הבלוג של sanctasimplicitas

sanctasimplicitas

רזה, מתולתלת, עם משקפיים ולא גבוהה במיוחד

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממרץ 2012

זה היה עוד יום אפור. הוא צעד לו בשקט מבצע את עבודתו נאמנה מבלי שאיש יבחין בו. שותפיו היו זוכים בדרך כלל לתשומת לבו המלא של הציבור, הוא היה ויהיה הדמות האפורה, זו שחולפת לה בשקט מול פני האנשים שממשיכים בשגרה. כמה אמרו עליו שהוא ענו, אבל האם זו תכונת אופי או סוג העבודה שגרמו לו להתנהל באופן הזה?

האוויר הקריר, נטול המזגן, נכנס ויצא מהריאות והרוח מלטפת את פני האנשים. בתפרים שבין הבניינים למדרכה מציצים עלים ירוקים ופרחים צהובים ואפילו האדמה עברה מתיחת פנים עונתית שהשאירה את פניה נטולי חריצים ובצבע אחיד של חום עמוק. כלבלב שנראה כמו הכלאה בין שועל ננסי לכדור פרווה מנסה לנער מרגליו את המים מהשלולית שנכנס לתוכה. “כוס אמק” אומרת בעלת הכלבלב וסוף סוף מפרידה את מכשיר הסלולר מאוזנה. הצעיף הלבן שלה מתבדר ברוח. והוא תוהה לעצמו האם גם שנה הבאה הוא יראה את אותה הכמות של צעיפים לבנים?

הוא ממשיך ללכת בצעדים מדודים. האנשים מסביבו מגבירים את קצב ההליכה. “החורף הזה לא נגמר” אומר גבר צעיר בשרוולים קצרים לאיש המבוגר העומד לידו. “שימשיך, אנחנו צריכים כל טיפה של מים” עונה לו האיש המבוגר. הוא שם לב שמעטים מסתובבים עם מטריה. הטפטוף מתגבר והוא מסתיר חיוך כשהאנשים רצים לתפוס מחסה. איש לא ציפה לזה עכשיו בסוף אפריל. ילדה קטנה שמסתתרת עם אמה מתחת לסכך של חנות המכולת קוראת “אמא זה חייב להיות המלקוש”. ולרגע כל שריר בגופו נמתח ודפיקות הלב מתעצמות. הייתכן שזיהו אותו? אבל האם רק מקרבת את בתה יותר אליה ללא תגובה. הוא מביט בילדה עוד רגע קט ורסיסי הטיפות דגדגו את לחייה בהכרת תודה והיא צוחקת ומחזירה לאמה חיבוק.

הוא ממשיך ללכת. כשיסיים את המסלול הוא יחתום על סיום העונה הרחק מעיניו של הציבור. הוא יחזור לדירת השותפים שלו, יקבל טפיחה קלה על השכם מאחיו יורה ואולי קריצה מסופה ובזה הוא יסיים את תפקידו. בעוד כמה חודשים היורה יצא גם הוא לסיור ויזכה לכותרות גדולות בעיתונים. אם הסופה תרצה להשוויץ היא תזכה להשוואות בין העשייה שלה בעונת הגשמים בעשרים השנים האחרונות. והוא יטייל לו בשקט. איש לא יספר על מעלליו או ישיר בשבילו שירים, אך המעטים שכן יבחינו בו יחייכו ויעריכו את הטיפות האחרונות לפני בואו של הקיץ.

תרסיס פנים מתה ירוק

תה ירוק עשיר העשיר באנטי-אוקסידנטים הוא אחד מסודות האנטי אייג’ינג הסיניים והוא מתאים לכול סוגי העור. ניתן להשתמש בתרסיס לפני שגרת הלחות (תכשירים רבים נספגים טוב יותר/נמרחים מהר יותר על עור לח). כמו כן הוא מצוין להתרעננות ועולה הרבה פחות מכל מני תרסיסי מים שנמכרים ברשתות.

מה צריך?

 • תה ירוק אורגני בתפזורת (אם אין באפשרותך לרכוש תה ירוק אורגני קני תה ירוק רגיל. העדיפי את התה בתפזורת על פני תיונים)
 • בקבוק מים מינרלים
 • כוס
 • כפית
 • מסננת
 • בקבוק תרסיס קטן (במידה ואין ברשותך בקבוק תרסיס, ניתן להשתמש בבקבוק רגיל נקי או צנצנת נקייה)

מה עושים?

 • ממלאים כוס במים מינרלים ומוסיפים לתוכה כפית מתפזורת התה ונותנים לתה “לנוח” בתוך המים 12 שעות.
 • מסננים את התה לתוך הבקבוק.
 • מרססים את התה על הפנים ומחכים מספר שניות לפני שממשיכים בשגרת הלחות (אם אין לך בקבוק תרסיס הספיגי חתיכת צמר גפן בתה ונגבי בעזרתה את הפנים).

כמה זמן לוקח?

 • זמן הכנה: 12 שעות +5 דקות בקבוק
 • זמן שימוש: 10 שניות

תדירות?

 • כל יום לפני שיגרת הלחות.

* ניתן גם לרסס את התה על כל הגוף לפני שגרת הלחות.

** יש להחליף את התה בבקבוק/הצנצנת אחת לשבוע (וכמובן לנקות את הבקבוק/הצנצנת בין ההחלפות)

*** ככול מוצר אורגני ממומלץ לשמור את הבקבוק/הצנצנת במקום קריר ויבש

מיכל מ., תל אביב 2012

עוד מהבלוג של sanctasimplicitas

קליפות תפוח אדמה

שתי הסבתות שלי היו באופיין נשים מאוד שונות האחת מהשנייה. האחת הייתה אשת קריירה והמשיכה לעבוד עד הפנסיה והשנייה העדיפה לוותר על עבודתה ולהיות עקרת בית. האחת הייתה אישה נערצת על ידי בעלה ואילו השנייה חוותה קשיים לאורך...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

מכתב לך

אתמול בפעם הראשונה מזה עשור לבשתי בגד ים ויצאתי לבריכה. אני יודעת שזה נשמע מטופש, מגוחך ואולי גם מצחיק, אבל עשור מחיי עבר מבלי שהייתי בים או בבריכה. מי שמכיר אותי יספר לך שלא עשיתי את זה ממניעי צניעות. גם הפנאטיות שלי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הבטחה לשנה החדשה...

היא התמתחה מעט והזיזה את משקלה מצד ימין של עכוזה לצד שמאל. ליל הסדר כבר בא לסיומו. צלחות הגשה ריקות וריקות למחצה נחו על השולחן. היא העבירה מבט אל אחרוני האורחים שהמשיכו לפטפט בינם לבין עצמם. היא מזגה לעצמה את שאריות היין...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה