הבלוג של שרית עציץ

הכל אפשרי

אוהבת לבשל ולהפגיש ליד השולחן, מאיירת מתכונים כי ככה הם הכי יפים ומלמדת לא לפחד מסירים, מחבתות ותבלינים.

עדכונים:

פוסטים: 25

החל מדצמבר 2014

יש אנשים שמצליחים בחייהם להגשים חלום. כלנית ואביהו שהקימו את מתחם הצימרים  דארנא בגליל  ביישוב לבון הם אנשים כאלה. לפני 11 שנים, ארזו את משפחתם וביתם בעיר ועלו אל ההר היפה הזה. בחלקה שבה ייבנה ביתם לא היה דבר פרט לעץ חרוב ושלוש עזים. היום, עומד שם בית יפיפה המסתמך על חיים אקולוגיים, ושתי סוויטות מדהימות ומפנקות, מרלו ושרדונה, שנבנו באהבה גדולה ובירידה אינסופית לפרטים וליופי.

דארנא חוץ פרטים עם בריכה copy

ביום שלישי, בדיוק באמצע השבוע, בתוך כל עבודות ומטלות החיים, ארזתי את הצמחוני ואת עצמי ועלינו אל לבון. לבון הוא ישוב קהילתי בגליל המערבי ונמנה עם ישובי משגב. המעבר החד מעבודה אינטנסיבית וכל שאר מטלות היומיום למנוחה טוטאלית בצימר יוצא דופן על הר בגובה של 550 מטר, היתה עבורנו כמו מתנה משמיים. לא מזדמן לנו הרבה להיות רק אנחנו עם עצמנו. כמו כולם גם אנחנו עסוקים מידי בעבודה, בהרבה עשייה וכמובן בטיפול בילדים ולא תמיד מבינים שלעצור רק לרגע ולנשום זה כל כך פשוט והכרחי.

דארנא פרטים פנים

ברגע שנכנסנו לחלקת האלוהים הזו, הוקסמנו מעצי הפרי בחצר ושמחנו לגלות שהפירות זמינים לכולם, מבני הבית דרך הצבים שמטיילים בחצר וכמובן עד אחרון האורחים שמגיעים לנוח. כלנית ואביהו למדו את תחום הקיימות והיום הם מגדלים באושר ערוגות של צמחי תבלין, מלון, מלפפונים, חצילונים ואפילו עגבניות בלאדי. בחצר גרות להן בחופש תרנגולות שמטילות ביצים באופן קבוע. על גג ביתם מערכת סולארית המייצרת חשמל לכל צרכיהם, ובאדמתם מותקנת מערכת טיהור מים העושה שימוש ברוב המים אשר משמשים את בני הבית. כל כך ברור שהידיים העושות במלאכה אוהבות את עשייתן, יותר מכל דבר אחר. מיד הרגשנו בנוח.

דארנא פירות

איכשהו, תמיד היציאה מהעיר הכי עירונית שבה אנחנו חיים, למקומות כאלה, גורמת לנו לחשוב מחדש על מה נעשה בהמשך חיינו. הצמחוני הרי יכול לגור בבקתה מבודדת באמצע שומקום וברגע שאני שואלת אותו ממי אבקש כוס חלב כשהיא תחסר לי, הוא מיד אומר, “היא לא תחסר”. אם זה היה תלוי רק בו, כבר מזמן היינו עוזבים את העיר למקום כמו זה. ואני? ממצב של התמכרות טוטאלית לכל מה שהעיר מציעה, יכולה להבין היום ואולי אפילו לרצות להעביר את השנים הבאות במקום כמו זה. הרי נבנה את הבית הכי מעניין בסביבה, נגדל הכל בעצמנו, הילדים ירוצו בשדות (חוץ מהמתבגרת) ונוכל לראות את הזריחה והשקיעה כל יום ביחד. אבל הכי חשוב, שיהיה לנו אקליפטוס בחצר, גפן ופסיפלורה. בלי כל אלה אני נשארת בתל אביב.

דארנא פסיפלורה

כלנית מטפחת את חלקת האלוהים שלה בשתי ידיה ובהמון אהבה. לכל פינה בחצר, בבית או בסוויטות יש לה סיפור מעניין ומרגש. היא סיפרה לי בגאווה שקיבלה לפני שמונה שנים מחמצת ומאז היא אופה בבית בלי הפסקה, ומלמדת ברצון ואהבה את כל מי שרק חפץ ללמוד. כשראתה את האש שניצתה לי בעיניים, מיד הזמינה אותי לחזור אליהם שוב וללמוד גם כן. כמובן שהסכמתי.

דארנא אוכל

הפסיפלורה שהבשילה ונפלה על רצפת העץ הזכירה לי את סלט הפירות שהצמחוני ואני עשינו יחד בקיץ שעבר, וקצר שבחים. היו בו טעמים נפלאים של קיץ, וסוד אחד פשוט. חתכנו לקערה גדולה שזיפים, נקטרינות, תפוח, ענבים ומלון, סחטנו תפוז לכוס ולתוכה העברנו דרך מסננת רשת את תוכן הפסיפלורה. ערבבנו את התפוז ומיץ הפסיפלורה ושפכנו על הפירות החתוכים ויצא מעדן!

סלט פירות חומרים

סלט פירות רוטב

הזמן על ההר היה עבורי נדיר ויקר מפז. מצאתי את עצמי יושבת (כן, יושבת, אני) מול הנוף ומקשיבה לשקט, לציפורים ולצרצרים, מנסה לרשום בזכרון כל פרט ופרט ולאסוף אותם לתרמיל בראש שלי. השקט שהחיים זימנו לי לרגע פתח בפניי אפשרות למחשבות חדשות ושונות. כששואלים את כלנית על האומץ לקום מתוך חיים נוחים בעיר ולהתחיל הרפתקה כזו, היא מחייכת ומסבירה שלא מדובר באומץ, אלא ביכולת להזיז את הפחד הצידה וללכת עם מה שהלב מבקש. ״אם עולים אל ההר, אפשר גם לרדת ממנו״ היא מצטטת בחיוך מנצח את מה שאביהו אמר לה לפני 11 שנים.

ופתאום מבזיקה לי בראש המחשבה שאם אתה עושה דבר שאתה כל כך אוהב, בעצם לא באמת חשוב היכן תעשה אותו. לכל אחד יש את החלום ואת ההר שלו.

דארנא זריחה

תודה גדולה לכלנית ואביהו מדארנא בגליל

אם מתחשק לכם לראות עוד מתכונים מאויירים שלי, עקבו אחריי בכפתור שם למעלה ותקבלו עדכונים מאויירים

אם ללמוד בישול בבית חפצה נפשכם, תוכלו להשיג אותי במייל הזה

[email protected]

עוד מהבלוג של שרית עציץ

תצוגה מקדימה

מרק עוף עם ירקות

איך הכל התחיל? הלכתי לשירי, ללמד אותה לבשל, היא הודיעה לי שאפילו אורז היא שורפת, אז הייתי הייתי חייבת ללמד אותה איך אמא שלי מבשלת אורז מושלם, על הדרך אמרנו שנכין מרק עוף עם ירקות כי זה הכי טעים בעולם, ואני אמרתי שחייבים גם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

הדיי עפאים, האיש והמילים

הדיי עפאים מגדיר את עצמו כאדם העוסק באוכל ובתיירות ארץ ישראל. כשפוגשים אותו, מבינים שההגדרה אינה באמת מכילה את כל פועלו. הדיי עפאים הוא איש חכם, לא רק במובן של ידע נרחב מאוד בתחומים שונים, אלא איש גדוש בערמות של חכמת חיים....

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

יום מעשים טובים

אתמול עשיתי מעשה טוב. את איילת, חברתי הטובה הכרתי דרך גלי, חברתי הטובה מאוד, ודי מהר הפכנו לשלישייה, ככה גם כתוב לי בקבוצת הווטסאפ שלנו, "השלישייה". גם אם לא ניפגש שלושה חודשים נדע מה קורה אחת אצל השניה עד הפרט האחרון. יש...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה