הבלוג של רילוקיישן - האישה שאיתו

רילוקיישן – האישה שאיתו

שרי. 39. אמא לשלושה. והאישה שאיתו....ברילוקיישן. חבר פרסם תמונה בפייס עם דשא מאחוריו ושאלה- הדשא של השכן ירוק יותר? כולם ענו - תמיד! אני עניתי - לעולם לא! בעידן הפייסבוק והאינסטוש, שהדשא של השכן נראה ירוק מתמיד, לי הוא נראה... +עוד

שרי. 39. אמא לשלושה. והאישה שאיתו....ברילוקיישן. חבר פרסם תמונה בפייס עם דשא מאחוריו ושאלה- הדשא של השכן ירוק יותר? כולם ענו - תמיד! אני עניתי - לעולם לא! בעידן הפייסבוק והאינסטוש, שהדשא של השכן נראה ירוק מתמיד, לי הוא נראה זוהר מידיי, לא טבעי. או כמו שחברתי המבריקה, ליבי כץ, טבעה את המושג עבור דברים לא טבעיים - צ'רנובילי משהו. עקבו אחריי וקבלו - רשמים מן הצד הפחות זוהר של חלום הרילוקיישן...ובכלל של החיים. אגב, אני אדם אוהב חיים בצורה שלא תאמן, פשוט חייבת להוציא את הזבל פעם ב.., שלא יסריח לי בבית.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מספטמבר 2016

יום חמישי הגיע, השעה חמש ושלושים אחר הצהריים וכבטקס פגאני רפיטטיבי, אני רוקחת לעצמי נס קפה חזק עם מעט חלב בכוס זכוכית של פעם, מחזקת את מצב הרוח באיזה מעמול מאפה ידיי ומתיישבת על הכיסא הכתום שבפינת האוכל לקראת הדייט השבועי שלנו. בפגישתנו היא מעדכנת אותי בדרכה המיוחדת מן הקורה בארצנו המשוגעת ואני בצחיחותי, כל מילה שלה בצימאון גומעת.

לפעמים, כשהזמן דוחק ואין לי פנאי להימרח עם קפה ומאפה, אני לוקחת אותה איתי לסיבוכים (#1). היא יושבת לצידי בוואן המבורך עם המבט המודאג שלה. “מה את דואגת?” אני קורצת לה, וכשהיא רואה שהרמזור האדום מתעכב, היא מגניבה אותי באיזו פסקה קורעת שמרימה לשתינו את המוד. היא קוראת לעצמה לייזה, לייזה פאנלים ואילו אני קוראת לה חברה לחיים.

AdobePhotoshopExpress_2018_01_10_08_58_55

איך נפגשנו אתם שואלים? הו…זה סיפור יפה ובדיוני להפליא. הכרתי אותה לפני כשנה לערך, במקרה לגמרי. אשתו של חבר, שקראה את הבלוג שלי וזיהתה את אותות המצוקה הקולינרים שריססתי בנדיבות, החליטה עבורי שזו מתנה ראויה לאישה דהויה ושלחה לי את הספר בדחיפות, כך לימים היא מספרת. ואו בויי כמה שהיא צדקה כי זו המתנה הטובה ביותר שקיבלתי בחיי (ויסלחו לי יהלומיי שיושבים עמוק במגירה).

אז למה דווקא היא, אתם רוצים לדעת? הנה למה…

לייזה היא סיסטר פרום אנדר מיסטר – היא מטבלת את מתכוניה בסיפורי חיים מעוררי הזדהות, מפתחיי תיאבון ומשככי כאבים. היא מדברת בשפה שאני מבינה (קומפרנדה?) עולמה מזכיר לי -במידה מסוימת- את עולמי, מחשבותיה כאילו מנחשות את מחשבותיי.

אמינות זה שם המשחק- כשלייזה נותנת מתכון, יצא לכם טעים, בבטחון! היא לא מחרטטת ואין לה אינטרס עסקי זה או אחר. המתכונים ברורים, השפה פשוטה והשופוני אנס שואף לאפס. וואט יו סי איז וואט יו גט. וכמה טעים יא אלוהים.

סוף כל סוף אוכל בריא, צמחוני וטעים- הללויה. לפני ארבע שנים האקטואר הצתמחן. אין לי בעיה עם האקט ההומני כל עוד אוכלים אצל אמא שלו בסופ”ש ויש פלאפל מתחת לבית. משעברנו -לפני כשנתיים- לארץ העוף המטוגן ונאלצתי להעתיק את מגוריי הרשמיים למטבח הסברתי לו יפה שנבטוטים ועדשים עושים לי את החיים קשים. דיי לי בשניצול חודשי ופסטה או פתיתים כתוספת מתחלפת אז שלא יבלבל לי במוח עם גריסים למיניהם כי אני עוד רגע את הקריזה חוטפת. ואז הגענו לביקור שנתי בארץ ואמא שלו כמעט התעלפה: “שומו שמיים, הילד רזה”, שזה אומר בשפת החמות “התחתן עם מכשפה”. אז נאלצתי -כשחזרנו לאמריקע- להתאמץ בגזרת הצימחוניש ולשמחתי לייזה הוציאה אותי מעסק הביש.

כשאת איתי אנ’לא לבד- טוב, הסעיף הזה הולך להשמע קריפי לגמרי, אבל זה קטע. כשאני מבשלת, היא שם, איתי, במטבח המכוער שלי. מחזיקה לי את הכף ומרגיעה: “לא להיבהל שזה בלי מים! לשחרר את הפאניקה עם האדים” (עמ’ 124 סעיף 6). וכשצריך, היא מאיימת עלי בחינניות: “נוסיף את השמיר הנהדר עם רבע כוס שמן הזיית שנותרה. תזהרו ממני, לא פחות!” (עמ’ 124 סעיף 4). כשהיא איתי, אני מודה, הכניסה למטבח הופכת עבורי לפחות מטרידה.

הל, אני יודעת לבשל- וזו המתנה האמיתית שקיבלתי. לייזה גרמה לי להעז, לנסות דברים חדשים על בסיס המתכונים שלה, להבין -ולו קצת- מה תפקידי בכוח שמאחורי הסירים. בזכותה, אני היום בשלנית, לפחות לטעמם של בני משפחתי, שזה מה שחשוב, לא? אז לשתי החגיתיות שבחיי אני מרימה צלוחית אישית של טפיוקה א-לה כרמן מירנדה ואומרת תודה.(#2)

AdobePhotoshopExpress_2018_01_10_09_35_50

לוח השראות:

#1. “אנשים ברדקיסטים לא יודעים לעשות סידורים. הם עושים סיבוכים. הם יוצאים מהבית לעוד יום של סיבוכים” (עמ’ 86)

#2. תודה רבה חגית מרום על השידוך המוצלח.

#3. חמשת המתכונים האהובים עלי מהספר:

-סלט אבוקדו הכי טעים שאכלתם.

-סיר של צ’יקן מרסלה.

-אורז פרסי ליגה.

-סלט גריסים, מנגולד ודלורית.

-עוגת השוקולד המנצחת שלי.

AdobePhotoshopExpress_2018_01_10_08_57_37

עוד מהבלוג של רילוקיישן - האישה שאיתו

תצוגה מקדימה

אמריקה חור שחור

בשנים האחרונות, ניכר כי רבים מן הישראלים מחליטים לארוז את משפחותיהם ולנסות את מזלם בספירה הבינלאומית.משווקים את המעבר במילה הסקסית, המתגלגלת כל כך יפה על הלשון - ר י ל ו ק י י ש ן. רוצים לומר: יש לנו הזדמנות תעסוקתית, חד...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

סיפור הפרוורים

"ערב הקאנטרי של תמר" - כך קראו לקבוצת הוואצאפ שנפתחה לכבוד מסיבת הפרידה שערכו לה חברותיה. תמר חיה פה 12 שנה והיא חוזרת עם משפחתה להרצליה, מסיבות שאינן ידועות לי. היכרותי השטחית עם כלת השמחה לא מנעה מבעדי להצטרף לחגיגת הפרידה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה