הבלוג של יעל גור

safe-sex

קוראים לי יעל גור, אני עובדת סוציאלית כמעט 20 שנה ומנהלת את מרפאת לוינסקי של משרד הבריאות ב- 13 השנים האחרונות. אני אמא לשנים, חיה בזוגיות ומקדמת בחיי האישיים והמקצועיים, שוויון בין נשים לגברים, דיאלוג וקבלת האחר/ת.

עדכונים:

פוסטים: 1

החל מדצמבר 2014

בסילבסטר, יש הרבה מסיבות … איזה כיף זה לצאת, הא? בגדול לא משנה מה הסיבה, לצאת לבלות במסיבה – זה אחלה של דבר. אבל לפני שתשפריצו על עצמכם בושם ותכניסו את הכתובת לוויז, יש כמה דברים שבליינים צריכים לדעת.

אתם יכולים לעקם את האף ולחשוב “היי, עם הניסיון שלי אני יכול ללמד אתכם על מסיבות!” ואולי זה באמת נכון. אבל היי, אם אתם עומדים לשתות במסיבה – הדבר הראשון שיפגע אצלכם הוא החוש שמבחין בין טוב לרע, כך שתזכורת קלה, לפני השוט הראשון, יכולה למנוע מכם טעות.

אז שחררו הגנות ותנו לעצמכם תזכורת, כולה 7 סעיפים, קטן עליכם…

2015 לוינסקי תמונה

 1. היום שאחרי

חמרמורת. ככה קוראים להאנג-אובר בעברית. מי שהיה שם, לא ירצה לעולם לחזור לזה, נכון? אז מה עושים?

  1. לא לשתות אלכוהול על בטן ריקה. בשום אופן.
  2. על כל כוס אלכוהול מומלץ לשתות  לפחות כוס מים אחת. האנג אובר הוא למעשה התייבשות של הגוף, זו תופעת לוואי של שתיית אלכוהול. אז תקדימו תרופה למיגרנה… נכון, זה יגרום לכם לרוץ הרבה לשירותים, אבל אתם תודו לעצמכם למחרת.
  3. אם אתם יכולים לנשנש תוך כדי השתייה כדי שלגוף יהיה קל לספוג את האלכוהול – מומלץ. (בתחתית הכתבה, שני לינקים בנושא.)
  4. תתרחקו מאלכוהול זול/מזויף/מדולל. לא כולם יכולים להבחין בין אלכוהול איכותי ללא איכותי מטעימה בלבד. אם יש לכם חשש ולו הקל שבקלים שיש פה דיל זול מדי או בחינם מדי, תהיו חכמים ואל תשתו. נזקים של אלכוהול מזויף או “סתם” לא איכותי יכולים להביא לחמרמורת איומה ממש, או במקרה ממש גרוע לאשפוז. אפשר להתעדכן באתר של משרד הבריאות מאיזה בקבוקים יש להיזהר, כי בשוק מסתובבים לא מעט זיופים.

2. כמה לשתות ?

טוב, לכל אחד הקיבולת שלו. כל אחד צריך להכיר במגבלות שלו, אבל הקושי האמיתי הוא לעמוד בלחצים חברתיים, בעיקר אם נמצאים בחבורה. תהיו חזקים ותאהבו את עצמכם מספיק בשביל להגיד “די!”, כשמספיק לכם. לא בכל סיבוב שתייה אתם חייבים לקחת חלק. אין שום בעיה להגיד לחבר “אחי אני סבבה.” זה לא עושה אתכם חלשים, להיפך.  אם אתם יודעים מראש שאתם לא צריכים לשתות הרבה, תקפידו על מרווחים ארוכים בין דרינק אחד לשני, כדי שלא תשתכרו מהר מדי. יש גם את האפשרות “למרוח” את הדרינק שלכם לאורך זמן,  ככה תרגישו שיש לכם כל הזמן משהו ביד, שאתם לא יוצאי דופן וגם לא תהיו נתונים ללחצים. תזכרו שכמות האלכוהול שאתם מכניסים לגוף תלויה אך ורק בכם, אתם השומר הכי טוב של עצמכם ושאף אחד לא יגיד לכם אחרת. ותחרויות שתייה ? זה ממש ללוזרים …

כאב ראש לוינסקי

 3. הגעתם ליעד !

אתם כבר יודעים את זה, אבל נזכיר זאת שוב: שתיתם אלכוהול? אל תנהגו. אם בחבורה שלכם כולם שותים – קחו מונית, אוטובוס, שטיח מעופף או שפשוט תלכו ברגל. אין שום מסיבה ששווה לגמור את החיים בשבילה. ובטון קצת פחות מלחיץ, אין שום מסיבה ששווה שלילת רישיון בשבילה. תחשבו על התוצאה ואז ההוצאה (על מונית) לא תרגיש לכם כל כך כבדה. בנינו, להיגרר באוטובוסים בגלל ששללו לכם את הרישיון זה כמו לתת לחמרמורת שלכם להישאר בגוף שנה שלמה…אווץ’.

 4. בנים (וברור שבנות צריכות לקרוא גם…)

אל תעלבו כן, אנחנו לא חושבים שכל גבר הוא עבריין מין פוטנציאלי, אבל חובתכם להבין טוב את הסיטואציה החברתית שבה אתם נמצאים.

1. אתה במסיבה ואתה חרמן. סבבה. התחלת עם בחורה והיא בעניין. כיף? נכון! תעצור שם ותבדוק אם היא רוצה להמשיך. תזכור שאתה חייב לברר הסכמה בכל פעם לפני שאתה ממשיך. זה שהיא מסכימה להתנשק לא אומר שהיא מסכימה לשכב, וזה שהיא מסכימה להיות איתך כרגע לא אומר כלום על עוד מעט או מחר.  ”שתיתי יותר מידי” זה לא תירוץ. (טיפ: אם היא אומרת שלא מתאים לה להמשיך, תקבל את זה ותשחרר.. זה רק ייתן לך קרדיט. וחוץ מזה, בדמיון היא שלך ואתה תמיד יכול להמשיך לפנטז עליה כשאתה עושה ביד…)

2. הבנות סביבך צריכות לקבל את הכבוד שאתה מבקש לעצמך. זה שהיא לובשת חצאית קצרה ושהחזה שלה שופע – זו לא הדרך שלה להגיד לך “בוא!”, זו רק הדרך בה היא מתלבשת. לא כל פלירטוט עם העיניים זו הזמנה לסקס. (טיפ: בנות אוהבות שמחזרים אחריהן. בעדינות).

3. סקס זה משהו שעושים מתוך מודעות, הסכמה והדדיות. יחסי מין של אחת מול רבים, זה מצב מסוכן לכולם, כי במצב כזה אין הדדיות. כן, גם אם היא אמרה שזה בסדר, לא כדאי לך לקחת סיכון. נקלעת לסיטואציה כזו? שמעת על מקרה כזה? תדווח, החוק מחייב אותך. למי? בתחתית הכתבה תמצאו קישורים לקווי יעוץ תמיכה וסיוע שימושיים.

sperm1 לוינסקי

5. בנות (אבל מי שבאמת מחובר לגבריות שלו, גם יקרא את זה).

מסיבות זה מקום חם להכיר אנשים. כולם ב-ווייב, נראים סוף! מוסיקה, דרינקים… רגע! סאונד של סקראץ’ מהדי ג’יי. דממה. עם כל הכבוד לג’טלמנים שרוצים לקנות לבנות דרינק – אז לא תודה. נכון, לא כל הגברים בעולם משחרים לטרף, אבל מספיק אחד שכן, בשביל להרוס חיים. אתן במסיבה ? ממש ממש מומלץ שלא  תשתו מכוס שלא שלכן, אל תיקחו אפילו שלוק ממישהו ברחבת הריקודים. באתן כמה חברות ? אז תהיו שם בשביל החברות שלכן, אם מישהי מתנתקת מהחבורה וודאו שהיא לא שיכורה מדי בשביל לדאוג לעצמה. אל תחששו להתערב אם חברה שלכן נראית במצוקה או אם נראה לכן שמישהו לוחץ מדי.

פגשתן מישהו ואתן בעניין? להתגפף עם מישהו בתא חשוך זה יכול להיות ממש סקסי, רק חשוב שתגיעו לשם מתוך הסכמה חופשית כשאתן מרגישות בטוחות עם הבחור שאיתכן.

יכול להיות שהמסר שלנו מבאס אתכן, כי אתן רוצות שגבר חרמן ידע לרסן את עצמו ואתן צודקות – אבל זהירות יכולה לשמור על הבריאות הפיזית והנפשית שלכן לנצח.

אולי תופתעו לרעה, אך השימוש ב”סם אונס”, כל כך שכיח בארה”ב שכבר הומצא שם לק לציפורניים המשמש לזיהוי הסם במשקאות. איך הוא עובד ? מורחים את הלק על הציפורניים, כשמקבלים משקה מערבבים אותו עם האצבע, אם צבע הלק השתנה – סימן שבמשקה יש חומר מסוכן. כרגע הלק הזה נמצא בפיתוח ע”י חבורה של סטודנטים בחו”ל. ההמצאה הזו כמובן לא פותרת אותנו מלהמשיך לחנך לתרבות מינית בטוחה ולא פוגענית, אבל היא גם יכולה להציל וגם יכולה להיות גורם הרתעה. כשזה יגיע לארץ אנחנו מבטיחים לעדכן!

cocktail11 קוקטייל סופי לוינסקי  (1)

  6. בנות ובנים, בנים ובנים, בנות ובנות

אז יש סקס במסיבה והכל בהסכמה. מגנייייבבבבב. או שנפגשתם הרגע או שהגעתם כזוג – וואטאבר… מה שמשנה זה האם אתם עושים הכול בשביל לשמור על עצמכם ? קונדום ישמור עליכם יותר ממה שאתם חושבים: הוא ימנע הידבקות במחלות מין ואיידס וימנע הריון. אתם רוצים מזכרת מגניבה מהמסיבה נכון? סלפי קורע, תיוגים באינסטוש… אבל אתם בטוח לא רוצים מזכרת מגרדת… אז קונדום. פשוט אל תוותרו על הזכות שלכם להיות מוגנים.

 יש לכם עוד שאלות לגבי מחלות מין ואמצעי מניעה? היכנסו ללינק: www.safe-sex.co.il

7. “כשחוזרים הביתה , התקרה מונחת בול על הרצפה…”

נכון שאתם לא תחנת רכבת, אבל גם לחיים שלכם יש לוח זמנים. מסיבה ארוכה שכוללת הרבה אלכוהול, מצריכה גם רמה מסוימת של גיקיות – כלומר התייחסות ללו”ז הכללי בחיים שלכם, כדי שתוכלו ליהנות במסיבה ובעיקר כדי שלא תסבלו מאוד אחריה.

אם אתם יכולים לקחת יום חופש אחרי לילה של חגיגות – מומלץ. ועוד יותר מומלץ לא לקבוע ארוחת צהריים עם ההורים. לך תסביר עכשיו למה אתה נראה כמו פחית בלו מקומטת. והכי חשוב – אל תגיעו לעבודה יום אחרי מסיבה. אם המסיבה הייתה במקום העבודה, אין בעיה כי כולם מגיעים מעוכים, אבל אם יש לך בוס שרק מחפש אותך, ביום אחרי מסיבה הוא כל כך ימצא אותך…

אז מה הפתרון? מלאו את כל החובות שלכם לפני יום המסיבה (לימודים/עבודה/משפחה) כדי שביום אחרי תוכלו להתנתק מהעולם ואחותו עד שתתאוששו…

5.png

אז צאו לבלות ותעשו חיים !

דיגי סופי לוינסקי (1)

צוות SAFE SEX

ומרפאת לוינסקי של משרד הבריאות

קו הייעוץ של מרפאת לוינסקי 03-7919704

קוו חירום לנפגעות תקיפה מינית 1202

קוו חירום לנפגעי תקיפה מינית 1203

לינקים מומלצים: “מה כדאי לעשות אחרי ששותים” “למנוע האנגאובר“.

 

עוד מהבלוג של יעל גור

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה