הבלוג של סגולה

sagol3125

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיולי 2017

19/07/2017

אני כותבת מלא! כן, ממש הרבה, כזאת אני, אדם של המילה הכתובה, אבל אף פעם לא באמת כתבתי בשביל מטרה (מלבד את העבודות הסמנריוניות שלי) הרצון לכתוב היה מידי פעם גולש לתודעה שלי, בדר”כ כשבעלי בשירותים, או סתם יצא לרוץ, ופתאום הייתי רצה לי בצעדים קטנים למחברת הכחולה והמזמינה שלי, זאת שאי אפשר לסרב לה, ופשוט מקיאה לתוכה מחשבות, לפעמים שלושה דפים, לפעמים כמה שורות, אף פעם לא שוכחת לחתום ולרשום תאריך, ואחרי זה הייתי קוראת את הדברים האחרונים שכתבתי, קצת צוחקת מעצמי, מעריצה את עצמי, יורדת על עצמי, לא מבינה אותי, והרבה פעמים לא מצליחה לרדת לסוף דעתי, מדהים לראות שאותו אדם מגיע לתובנות אחרות במצבים שונים.

אבל בבלוג הזה אני לא אכתוב על חיי הפרטיים, אלא על חיי הקריירה שלי, על כל התלאות שעברתי ועוברת, על כל ההצלחות, הכישלונות שעוד מחכים לי ממש מעבר לפינה, על כל המבטים שמאמינים בי, וגם על כאלה שפחות, על כל הצעדים הקטנים שאני עושה שמרוממים אותי ועל אלו שפחות. אבל בעיקר נשוחח עם אנשים מאוד מעניינים, נשמע מה יש להם להגיד על כל מיני נושאים – עבר, עתיד, כלכלה, חברה, מערכות יחסים, נהול, מנהיגות, סיפורים אישיים ועוד הרבה… מבטיחה שזה יהיה מרענן, שונה, מעניין ומאוד מקצועי!

קודם כל אספר לכם איך פתחת את העסק שלי, או יותר נכון למה..

אז מאיפה להתחיל… היו היה פעם..בארץ רחוקה רחוקה, חמה חמה, ואני לא מדברת רק על מזג האוויר…

או בקיצור, עבדתי באחלה עבודה, כן, כזאת שמרוויחים בה יפה, הגלגלים בראש עובדים, נותנים לך מרחב ליצור, ליזום, להיות, אחלה בוסים, חוץ מהפקקים בדרך לשם שהיו שותים לי את הנשמה והשלווה, הכל היה מושלם…

אך בתוכי שוכן לו ילד הרפתקן, לא סתם הרפתקן, אלא גם פילוסוף לא קטן, מדבר המון על משמעות, אושר (ומתלבט בתוכו אם בכלל זה קיים), על לקום כל בוקר לשמש אחרת, על שאפתנות, הישגיות, הגשמה – וכל יום חמישי, קבוע היה מקרקר לי בראש עם הרעיונות הפילוסופים שלו “לאן כל זה הולך בעצם?” “מה היא משמעות החיים?” “אולי תצאי לעולם וסוף סוף תירטבי מהטיפות של החיים” (כדברי אביב גפן בשיר שלו שאני לא זוכרת את שמו) והאמת שבתקופה הזו הייתי כביכול שלמה – בעל מקסים! עם קריירה מצליחה משלו, ילדה קטנה שרק נולדה שמילאה את עולמי ואת ליבי, פתחה לי חדרים שלא ידעתי שקיימים, קנינו דירה להשקעה שממש הניבה תשואה יפה, נראה שכל צעד שאנחנו עושים בחיים – מוצלח.

הכל מוצלח, ועדיין משהו חסר, ובענק! ככל שחפרתי בתוכי לחפש מה חסר, הבנתי שזה ממש על פני השטח, ולא קשור לחוסר החלטיות שבי, או לילדה הזאת שרוצה לטרוף את העולם ולטייל בכל הר מושלג, אלא ממש פה לידי – קריירה! אבל מה בדיוק? יש לי אחלה עבודה…

זה היה יום חם, סגרתי עסקה של 30,000 שקל , הבטתי בטופס הזמנה חתום והלב שלי התכווץ. חשבתי, מתי אני אסגור עסקאות כאלה אבל לא ארוויח 50 שקל לשעה, אלא את כל סכום העסקה! את כל ה- 30,000. הבנתי, הנה נדלקה לה נורה, בדיוק כשהייתי בטוחה שאין בי אפשרות כזאת, זה נדלק בי – אני חייבת לצאת לדרך עצמאית, ליצור, ליזום, לבנות – אחרי שבוע התפטרתי, נראה שהבוס התבאס עלי, אבל הוא קיבל בהבנה את הסיבה, כי הוא היה שם בדיוק בגיל שלי.

ויצאתי לדרך…פתחתי עסק מגניב, עסק כזה שכל מי ששומע עליו מרים גבות (בקטע טוב) ומסנן “פשש..איך הגעת לזה?” אז עם הרבה קשרים (מניסיון עבר) ויכולות (גם שצברתי מניסיון עבר) פתחתי סוכנות מרצים וסדנאות – ייצוג של מרצים וסדנאות והתאמת המרצה/סדנא לאירוע ולקהל. בעצם אני מפיקת תוכן לאירועים,  לא מפיקת אירועים, אלא רק את התוכן.

 התחלתי עם נבחרת לא רעה בכלל של מרצים, וכמובן שאני רק מתפתחת ומתפתחת, אני מייצגת אישים מוכרים מאוד, עיתונאים, נשים חזקות ומעניינות, כמו רונה רמון, אנשי ספורט תותחים כמו בוני גינצבורג, אנשי אקדמיה מבריקים ועוד ועוד…

בהתחלה לקחתי שותפה, אבל כמו שבעלי אומר, “אם שותפים היה רעיון טוב, לאלוהים גם היה שותף”  אז אחרי כמה חודשים נפרדו דרכנו. מבחינתי זה היה שיעור לחיים שכמעט נגע בכל ההיבטיים העסקיים וגם קצת באישיים – לא אכנס יותר מידי לפרטים, רק אציין שהטעות הכי קריטית שעשיתי הייתה– חוזה- עוד חודש ועוד שבוע שדחיתי ודחיתי ובסוף זה פגע בי, כי מה שלא כתוב, לא קיים, גם אם דיברתם על זה כמה וכמה פעמים, זה לא כתוב בחוזה, זה לא מתועד, זה פשוט לא קיים! ואת נשארת עם …. ביד. ממש ככה.

אז אפשר לומר שהעסק שלי רק בין כמה חודשים בודדים, כי הרגשתי שפתחתי את העסק רק אחרי שנפרדתי מהשותפה.

אז זה היה השיעור הראשון שלי והחשוב ביותר – חוזים, תיעוד, חתימות – לא לוותר, לא לדחות, לא מתחילים לעבוד בלי חוזה בין שותף, או בין פרילנסר, גם אם זה משפחה, וגם אם דיברתם על הכל, ונראה ששני הצדדים הבינו את מקומם וההתחייבות שלהם – זה לא כתוב, זה לא חתום, בבוא הזמן זה לא קיים.

נתראה בבלוג הבא

  images

עוד מהבלוג של סגולה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...