הבלוג של שרית כהן חכם

לאן את רצה

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר... +עוד

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה. בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע. תפעילו שעון... מתחילים.

עדכונים:

פוסטים: 38

החל מיוני 2011

TRX

אחת לכמה זמן מומצא איזה מכשיר שנועד לשפר את מרכיבי הכושר הגופני ולגוון את האימונים. כזה למשל הוא כדור הפיטבול. גם רצועות ה TRX שהומצאו ע”י חייל אמריקאי עושות רושם שהן כאן בשביל להישאר.

24/08/2014

רצועות TRX. 2 רצועות מתכווננות. עבודה כנגד משקל גוף

רצועות TRX. 2 רצועות מתכווננות. עבודה כנגד משקל גוף

רצועות ה TRX תפסו מקום של כבוד במכוני הכושר ובאימונים עד שנדמה שהן היו כאן תמיד ואיך בכלל היה אפשר להתאמן בלעדיהן.

מה זה בכלל TRX?

Total Body Resistance Exercises
מדובר בשתי רצועות מתכוונות איתן ניתן לעשות תרגילים שונים כנגד משקל הגוף.   רצועות ה TRX החלו את דרכן אצל חייל בקומנדו האמריקאי שחיפש דרך נוספת לשמור על כושר גופני מלבד התרגילים הידועים והמוכרים וזאת במסגרת מגבלה במקום ובציוד.  מה שהתחיל מרצועות של מצנח, חגורות ורצועות מאולתרות אחרות קיבל מתיחת פנים רצינית ונראה שכל מי שעוסק בספורט על סוגיו רכש לעצמו סט TRX או לפחות מתאמן ב TRX.

עקרונות חשובים בעבודה עם רצועות TRX:

כאן אני אגע במספר עקרונות שלדעתי הם החשובים ביותר.  זה לא ממעיט מחשיבותם של עקרונות עבודה נוספים.

הדרגתיות:

חשוב לבצע את האימונים באופן הדרגתי ומבוקר.  בייחוד אם מדובר במפגש ראשון עם רצועות ה TRX או מי שאינו מאומן בכלל.  חשוב להתחיל בדרגת קושי קלה, להתחזק, להרגיש בטוח ובהדרגה להוסיף סוגי תרגילים ולהעלות את דרגת הקושי וזאת על מנת למנוע פציעות.

מדריך / מאמן מקצועי:

קורס בסיסי בהדרכת כושר הוא מספיק על מנת להעביר אימוני TRX, יחד עם זאת חשוב למצא מאמן / מדריך מקצועי, עם ניסיון וידע נרחב בהעברת פעילות גופנית גם לאוכלוסיות מיוחדות (נשים בהיריון, קשישים, נוער, שיקום מפציעות וכו…)
האימונים שיתקיימו בסטודיו ספורטיבית הם בקבוצות קטנות, מה שיאפשר יחס אישי לכל אחת ואחד מהמתאמנים והתאמה של התרגילים לרמת המתאמן.

 בטיחות באימונים:

חשוב מאוד שהשטח בו מתקיים האימון יהיה נקי ממכשולים ויאפשר למתאמן להיות בכל מנח אפשרי ולבצע כל תרגיל מבלי לסכן את עצמו.  העיקרון הזה מתייחס לאימון בחדר כושר, סטודיו או כל חלל פתוח וכמובן כאשר מתאמנים בחוץ.  באימונים בחוץ חשוב למצא את המשטח המתאים ולוודא שאין שברי זכוכיות, בורות או כל דבר המהווה סכנה.  חשוב לוודא שהמקום אליו מחברים את רצועות ה TRX חזק מספיק.  לא כל ענף יכול לשאת כל משקל.
האימון מתבצע עם נעלי ספורט מומלץ כאלו המסייעות להפחתת הלחץ הנוצר על כפות הרגליים.

התאמת האימון:

חשוב שהאימןן יותאם למתאמן וליכולותיו. לכן, חשוב מאוד לעדכן את המדריך / מאמן אודות המצב הגופני:  ניתוח, כאבים, היריון וכו…

חימום, שחרור, גמישות:

לחימום יש חשיבות רבה בהכנת הגוף לאימון.  העלאת הדופק, הגברת מחזור הדם הכנת השרירים והמפרקים לפעילות במהלך האימון.   יחד עם זאת ישנה חשיבות  גם לפעילות השחרור וההרפיה.  העבודה עם רצועות ה TRX שהיא עבודת כח המביאה להתכווצות השריר מחייבת גם תשומת לב לגמישות והארכת שרירים.  אני מאמינה ש 5 דקות הרפיה בסוף  אימון מקלות על תהליך ההתאוששות ותורמות לתחושה טובה והרגשה של חיוניות.

כמה תרגילים לדוגמא:

באמצעות רצועות ה TRX ניתן לבצע אין ספור תרגילים במנחים שונים וצורות שונות.  אין ספור תרגילים ואין ספור וארייאציות.  אימון TRX יכול להיות אימון משולב עם כל אימון אחר כמו פילאטיס, פיטבול, קיקבוס ועוד…

מדגים: מאמן הכושר נווה חן.

סקוואט עם TRX

תרגיל בסיסי העובד בעיקר על שרירי רגליים, שריר הארבע ראשי ושרירי הישבן.

 

שרירי בטן אלכסוניים

שרירי בטן אלכסוניים.  עבודה חשובה המסייעת להצרת היקפים וחיטוב

 

 

חיזוק שרירי הרגליים והישבן.  מכרעים קדמיים ואחוריים

חיזוק שרירי הרגליים והישבן. מכרעים קדמיים ואחוריים

תרגיל הפלאנק הוא התרגיל האולטימטיבי לחיזוק שרירי הבטן.  ניתן לשלב וארייאציות שונות ודרגות קושי

תרגיל הפלאנק הוא התרגיל האולטימטיבי לחיזוק שרירי הבטן. ניתן לשלב וארייאציות שונות ודרגות קושי

וארייאציה לעבודה בתרגיל הפלאנק.  שרירי הבטן עובדים!

וארייאציה לעבודה בתרגיל הפלאנק. שרירי הבטן עובדים!

לסיכום:

אימון עם רצועות TRX יכול להביא לשיפור משמעותי ביכולות גופניות שונות ובכושר הגופני.   האימון מתאים לכולם, בהתאמה כמובן ובהתאם לרמת הכושר של המתאמן.  מומלץ להתאמן 2 עד 3 אימונים בשבוע ולשלב פעילות גופנית נוספת.
מנסיוני, אימון עם רצועות TRX עזר לי לחזק את הגוף ולשפר את הריצה שלי.  הגוף חזק יותר, שורד עליות בקלות יותר ויכול להמשיך למרחק גדול יותר.  אין לי ספק ששילוב אימון TRX במסגרת ההכנות שלי למרתון הראשון שלי רק יוסיף.

ואיך אפשר בלי החברים שלי חובבי ריצה ומה שהם אומרים על אימון TRX.

שמרית:  אימון מעולה, עובד חזק על השרירים בכל הגוף. ממוקד.

הילה: אפקטיבי, מאתגר ומחזק מאוד את כל שרירי הגוף. יש מגוון רחב של תרגילים שניתן לבצע.

משה: קריעה, נקודה. אבל אחר כך מדהים.

פזית: מתחיל בכיף נגמר בזה שאת מכירה שרירים ששכחת שהם קיימים בכלל.

הילה מוסיפה: מסכימה בדיוק עם מה שפזית כתבה. מרגישה היטב את השרירים במהלך ואחרי האימון. מתמודדת הרבה יותר טוב עם כמה עליות קטלניות במסלול הקבוע שאני רצה בו.

ענת: פרקינסון אחרי כל אימון!!!!!!  כאב של כיף.

רינת: כואב אבל טוב…

אני:  לך תבין את החברים שלי…. כנראה שרק רצים מבינים רצים.

TRX בסטודיו ספורטיבית.

 

האימון יתקיים פעמיים בשבוע.  שני וחמישי בשעה 20:00

האימון יתקיים פעמיים בשבוע. שני וחמישי בשעה 20:00

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של שרית כהן חכם

תצוגה מקדימה

רוצי, רוצי את יכולה, אמרתי לעצמי. אז עפתי על זה.

החלטתי לבדוק מה זו "ריצה".  פעם, בהיותי אתלטית צעירה, ריצה הייתה עבורי אותה פעילות שהוגדרה "חימום" לפני אימון אתלטיקה קלה.  ריצת חימום של 2-3 ק"מ.  הייתי מפורקת.  לא הבנתי למה אני צריכה לרוץ כל כך הרבה כשבעצם כקופצת לגובה...

תצוגה מקדימה

להיות ספורטיבית ואופנתית

אופנה. אי אפשר בלעדיה.  אנחנו הנשים אוהבות אופנה. חשוב לנו להיראות טוב ואנחנו מרגישות ניפלא כשאנחנו נראות טוב.  לאט לאט תפסו האופנה והטרנדים מקום של כבוד בבגדי הספורט שאנו לובשות לריצה, רכיבה על אופניים, בסטודיו או בחדר...

תצוגה מקדימה

האתגר של אוצ'יגבה

30 ימים רצופים של פעילות גופנית יכולים להישמע כסיוט או כאתגר מרתק.  תלוי איפה בדיוק ממוקמים על סולם מחפשי הריגושים. אחרי שנה ארוכה ועמוסה במירוצים בניהם ...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה