הבלוג של שרית כהן חכם

לאן את רצה

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר... +עוד

לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה. בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע. תפעילו שעון... מתחילים.

עדכונים:

פוסטים: 36

החל מיוני 2011

קצת יותר משבועיים מאז שהתחיל החופש הגדול ועדיין הכל נראה בצד השפוי של החיים. החודשיים האלו שכל כך חיכיתי להם כילדה, יכולים להפוך למלכודת קלוריות מטורפת לאמהות שמלהטטות בין העבודה לקייטנות ולשלל הפעילויות. איך לצאת מהבית ולשמור על שפיות בכל מה שקשור למזון. רמז: להתארגן מראש ונכון.

20/07/2011

עברו שלושה שבועות מאז תחילתו של החופש הגדול ונראה כאילו הוא תמיד היה כאן ומעולם לא פינה את מקומו.  לדמיין שעומס החום והלחות המעיקה יפנו אי פעם את מקומם לטובת גשם שוטף וטמפרטורות נמוכות (יחסית לעונה) זה כמו משהו שלקוח מסרט מדע בדיוני.

הקייטנות השונות ומחנות הקיץ עוד מאפשרים לנו, ההורים, לשמור על מידה מסוימת של שפיות בתיזוז שבין העבודה לבין ערימת הקייטנים שמסתובבת לה חופשי בבית.  אוטוטו מסתיימות הקייטנות ואז חודש אוגוסט יסתער אלינו בלי הכנה מוקדמת.  טיולים משפחתיים, נופשים וחופשות יעלו לא מעט כסף, אין צורך שיהיה לזה גם תשלום קלורי מיותר.  רצוי לתכנן לפני כל יציאה מהבית, בנוסף למסלול הטיול, גם את “דרך האוכל” השפויה שתמזער את הגודל של החור בארנק ויותר מזה לא תצעיד אותי לסופו של החופש הגדול ואל תקופת החגים עם כמה קילוגרמים מיותרים.

בתקופה בה “אין שגרה” היא השגרה החדשה והרבה יותר קל ונח “לזרום” ולמצוא כבר משהו לאכול,  חשוב להפנים כמה כללים בסיסיים.

1. ילד רעב אוכל מה שיש.  (רצוי ש”מה שיש” יתבסס על ירקות, פירות כריך איכותי מוכן בבית ולא על ג’אנק שמנוני שלא שווה את העמידה הארוכה בתור.  גם חטיף הוא לא אוכל, אלא כשמו: חטיף.)

2. מי שקובע מה אוכלים הוא לא אחר מאשר המבוגרים שבחבורה שכדאי שיהיו בתפקיד ה”מבוגר האחראי”.  הזכות לסרב לעמידה ארוכה בתור משתרך אחרי הורים וילדים רעבים או לחילופין ישיבה במסעדה עמוסת משפחות רעבות ומלצריות שלא מבינות אם הטיול שהן כל כך רוצות לממן שווה את הייסורים שהן עוברות, היא לגיטימית.

3. שווה לבדוק מה האופציות הטובות העומדות לרשותכם, במיוחד אם מתוכננת יציאה ממושכת מהבית.  החלטה מוקדמת והזמנת מקומות מראש תתרום לתחושה של רוגע ותמנע מכם את המחשבה הטורדנית עד כדי כאב ראש “איפה נאכל”? “מה נאכל”? “מתי אוכלים”?

אחרי שהבנו  את הדברים האלו, כל שנותר לי לומר הוא שהכדור בידיים שלנו, ואפשר למסור אותו גם לילדים ולשתף אותם בדרך חוויתית בהתארגנות.

גם ילדים נהנים לחתוך ירקות ולהכין סלט

והלימון....

עוד טיפ: לפני שנכנסים לרכב ונוסעים, שווה לבדוק מי מרגיש רעב, מי צמא.  תופעת “אמא אני רעב” בדיוק בשנייה שהאוטו מתחיל לנסוע בוודאי מוכרת לכם. אם מתוכננת נסיעה ארוכה אפשר בהחלט להצטייד בשתייה קרה לדרך (אין על מים) בפירות וירקות חתוכים וזמינים לכל דורש.

יש לכם טיפים נוספים?

אתם מוזמנים להפנות אותם אליי ואני אעלה אותם כאן.

נסיעה טובה….

סטודיו ספורטיבית – לעיצוב הגוף והנשמה


עוד מהבלוג של שרית כהן חכם

תצוגה מקדימה

רוצי, רוצי את יכולה, אמרתי לעצמי. אז עפתי על זה.

החלטתי לבדוק מה זו "ריצה".  פעם, בהיותי אתלטית צעירה, ריצה הייתה עבורי אותה פעילות שהוגדרה "חימום" לפני אימון אתלטיקה קלה.  ריצת חימום של 2-3 ק"מ.  הייתי מפורקת.  לא הבנתי למה אני צריכה לרוץ כל כך הרבה כשבעצם כקופצת לגובה...

תצוגה מקדימה

להיות ספורטיבית ואופנתית

אופנה. אי אפשר בלעדיה.  אנחנו הנשים אוהבות אופנה. חשוב לנו להיראות טוב ואנחנו מרגישות ניפלא כשאנחנו נראות טוב.  לאט לאט תפסו האופנה והטרנדים מקום של כבוד בבגדי הספורט שאנו לובשות לריצה, רכיבה על אופניים, בסטודיו או בחדר...

תצוגה מקדימה

האתגר של אוצ'יגבה

30 ימים רצופים של פעילות גופנית יכולים להישמע כסיוט או כאתגר מרתק.  תלוי איפה בדיוק ממוקמים על סולם מחפשי הריגושים. אחרי שנה ארוכה ועמוסה במירוצים בניהם ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה