשים לקברו של רבי נחמן מברסלב ב״אומן״ ו״מסדרת״ להן את הבלבול בחיים – חיה בבלבול מוחלט בכל הנוגע לבנותיה שעפו מביה״ס החרדי בו הן לומדות, בכל הנוגע לילד המאומץ שחוזר לחייה אחרי 20 שנה, ובכל הנוגע להתחייבות שלה למען ״בנות ישראל הכשרות״, שגוזלות ממנה זמן משפחה. בפרקי הסדרה, תנסה ברש לעשות סדר בחייה.

WhatsApp Image 2016-10-30 at 17.33.03

עם הרבנית רונית ברש. סיפורה של אישה חזקה שאין כמוה

נעמי (נאם ) הורוביץ –בת זוגו של חיים הורוביץ יורש חברת התרופות ״טבע” עברה חיים לא קלים כשהגיעה לבדה מתאילנד לישראל , נעמי תנסה למצוא את מקומה האמיתי בעולם החדש ותוכיח שעלינו לנקות את מה שחושבים עליה – ״זאת שתפסה מיליונר״.

חשוב לה להדגיש שאת עצמאותה בעסקים היא השיגה לבד. בעיקר היא תנסה להוכיח לביתה בת ה19, שחזרה בתשובה, ונלקחה ממנה בגיל צעיר – שהיא ראויה לאהבה שלה.

רחיק סלימאן  שחקנית ערביה, הראשונה במגזר שמטפלת בנפגעות תקיפה מינית, פסיכולוגית המנהלת קליניקה פרטית בביתה, אימא לשלושה ילדים ועם זוגיות לשחקן הישאם סלימאן (פאודה). מי שגרה בנצרת עלית בליבה של שכונה יהודית, תיגע בזהות שלה כערבייה, כאישה וכבת לאבא דומיננטי מ״טייבה״ המעוניין להחזיר אותה לשורשים.

האם הילדים מתגבשים לזהות הנכונה שלהם בסביבה מעורבת, והאם יש דבר כזה בכלל במציאות הכל כך לא ברורה בהם הם חיים. אבל בעיקר נציץ לשיחות על אהבה וזוגיות בשפה הערבית.

ליאת בנאי –זמרת, אימא לחמישה, שניים מנישואים ראשונים, אחד מנישואיה לאמרגן והמנהל האישי שלה, ניסים עוז, ושניים המשותפים לשניהם – פותחת בפני בעלה בהודעה מרעישה – ״אני בהריון ״. האימא שמאמינה בטוטאליות ושהאישה צריכה לעשות הכל בבית, חיה בעצמאות ובהומור בלתי פוסק סביב השעון. האישה שעובדת ביום כאמא ובלילה כזמרת מועדונים מסתפקת במילה אחת קטנה מבעלה כדי לקבל כח לחיים – ״אמא יש רק אחת״!

בת אל בלן - כתבת שטח בערוץ הבידור, עורכת משנה בטלוויזיה ומגישה פאנל הורות באתר “וואלה” , מנסה לא להעביר אל הבנות הקטנות שלה (3 וחצי ושנה וחצי) את הטראומות האישיות שלה מהילדות. אמא שנפטרה מסרטן שבת אל הייתה בת 17, אחרי שהאבא נטש שהייתה בת 12. בחייה המשותפים עם תימור בעלה עורך הדין, היא מוצאת את הדרך בציניות ובחדות הלשון האופיינית רק לה, להתמודד עם הפחד ממחלות וחיידקים, מנטישה, מאימהות לא מוצלחת וממה לא..

מיכל צפיר ואני

להקרנת פרק הבכורה הוזמנתי כבלוגרית שכותבת בסלונה.  אני כותבת על ריצה.  הריצה היא חלק מחיי ב 4 השנים האחרונות.  אני רצה למרחקים ארוכים.  אני מגלה שהריצה מקבילה לחיים.  ההתמודדות עם קשיים, אתגרים, פציעות, הצלחות, מדליה, חברים…. הריצה היא כמו מראה, עולם מקביל שמשקף את העולם הקיים. את מיכל צפיר פגשתי יחד עם בתה האמצעית שירה.  שוחחתי עם מיכל על העיסוק המשותף לנו: תחום הספורט ואורח חיים בריא ופעיל.  כל אחת מכיוון אחר.  סיפרתי על הבלוג ובמה הוא עוסק וביקשתי להתנסות בתכנית “כל אחד יכול” לחיות חיים בריאים יותר.  ויותר מזה… גיליתי אומץ וביקשתי לתעד את התהליך. על כל המשתמע מכך… כן, כולל תמונת סלפי OMG. יום אחרי שוחחתי עם מיכל בטלפון.  אחרי השיחה חשבתי לעצמי שאם היא לוקחת אותי ברצינות, הגיע הזמן שגם אני.   רוצי רוצי את יכולה, אמרתי פעם לעצמי.

המשך יבוא בפוסט נפרד. בינתיים, אני ממליצה לכוון את התזכורת לסיום החגיגה ופיזור נצנצים ע”י פיית החלומות ביום שני 31.10.16 בשעה 21:00 ולצפות בפרק הראשון של 6 אמהות.

עורכי הסדרה

במאי ועורך ראשי- איתן שמואלוף

מפיקה ראשית – תמי גרייניק

עוד מהבלוג של שרית כהן חכם

תצוגה מקדימה

רוצי, רוצי את יכולה, אמרתי לעצמי. אז עפתי על זה.

החלטתי לבדוק מה זו "ריצה".  פעם, בהיותי אתלטית צעירה, ריצה הייתה עבורי אותה פעילות שהוגדרה "חימום" לפני אימון אתלטיקה קלה.  ריצת חימום של 2-3 ק"מ.  הייתי מפורקת.  לא הבנתי למה אני צריכה לרוץ כל כך הרבה כשבעצם כקופצת לגובה...

תצוגה מקדימה

להיות ספורטיבית ואופנתית

אופנה. אי אפשר בלעדיה.  אנחנו הנשים אוהבות אופנה. חשוב לנו להיראות טוב ואנחנו מרגישות ניפלא כשאנחנו נראות טוב.  לאט לאט תפסו האופנה והטרנדים מקום של כבוד בבגדי הספורט שאנו לובשות לריצה, רכיבה על אופניים, בסטודיו או בחדר...

תצוגה מקדימה

האתגר של אוצ'יגבה

30 ימים רצופים של פעילות גופנית יכולים להישמע כסיוט או כאתגר מרתק.  תלוי איפה בדיוק ממוקמים על סולם מחפשי הריגושים. אחרי שנה ארוכה ועמוסה במירוצים בניהם ...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה