הבלוג של שרית כהן חכם

לאן את רצה

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר... +עוד

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה. בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע. תפעילו שעון... מתחילים.

עדכונים:

פוסטים: 36

החל מיוני 2011

או כמו שגרמין מסכם את זה Budapest Running. אני אוהבת לצבור מסלולים חדשים, כאלה שיש בהם משהו מעניין, חדש ובמיוחד אם הם בחו”ל. הפעם, המראות של העיר המקושטת לקראת הכריסמס הביאו אותי לכתוב את הפוסט הזה. תלבשו חם וצאו לרוץ. נ.ב. בהמשך הפוסט תמונות גם לכאלו שהריצה לא זורמת להם בדם.

22/12/2015

לרוץ בחו”ל זה כייף.

אני בטוחה שכל מי שהריצה זורמת לו בדם וברגליים, כשמגיע שלב אריזת המזוודות, קודם כל נארזים נעלי ספורט ובגדי ריצה ושלא נשכח את השעון.  אין, סגורה על זה.  ומי שלא שירים ת’יד.
הראשון שנכנס למזוודה זה הגרמין וכל חבריו (רצועת דופק ומטען) ונעלי הריצה.  אחריהם הונחו כלאחר כבוד הטייצ והחולצה החמה, הכובע והכפפות.   זהו, מבחינתי אפשר לצאת לדרך.  כל דבר אחר, אם חסר, נסתדר.

עטופה טוב טוב בטייצ חם, כובע וכפפות יצאתי מוכנה לקיפאון ברחובות בודפשט.  האנשים מאחורי דלפק הקבלה לא הבינו את פשר השעה הכל כך מוקדמת שאני יוצאת לרוץ.  רק בצהריים הבנתי את פשר המבט. גם בשעה 12 בצהריים כשאצלנו חם מאוד גם בחורף בבודפשט זה נחשב תנאי מעבדה.

לקראת כריסמס אירופה לובשת חג.  בודפשט הופכת להיות מעין תחנת חשמל ענקית וכולה מלאה אורות.   הריח הכללי בעיר הוא של קיורטוש וניל וערמונים עם קינמון.  חודש שלם של ירידי כריסמס ססגוניים, בניינים מקושטים ומוארים, רחובות הומי אדם שמחים והקור המקפיא שמתפרע בשיא החום ומגיע בצהריים ל 3 מעלות, אפילו הוא מחמם את האווירה.

מסלול ריצה באי מרגרט

מסלול ריצה באי מרגרט

לרוץ בכל שעה

כהרגלי, קמתי מוקדם בבוקר.  חושך בחוץ  מה חושך… כאילו אמצע הלילה.  בחודשי החורף, השמש זורחת סביב השעה 7:30 (שעון בודפשט) ושוקעת סביב השעה 15:30.  תוסיפו את מזג האויר הקר, המסלול השטוח והמקסים סביב הדנובה, מסלול מדהים בתוך האי מרגרט והרי לנו משוואה נהדרת ליצירת תנאי ריצה אידאליים.
באותה שבת של ריצה בבודפשט, חברים שלי רצו את המסכמת שלהם בטבריה.  נזכרתי שבשנה שעברה, כשאני רצתי את מרתון טבריה, היה קר מאוד.  בשבוע שלפני המרתון מזג האויר הוכתר למלך הבלתי מעורער של שיחת היום והצטיידתי בכפפות, מחמם אזניים וחולצה מתאימה לריצה במזג אויר קר.  אבל הבוקר הזה, של שבת ליד הדנובה היה קפוא.  קפוא. אין מילה אחרת לתאר את זה.  סביב השעה 7 חציתי את הלובי של המלון, לבושה בגדי ריצה זוכה למבטים ש”זר לא יבין” – זה זה.  בטח הם איחלו לי בהצלחה בהונגרית בלב….
אמרתי בנימוס בוקר טוב ויצאתי החוצה.   יאללה GPS  באמא שלך תמצא את עצמך מהר.
רצתי.  קצר.  10 קילומטרים כיפיים.  קפואים אבל מחממים את הלב.  הרחובות ריקים.  3 רצים בס”כ חלפו על פניי ואני תוהה בליבי, השתגעתם?  יש לכם יופי של מזג אויר ומסלול מדהים… איפה אתם?   בואו תראו מה קורה בנמל תל אביב בשעה כזו… בפארק הירקון… בטבריה…
מאוחר יותר הבנתי איפה הם, באי מרגרט, התמלאתי כולי קנאה….  שעת צהריים, שיא החום, 3 מעלות בלי קרן שמש אחת, ורצים.  קבוצות של רצים, רצים בודדים, רצים בלבוש ריצה, רצים בטרייניג של בית, רצים צעירים, רצים מבוגרים…  מלא רצים…. בצהריים… כיף להם.

אהבתי את מסלול הריצה, עשוי רקורטן, מסומן.  כמה כייף שיש כזו מודעות לפעילות גופנית ובונים במיוחד עבור העוסקים בספורט מסלולים מותאמים.

 

מסלול רקורטן מסומן

מסלול רקורטן מסומן.

 

כריסמס בבודפשט

בודפשט יפייפיה.  אני מאוד אוהבת אותה והיא יעד מועדף עליי.  לקחתי איתי את המצלמה שלי ונהניתי בכל רגע.  לטובת אלה, שאורזים מזוודה בלי שעון ונעלי ריצה, הנה טעימה קטנה מהאוירה.  המלצות יש לי בשפע … רק תבקשו.

קיורטוש וניל.  תורים ארוכים לטעים הטעים הזה.

קיורטוש וניל. תורים ארוכים לטעים הטעים הזה.

גלגל ענק.  נוף מדהים בבוקר, מראה מרהיב בלילה.

גלגל ענק. נוף מדהים בבוקר, מראה מרהיב בלילה.

עצי אשוח מקשוטים בכל רחבי העיר

עצי אשוח מקשוטים בכל רחבי העיר

ירידי כריסמס בכיכרות מרכזיים.

ירידי כריסמס בכיכרות מרכזיים.

ילדים אחרי סיור ביריד, אוכלים קיורטוש

ילדים אחרי סיור ביריד, אוכלים קיורטוש

תארו לכם בקבוק ZERO עם תמונה של יהודה המכבי

תארו לכם בקבוק ZERO עם תמונה של יהודה המכבי

האוטובוס האמפיבי.  נוסע נוסע נוסע, שוחה...

האוטובוס האמפיבי. נוסע נוסע נוסע, שוחה…

העיר מקושטת ומוארת

העיר מקושטת ומוארת

דוכני אוכל בירידים

דוכני אוכל בירידים

עצים מקושטים, רחובות מוארים

עצים מקושטים, רחובות מוארים

ריח ערמונים בקינמון

ריח ערמונים בקינמון

רחוב ואצי, הומה אדם גודשים את היריד.

רחוב ואצי, הומה אדם גודשים את היריד.

גשר השרשראות

גשר השרשראות

מסעדת fore sale, בודפשט ממלכת הפפריקה

מסעדת fore sale, קליפות של בוטנים על הריצפה ופתקים תלויים בכל מקום.
מסעדת fore sale, בודפשט, ממלכת הפפריקה.  קליפות בוטנים על הרצפה ואלפי פתקים על הקירות והתקרה.
 
קירות שלמים מוארים

ירידי כריסמס בכיכרות מרכזיים.

עד העונג הבא

המסלול הבא בחו”ל מתוכנן להיות המסלול של מרתון פאריז.
עד אז, חורף נעים וחמים לכולם.

עוד מהבלוג של שרית כהן חכם

Thumbnail

רוצי, רוצי את יכולה, אמרתי לעצמי. אז עפתי על זה.

החלטתי לבדוק מה זו "ריצה".  פעם, בהיותי אתלטית צעירה, ריצה הייתה עבורי אותה פעילות שהוגדרה "חימום" לפני אימון אתלטיקה קלה.  ריצת חימום של 2-3 ק"מ.  הייתי מפורקת.  לא הבנתי למה אני צריכה לרוץ כל כך הרבה כשבעצם כקופצת לגובה...

Thumbnail

להיות ספורטיבית ואופנתית

אופנה. אי אפשר בלעדיה.  אנחנו הנשים אוהבות אופנה. חשוב לנו להיראות טוב ואנחנו מרגישות ניפלא כשאנחנו נראות טוב.  לאט לאט תפסו האופנה והטרנדים מקום של כבוד בבגדי הספורט שאנו לובשות לריצה, רכיבה על אופניים, בסטודיו או בחדר...

Thumbnail

האתגר של אוצ'יגבה

30 ימים רצופים של פעילות גופנית יכולים להישמע כסיוט או כאתגר מרתק.  תלוי איפה בדיוק ממוקמים על סולם מחפשי הריגושים. אחרי שנה ארוכה ועמוסה במירוצים בניהם ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים