הבלוג של שלי ניידיץ

הבלוג של שלי

אשת תוכן, אמא לשלושה, סוגדת לחוש הומור ונטרפת מחוסר צדק.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל ממאי 2015

אותה תהייה חוזרת על עצמה מדי חופש גדול: איך לספק לילדים בילוי איכותי, לא צעקני ובלי מרפקים בצלעות באשר נלך? הרפתקה ויזואלית במוזיאון העיצוב בחולון תספק לכם שעתיים כאלה

10/07/2018

תערוכה במוזיאון העיצוב בחולון

לא, ג’ימבורי. אני לא אכנע לך ביולי-אוגוסט. גם לא לך, קניון הומה אדם אחר הצהריים. וגם לא לך, מתחם טרמפולינות עמוס עם אורות מרצדים. לא, תערוכת הלגו, הספיקה לי השנה שעברה כדי להבין שהדוחק, התורים האינסופיים וחוסר הארגון לא יהיו מנת חלקי ומנת חלקם של ילדיי גם השנה או אי פעם.

אז מה כן?
אותה תהייה חוזרת על עצמה מדי חופש גדול: איך לספק לילדים בילוי איכותי, לא צעקני ובלי מרפקים בצלעות באשר נלך? אז יש. יש כמה פנינים כאלה, אבל אל תגלו; ספריות עירוניות, חופים סודיים בשעת בוקר מוקדמת, הצגות של תיאטראות שמכבדים את קהל היעד, ומגוון מוזיאונים בכל הארץ. אחד מהם, שטרם הזדמן לנו לבקר בו עד השבוע, הוא מוזיאון העיצוב בחולון.
המוזיאון נמצא במבנה בעל צורה גלית המשתרע על שטח של 3700 מ”ר, שתוכנן ע”י האדריכל רון ארד, ומארח תערוכות מתחלפות בתחומים מגוונים של עיצוב. הנוכחית, “זגמייסטר & וולש”, מציגה עבודות של שני מעצבים גרפיים נחשבים שעושים שימוש בחומרים לא שגרתיים כמו חרקים, שיער, קוביות סוכר ועוד.

מיצג חרקים בתערוכה במוזיאון העיצוב בחולון
סביב התערוכה עצמה, שבמסגרתה אפשר להבחין באקספרסיביות העולצת של וולש, לצד המקוריות והאדג’יות של זגמייסטר, עורך המוזיאון גם פעילות לילדים, הכוללת כתב חידה שעליהם לפתור במסגרת סיור בשתי קומות המוזיאון.
התערוכה עושה את מה שסביבת ברירת המחדל של הילדים בדור הנוכחי, לא עושה – מעודדת אותם לחשוב לעומק, לתור אחר הרובד הנוסף של הדברים הנראים לעין, לאמן שרירים חדשים במוח. מלבד ההתבוננות המתבקשת וקריאת ההסברים, יש אפשרות להצטרף לפעילות המשלבת סיור מודרך, במסגרתו המדריכים עוברים מול מיצגים נבחרים ומנחים את הילדים לנסות ולהבין מה השאלות שהוא מעלה, ולבחון אם יש להן תשובות.

במסגרת ההדרכה הילדים לומדים להכיר מונחים שרוב הילדים פחות נחשפים אליהם, ודאי שלא בג’ימבורי של יולי-אוגוסט: תקשורת חזותית, דימוי, עיצוב מוצר ועוד.

המשימות נעות בין בחירה של מדד האושר המוצג בתוך מבחנות ענק של מסטיקים, דרך המצאת תכלית לתמרורים דמיוניים ועד שאלות פילוסופיות מעניינות כמו “האם אפשר לעצב אושר?”.  בהמשך, מוצעת סדנת עיצוב בשם “תיק תקשורת”, שמאפשרת לילדים ולהוריהם להתנסות בהעברת מסר אישי בשפה גרפית על גבי תיק בד בעיצובם.

“זגמייסטר & וולש” עד ה- 20.10.18, מוזיאון העיצוב חולון, גולדה מאיר 6, חולון.

עוד מהבלוג של שלי ניידיץ

תצוגה מקדימה

24 שעות של קסם

בוקר של יום הולדת הוא אחד הרגעים הכי מרגשים שיש. להתעורר אל דף לבן שהכל יכול לקרות בו, יום שלם של הרפתקאות, טלפונים מפתיעים, ברכות משמחות ותחושה כללית שסוג של מלכות הוענקה לך ל-24 שעות של קסם. ...

תצוגה מקדימה

חי ודק - ההצגה שתחסוך לכם ויכוחים

אומרים שהדרך הכי טובה להשיג שיתוף פעולה מילדים במשימות היומיומית, היא פשוט להסביר להם את הרציונל שעומד מאחורי מה שלהם נשמע כמו גחמות אקראיות של ההורים. אם הם מבינים...

תצוגה מקדימה

הפיצה הכי טעימה: ההיית או חלמתי חלום?

מה כבר אפשר לצפות ממסעדה איטלקית כשרה למהדרין? ולמה בכלל היא חייבת להיות כשרה? הרי רוב האוכל האיטלקי הוא חלבי, אז פשוט אל תשימו פפרוני על הפיצה - וסגרתם עניין. זה מה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה