הבלוג של שרית פליין

דברים שרציתי לומר

שרית פליין- כתיבת וניהול תכנים הפקת קליפים מוזמנים לקרוא גם כאן: www.saritflain.co.il

עדכונים:

פוסטים: 104

החל מאפריל 2011

אני מורה. מודה. עשרים שנה! כן גם אני בהלם .ואני נשבעתי שזה לא יקרה לי. לא יודעת איך זה קרה ,אבל עברו 20 שנה! אז מה זה אומר להיות מורה?

28/06/2011


אז מה זה אומר להיות מורה?

זה בעצם קצת מכל מקצוע. נכון שלכל תרופה יש את הדף הזה של תופעות לוואי אפשריות? אז הנה מקצועות הלוואי של המורה. שלא תגידו שלא הזהרתי אתכן.

קצת כמו נוירו כירורג  וקרדיולוג- לגעת בלבבות ,לאמן את המוח ולהיות בכוננות על נצחית,אבל בלי התשלום על כוננויות .

קצת כמו סופר נני,אבל בלי הרייטינג והמאפרת.

קצת טכנאית מחשבים כי המחשבים תמיד,אבל תמיד יתקעו בדיוק באמצע הקרנת המצגת עליה בנוי השיעור.

להיות רופאה/אחות ולעזור לאותו ילד שהתלונן כבר בבית על כאבים  והמדחום הראה 38 על הבוקר אבל אמא אמרה אם זה ימשיך תגיד למורה…(אל תכעסו עליה סביר להניח שגם היא מורה ורצה לכיתתה)

רצוי שתהיה מעצבת ואדריכלית כדי לעצב את קירות כיתתה.

ליצנית ומפיקת אירועים.מגשרת ,שופטת ושוטרת זה ידוע.

עם יכולת התאמה לסביבה של זיקית כי כל יום  נוחת שינוי חדש, שאותו צריך ליישם מייד ורצוי כבר אתמול ומהר כי מחר כבר הוא יהיה  היסטוריה לא רלבנטית.

ואל תבנו יותר מדי על החופשים-חצי מהם מוקדש לבדיקת מבחנים, השתלמויות, הכנת חומרים ושאר תענוגות החיים.

ולפני שתתחילו לצעוק “אופק חדש,עכשיו משלמים לכן הרבה” וכל שאר הדברים שקראתם באינטרנט ולא ממש בדקתם-כן באופק חדש משלמים יותר, אבל גם עובדים הרבה יותר(שלא לדבר על כמויות הטפסים שצריך למלא ושגורמים ליערות הגשם נזק בלתי הפיך) ועדיין מגיעים הביתה לבדוק מבחנים ולהכין חומרים,בדיוק כמו באופק העתיק…

אם הייתי חוזרת לאחור האם הייתי  עושה את זה שוב?

כנראה שכן, ,אבל אם הייתי יודעת מה שאני יודעת היום לא בטוח שהייתי עושה את זה.די בטוח שלא…

וחבל כי להיות מורה זה גם לראות את האור נדלק בעיניים ,זה לפעמים לעשות את ההבדל  בין חושך לאור בחיים של מישהו,גם אם את לא תמיד יודעת שאת זו שעשית את זה,את מנסה ומקווה.

זה כמו מיילדת של הצלחות ותקוות.

אולי בכל זאת הייתי בוחרת את זה,אבל הלוואי שהיינו יכולים להיות קצת כמו פעם כשההוראה היתה מקצוע שאנשים העריכו והעיקר היה מפגש בין ילד ספר ומבוגר משמעותי.

יותר מדי תופעות לוואי יש לזה היום.

וחבל…

עוד מהבלוג של שרית פליין

תצוגה מקדימה

יום אחד זה יקרה?

הרופאה שאמרה לי״ אני מטפלת רק בדברים אמיתיים. לא בפיברומיאלגיה״ כנראה לא תקרא את ההנחיות החדשות שפירסם האיגוד הישראלי לריאומטולוגיה, בשיתוף עם איגוד רופאי המשפחה, מאחר...

תצוגה מקדימה

עוגת שוקולד בקלי קלות

שלושת השבועות האחרונים היו לא קלים. עקיצת עכביש שהסתבכה, הובילה לפרוצדורה כירורגית ולשלושה שבועות של אנטיביוטיקה חזקה. הגוף נלחם בדלקת והפיברו ״ החביב״ שלי...

תצוגה מקדימה

פייסבוק ואני. שונאים -סיפור אהבה.

הכל התחיל משיחה בין כמה חברות, סתם שיחה, ופתאום אחת מהן שאלה- שמתן לב שהפייסבוק משתנה? אחת אחרת ענתה ,והשיחה המשיכה בינהן ואני נזרקתי פנימה בבת אחת לשיחה פנימית , אני, עצמי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה