הבלוג של רותי שלו

משוחררת

מאמנת לב, מגשרת ומלווה משפחתית. את 40 כבר חציתי, מלאה בשאלות, תובנות והרהורים על החיים שלי והחיים שלנו כאן, בעולם המשותף, ובכל זאת כלכך פרטי. מעסיקה אותי ההתמסרות בין שותפות ובדידות, מגדר וקולקטיב, קהילה ומשפחה, גבולות... +עוד

מאמנת לב, מגשרת ומלווה משפחתית. את 40 כבר חציתי, מלאה בשאלות, תובנות והרהורים על החיים שלי והחיים שלנו כאן, בעולם המשותף, ובכל זאת כלכך פרטי. מעסיקה אותי ההתמסרות בין שותפות ובדידות, מגדר וקולקטיב, קהילה ומשפחה, גבולות וחופש, עצמאות והיתמכות, מיקרו ומקרו. בעבודה שלי עם אנשים אני מלווה יד ביד נשים וגברים, אמיצות ואמיצים, שבחרו לצאת לעולם של אותנטיות ושחרור מצלקות ואמונות מעכבות. אם מהכיוון של משבר זוגי או מקצועי, אם מהכיוון של הפרעות אכילה או דיכאון, המפתח לבאר הטובה, נמצא ממש מתחת לפנס. הכוח לריפוי ואיחוי קרעים בנפש הוא כוח בלתי תלוי, שגם אם קולו נדם, הוא פועם בפנים תמיד. המסע להתעוררות והדלקה מחודשת של המדורה הפנימית הוא מסע מורכב ומכונן. המטרה אליה אני מחוייבת בעבודתי היא ליווי מעצים, תומך ומאתגר של המסע אל הריפוי השלם. הספר שלי "בטן", (2000, הוצאת כרמל) הוא ספר אוטוביוגרפי פורץ דרך העוסק בהתמודדות עם טראומה ויצירת חיים חדשים. הספר והסרט הדוקומנטרי "היהלום שבפנים" היוו נקודת מפנה עבור רבים המתמודדים עם חוויות אלימות וקורבנות, או מטפלים בנפגעי טראומה. תהליך הפרידה מחיי קורבנות הוא מעשה אמנות. ולי לא נותר אלא ללמד את מה שמצאתי בעצמי, הרווחתי ביושר במסע הפרטי שלי, כמי שחצתה את הקווים מקורבן נטול אמונה לאישה חופשית וכנה השותה מהבאר הטובה של יוניברס. אני מלווה אימהות צעירות ואבות צעירים בתהליך ההתאקלמות וההנבטה של זהות הורית וזוגית, תפקוד רגשי ופיסי לאחר לידה והתמודדות עם סוגיות משפחתיות רחבות המשפיעות על ההורות והזוגיות. https://www.facebook.com/new.born.parents.and.SoulCoaching אני מנחה ומלווה ארגונים חברתיים וגופי רווחה המבקשים דרך חדשה לשיפור היחסים עם הציבור אותו הם משרתים. מעבירה סדנאות לשיפור מיומנויות אינטימיות, אמפטיה ואותנטיות למטפלים, מורים, עובדים סוציאליים והורים. אני מתגוררת בהולנד מאז 2002 ועובדת עם אנשים פרטיים וארגונים, בהולנד ובישראל, פנים אל פנים ובאמצעות הסקייפ, בעברית, אנגלית והולנדית. בכל שאלה או בקשה אתם מוזמנים בחום לפנות באמצעות המייל [email protected] או בטלפון – למחייגים מישראל – 03-7213482 שלוחה 1 -בית, שלוחה 2-נייד למחייגים מהולנד - 06-13478608 מוזמנים בחום. בברכה ובשמחה רותי שלו

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מיוני 2011

אז כן, האוושוויץ הפרטי, הקוסמי, הוא הבאר. ואחרי ששותים, מורעלים ומתים- אז נולדים, מחדש, אם רוצים. חיים חדשים, שיש בהם אור אחר, שמיים אחרים, סיבה אחרת. ומסתבר שלמרות הכל, זה לא רק אפשרי לגמרי, זה גם שווה את המאמץ.

08/04/2013

יום השואה
אני זוכרת את הסבון המיתולוגי שככיכב בשיחות סביב שולחן ארוחת הבוקר אצל סבתא שלי היקרה. זה היה סבון מיוחד, סבון עשוי אדם.
את הסבון הזה חקקתי בליבי לאורך השנים.
ולמה בעצם?
כי התעללות היא משהו שזקוק לשם ולפנים, לצורה ונפח. כי אי אפשר לחיות בשפיות כשבצל מסתתר משהו אמורפי כלכך שעשוי לזנק עלינו ללא אזהרה.
נראטיב השואה הוא יותר מהכל, נראטיב פנימי. חוץ מכל השכבות הציבוריות יותר, אלה שאותן טיפחו בנו כילדים בטקס, יש בשואה משהו פרטי ואישי ביותר, שמסתבר שחי וחל באנשים שלא היו שם מעולם, וממצק עבורם את הפינה האפלה בסקאלה הקיומית.
הסבון הזה הוא אמצעי לתמצות כאב גולמי של חיים בעולם מסוכן שאין בו חסד. או לפחות כך למדנו.

התעללות היא משקולת מעוותת שמעמידה במבחן את השפיות, ועוד יותר, את האמונה בטוב.
החולי שעומד בבסיס חייו של המתעלל הוא חולי שמזהם את הקורבן ואת הסביבה ברסס של שנאה רעילה שהסכנה בה היא בעצם ההשתכנעות שאלה הם פני הדברים ואין לאן להסתכל יותר.

כמי שפיצחה בעמל רב ובהצלחה את המטריקס הזה, אני יכולה לומר ביושר שיש חיים אחרי שואה. והם חיים אחרים לא רק בעצם היותם חיים נטולי התעללות, אלא בעצם היותם חיי בחירה, שמתחוללים בין כל קשת האפשרויות. שואה, התעללות, רוע, הם חלק מעצמנו. ופתאום זה ברור שאין לאן וגם אין בשביל מה לברוח. הזוועה היא פשוט חלק מהצופן הגנטי האנושי, והיא חלה על כולם.
השמחה העצומה שבגילויו של החופש לחוש, להיות, לעשות- ולבחור באמונה בטוב, היא המענה היחיד להתעללות.

השמחה הגדולה של חיי היא בהפחת חיים במי שלא מאמין בכוחו להתקיים בעולם פנימי שהושחת על ידי רשע. עוד לא פגשתי יופי ושמחה ואור גדולים מאלה הטמונים עמוק בין שורות של קברים אלמוניים בנפש.
השמחה הגדולה הזאת הביאה אותי, אוד מוצל קטן ונחמד, לעשות את מה שנועדתי לעשות, את מה שאני הכי אוהבת לעשות-
לא לפחד כלל. פשוט להסתכל עמוק, חזק חזק, ולהמיס כליל את הלא מאמין, המרוסק והמפוחד. זה שלא רוצה יותר כלום.
וזאת תמצית העשייה שלי, האישית והמקצועית: לאהוב, להאמין, ולהמיס את הלבבות המצולקים. וזה כלכך עובד. וכל פעם מחדש, אני מרגישה את האש העצומה הזאת שבוערת פה עמוק תחתינו בליבו של הכדור הזה, ומרגישה אותה זורמת בי, אוהבת אותי, מרפאה אותי עוד ועוד, וזורמת דרכי החוצה.
אז כן, האוושוויץ הפרטי, הקוסמי, הוא הבאר. ואחרי ששותים, מורעלים ומתים- אז נולדים, מחדש, אם רוצים. חיים חדשים, שיש בהם אור אחר, שמיים אחרים, סיבה אחרת.
ומסתבר שלמרות הכל, זה לא רק אפשרי לגמרי, זה גם שווה את המאמץ.

מזמינה אתכם בחום ללמוד את הדרך!

https://www.facebook.com/new.born.parents.and.SoulCoaching

עוד מהבלוג של רותי שלו

תצוגה מקדימה

ציצי בציבור או האהבה פנים רבות לה

לפני הרבה שנים, כשעוד ישבתי על השטיח למרגלות הכורסא של סבא וסבתא בשישי בערב, אני זוכרת את סבתא שלי המדהימה עליה השלום אוהבת אותי, שומרת עלי מכל רע. אני זוכרת אותה מתחילה להשתעל במרץ בכל פעם שאיזה סקרלט הייתה מתנשקת עם...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מאמי, תפתחי את הרגליים!

בעוד שבוע שבועיים, אולי שעה שעתיים, אזכה ללדת את ביתי השנייה. בעזרת השם, בעזרתי, בעזרת המיילדת, אזכה ללידה בטוחה, מרגשת, עם סוף טוב ומשהו יפה לזכור. שלא כמו בפעם הקודמת, אבל זה...

תצוגה מקדימה

חמלה מרפאת אכילה

אז ככה, הפרעות אכילה, אפשר לרפא. לרפא לתמיד. ואיך אני יודעת? כי הייתי שם בעצמי לפני שנים רבות, ואני רואה יום יום איך הריפוי שלי שריר וקיים, וגם מצליח לעבור הלאה אל מי ...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה