הבלוג של sagivplay

sagivplay

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאוגוסט 2016

שגיב פלייסיגר - איך להתגבר על הפחד במכירה טלפונית

אחרי הצבא התקבלתי לעבודה בחברת טלמרקטינג שקידמה את אחת מקופות החולים המרכזיות בישראל. ביום הראשון לעבודה ישבתי כולי מפוחד מול רשימת הטלפונים שקיבלתי. חשבתי לעצמי ‘איך אני אעשה את זה? איך אני אתקשר ואמכור לכל האנשים האלה שאני לא מכיר?’. ניגשתי למנהל שלי ונעמדתי מולו. הוא מיד הבין את הבעיה ואמר לי בפשוטות, לך תעשה 50 טלפונים ואחר כך תחזור אלי.

חזרתי לעמדה שלי והתחלתי לחייג. מאותו יום החיים שלי השתנו. זה לא היה קשה כמו שחשבתי. הבנתי שאפשר להגיע לאנשים דרך הטלפון ואפילו לנהל איתם שיחה אמיתית וכן – גם למכור. במרוצת השנים שיפרתי את יכולת המכירה הטלפונית שלי ואף הקמתי חברה – סופר דיל פלוס בע”מ – שמתמחה בשיווק ישיר ומכירה טלפונית.

אז למה אני משתף אתכם בניסיון הזה. כי הטלפון היה ונותר אחד הכלים האפקטיביים ביותר לביצוע מכירות. הרבה אנשים נרתעים מטלמרקטינג בגלל פחדים לא מובנים. לפניכם כמה טיפים מועילים על איך להתגבר ואף להצליח במכירה הטלפונית.

תכריחו את עצמכם – אם קשה לכם לבצע את הטלמרקטינג פשוט תתחילו לעשות את זה באופן מכני. הכינו תסריט שיחה ותתחילו לחייג. ככל שתתקשרו ותדברו עם יותר אנשים כך התהליך יהיה קל יותר , כך תשפרו את תסריט השיחה שלכם וכך תהפכו למקצוענים יותר ויותר. אל תחכו פשוט תתחילו.

פירוק לגורמים – לפעמים ישנן מטלות שנראות לנו כל כך גדולות שהן מפחידות אותנו. אנחנו לא יודעים איפה להתחיל. זה קורה גם כשאנו ניצבים מול רשימה של מאות ואלפי טלפונים. עצה שלי היא לפרק את הרשימה לגורמים. התחילו מ-10 טלפונים לשעה. עשו את השיחות אחת אחת. כך יהיה לכם יותר קל לבצע המשימה.

עמדו על הרגליים – הנה עוד טיפ קטן. כשאנחנו עומדים טון הדיבור שלנו נהיה יותר סמכותי. חוששים מהשיחה? עמדו על הרגליים. תראו איך באופן אוטומטי אתם מרגישים יותר בטוחים בעצמכם.

אנשים משועממים – אני מקווה שאף אחד לא נעלב כשאני כותב את זה, אבל לדעתי הקביעה הזו נכונה. אנשים רוב הזמן משועממים. לכן הם אוהבים שמתקשרים אליהם ומדברים איתם. אפילו כשמדובר באדם זר שמנסה למכור להם. אם עושים את זה בצורה מנומסת ואנושית כמעט כל אדם ישמח לנהל איתכם שיחה ידידותית.

סבר פנים – כמובן שיש כללים מסוימים שאתם חייבים לעבוד לפיהם . כגון : טון דיבור , התחבבות על הצד השני , לחייך (כן כן , גם חיוך מרגישים דרך הטלפון).

מקצוענות ואמינות – וודאו שאתם יודעים על מה אתם מדברים ולא “נתקעים” מול שאלות ולא ממציאים פרטים או יתרונות של מה שאתם רוצים למכור .

לסיכום, אם אתם עצמאים או בעלי עסקים קטנים אל תוותרו על המכירה בטלפון. אנשים חושבים שלא בצדק שטלמרקטינג אינו אפקטיבי. אם קשה לכם להתחיל תכריחו את עצמכם, תעשו את זה ב’תוכיות’, בשינונן ותראו איך זה נעשה יותר קל. עשו שיחה אחר שיחה אל תחשבו על מאות שיחות. עמדו על הרגליים. ותמיד תזכרו, אנשים אוהבים שמקדישים להם תשומת לב אז עשו זאת בנימוס ובקסם.

הכותב, שגיב פלייסיגר, מומחה לשיווק ישיר 

עוד מהבלוג של sagivplay

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

שגיב פלייסיגר - איך להקפיץ את המכירות - לתת בשביל לקבל

שגיב פלייסיגר - איך להקפיץ את המכירות - לתת בשביל לקבל תארו לעצמכם צלצול בפעמון הדלת בשעות הערב. אתם לא מחכים לאף אחד. בחוסר חשק אתם ניגשים ופותחים את הדלת. לפניכם עומד איש מכירות מעצבן שאומר 'גברתי, ערב טוב אני מעוניין...

תגובות

פורסם לפני 10 years
תצוגה מקדימה

שגיב פלייסיגר - 4 היסודות לשיווק ישיר בעסק קטן

מאת שגיב פלייסיגר  הרבה עסקים משקיעים המון זמן וכסף בפרסום, אבל בסופו של יום לא רואים את התוצאות. האם זה בגלל שיש להם מוצר או שירות נחות ? זה אפשרי – אף קמפיין פרסומי, ולא משנה עד כמה הוא יעיל יכול למכור משהו שאף אחד לא...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה