הבלוג של שרית פליין

דברים שרציתי לומר

שרית פליין- כתיבת וניהול תכנים הפקת קליפים מוזמנים לקרוא גם כאן: www.saritflain.co.il

עדכונים:

פוסטים: 104

החל מאפריל 2011

על הקשר בין ספרים,טכנולוגיה וחששות.

19/07/2011

את הפוסט הזה כתבתי במקור לפני כשנה וחצי, אני מעלה אותו מחדש, עם תוספת מעודכנת:

הכל התחיל כשהחלטתי לנסות את האפליקציה של השאלה בפייסבוק. חשבתי שאם כבר אז כדאי שאמצא שאלה קצת יותר מעניינת מ:ורוד או סגול?

מצאתי. שאלתי:ספרים אלקטרונים -מה דעתכם? האפשרויות שנתתי הן:איום ונורא,קץ עידן הספר או מה שחשוב הוא הפורמט ולא התוכן. כמובן שאנשים יכלו להוסיף אפשרויות.

העליתי את זה ו-בום טראח(לא הבלון לא התפוצץ,רוני תרגע…) מתברר שהשאלה האמיתית ששאלתי ולא ידעתי שזה מה שאני שואלת היא: עד כמה הפחד משינוי והתקדמות מקבע לנו את דפוסי החשיבה.

זה בסדר גמור לא לאהוב את הספר האלקטרוני(למען האמת,אני עוד לא ניסיתי .מחכה לקבל את האייפד ואז אבדוק באפליקציה עברית),אבל הנימוקים..

קודם כל,רוב  האנשים שענו נגד הספר האלקטרוני לא ניסו אותו . ואני אומרת מוצר  הוא לא בעל..טוב לי עם בעלי, טפו טפו,אני לא מתכוונת לבדוק אפשרויות אחרות. תודה. אבל טכנולוגיה? למה לא לנסות?

כן רבותי,  הספר כחפץ הוא טכנולוגיה. פעם מזמן המציאו את הדפוס(דרך אגב גם אז אנשים הזדעקו ) ומישהו חשב שזו המצאה נפלאה לכתוב את הסיפורים והמחשבות שלו, להדפיס לכרוך ולשתף אנשים… זה בעצם היה השיתוף הראשון,צוקרברג לא המציא את השיתוף רק את הטכנולוגיה הוא החליף.

שלא יהיו שום ספקות,אני תולעת ספרים. כמות הספרים שיש בביתי מתחילה להזכיר ספריה ציבורית,אבל החוויות הגדולות שחוויתי בקריאה הן תוצאה של מפגש בין המילים שבספר למחשבות ותחושות שלי. לא בין הנייר לדיו..

להתכרבל עם ספר? אתם מודעים לזה שיש ספרים שהרבה יותר כבדים וגדולים מאייפד או מקורא אלקטרוני אחר?

אווירה? ערכים? רגשות? כל אלה טמונים בנייר?

ואם כבר הזכרתי ערכים ונייר-מה עם ערך שמירה על הסביבה?

כשהתחילו למכור את המצלמות הדיגיטליות מאוד לא רציתי כזו. אני שאוהבת כל כך לצלם ולסדר אלבומים?אני אוותר על אלבומים שאפשר לדפדף בהם לטובת תמונה דיגיטלית?  מהר מאוד זה עבר לי.

לא יודעת איך ארגיש ומה אחשוב אחרי שאתנסה,אבל כרגע,אני בעיקר מבינה שאין שום קשר בין תוכן לפורמט.

עד כאן החלק שכתבתי לפני יותר משנה.

מה אני חושבת היום?

התמכרתי

אז הנה התשובה שלי לשאלה למה כדאי לעבור לקריאת ספרים אלקטרוניים


עוד מהבלוג של שרית פליין

תצוגה מקדימה

יום אחד זה יקרה?

הרופאה שאמרה לי״ אני מטפלת רק בדברים אמיתיים. לא בפיברומיאלגיה״ כנראה לא תקרא את ההנחיות החדשות שפירסם האיגוד הישראלי לריאומטולוגיה, בשיתוף עם איגוד רופאי המשפחה, מאחר...

תצוגה מקדימה

להיות מורה בישראל-מקצועות הלוואי

אז מה זה אומר להיות מורה? זה בעצם קצת מכל מקצוע. נכון שלכל תרופה יש את הדף הזה של תופעות לוואי אפשריות? אז הנה מקצועות הלוואי של המורה. שלא תגידו שלא הזהרתי אתכן. קצת כמו...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

עוגת שוקולד בקלי קלות

שלושת השבועות האחרונים היו לא קלים. עקיצת עכביש שהסתבכה, הובילה לפרוצדורה כירורגית ולשלושה שבועות של אנטיביוטיקה חזקה. הגוף נלחם בדלקת והפיברו ״ החביב״ שלי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה