הבלוג של rutika

rutika

העבר ? עבר. בואו נדבר בשפת הווה. עוסקת באמון ותרגול של אנשים למניעת פלונטרים או פרימתם של הפלונטרים עם היקרים להם. כשמשהו לא עובד בחיים יש לנו שתי אופציות: להתמרמר, להרים ידיים או להתבונן, לראות את שראוי תיקון ולתקן. אני... +עוד

העבר ? עבר. בואו נדבר בשפת הווה. עוסקת באמון ותרגול של אנשים למניעת פלונטרים או פרימתם של הפלונטרים עם היקרים להם. כשמשהו לא עובד בחיים יש לנו שתי אופציות: להתמרמר, להרים ידיים או להתבונן, לראות את שראוי תיקון ולתקן. אני עוסקת באופציה השניה. ורק שתדעו, תמיד אפשר לתקן בגדול. בזוגיות, עם הילדים, בעבודה ובעיקר בעיקר ותמיד זה מתחיל - עם עצמינו. איך יודעים שהאימון הצליח? על פי המילה הראשונה שאמרתם לעצמכם הבוקר, כשפקחתם עיניים. כדי להסביר את העניין הזה פתחתי את הבלוג. הרצאות, אימונים סדנאות, לבחירתכם. אז יאללה, צרו קשר ונדבר.

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מיוני 2015

 

הפוסט הזה פונה רק לאנשים צודקים. כאלה שיודעים בברור שהם צודקים ורוצים לשמור על הצדק שלהם הוא מיועד גם לאלו שלא אוהבים את המשפט ״אל תהיה צודק, תהיה חכם״. אם מישהו מכם חושב שהוא יותר חכם מאשר צודק או שהוא לא צודק במהות שלו, מציעה לו בחום שיקום וייצא מהבלוג בזה הרגע. משחררת אותו באהבה עם נשיקה במצח.

תשאלו: למה בלוג לאנשים צודקים? שאלתם? עונה לכם בשאלה: מהו הדבר החשוב ביותר לבן האדם המערבי , המודרני, המפותח? (אחרי שסיפק את צרכיו הבסיסיים – יומיומיים)

נכון. צדקתם. הדבר החשוב ביותר לכולנו הוא להיות צודקים ולכן, אנחנו מבזבזים חלק גדול מזמנינו כדי להוכיח לכולם שאנחנו צודקים, בכל תחום חיים. למשל: מי צודק כשהילדה הפכה את החדר שלה לחדר זבל ואני רוצה שתנקה? אני ! מי צודקת כשהיא מבקשת מהבעל העסוק שלה שיגיע היום טיפה קודם כדי להיות יותר עם הילד? (והוא מאחר) ברור שאני ! ומול הבוס השאפתן והמציק? אני צודקת. אין שאלה. והשכנה מלמעלה שצועדת עם נעלי עקב בחצות? חייבים לומר לה. הרי אני צודקת ללא עוררין. על הכנסת והממשלה אין מה להוסיף…כולם צודקים שם מראש. בבתי המשפט…רק השופט צודק גם כשהוא לא, אבל אסור לומר לו כלום למרות שאני צודקת ויש לי הוכחות. לשוטרים אסור לומר שאני צודקת כי הם מפחידים אותי. המורים גם. עד שקיבלתי 9 במבחן, שאסתכן בכך שהם יתנקמו בי? נכון שאני צודקת?

אז סגרנו? אני צודקת . מסכימים? יופי. אבל אז מגיע איזה חכמולוג שבדרך כלל לא שייך לעניין ו״מנדב״ מטוב ליבו ומניסיונו העשיר והמלומד את המשפט הידוע ״אל תהיה צודק אלא תהיה חכם״. כאילו שזה קל, אוטומטי או רלוונטי. לפעמים בא לנו להשכיב אותו בנוק-אאוט רק כדי שישתוק, לפעמים אנו עונים לו בגסות או גסות- לייט, פעמים אחרות פשוט מתעלמים כי חבל להתעסק איתו, הרי הוא לא מבין כלום. תארו לכם שנגיד לזורבה: ״אל תהיה יווני, תהיה אנגלי״ . או לקלארק גייבל ״אל תהיה גבר, תהיה אישה״, ולרזה של הרזה והשמן…״אל תהיה רזה, תהיה שמן״…באיזה ייקום צריך שיהיה אותו חכמולוג כדי שיבין שלהיות צודק זה טבע? אני צודקת כמו שהעיניים שלי חומות ולא כחולות ואני רוצה את העיניים החומות שלי כמו שאני רוצה להיות צודקת. או הפוך… מה לא ברור כאן? למה כולם רוצים לקחת לי את הצדק? זה לא שיש לי הרבה כלים שאני יכולה להשתמש בהם כדי לתפוס מקום טוב באמצע בעולם….אז למה לקחת לי את אחד הדברים שאני הכי בטוחה  שיש לי? מה הדיכוי הזה, מה? ומי אמר שאני יכולה להיות או חכמה או צודקת? ואם אני רוצה להיות גם וגם? אני רוצה לפגוש את החכמולוג שהמציא את המשפט העקום הזה.

האמת היא, שבדרך כלל אני והסביבה שלי די מסתדרים עם העובדה שאני צודקת כל הזמן. אלא שיש יוצאים מהכלל וכשאלה מתחילים איתי, נפתחת תיבת פנדורה נוראית. פתאום הם נהיים צודקים גם…נגמר כך שאני צודקת וזה ברור אבל גם הם בטוחים שהם צודקים…למשל, הפעם ההיא עם הילדה שלי שהפכה את החדר שלה לפח זבל, זוכרים שאני צודקת? נחשו מה אמרה לי המתוקונת שלי (בת 14). אמרה לי שהחדר הוא שלה ואם מפריע לי הזבל, שלא אכנס לחדר. היא בטוחה, ללא צל של ספקון, שהיא צודקת, לא עזרו הצעקות שלי, היא לא סידרה את החדר וכבר כמעט שבוע שאנחנו לא מדברות. ככה זה כששתינו צודקות. ואני אחסוך מכם את הפיצוצים שיש לנו בבית כשהבעל שלי בטוח שהוא צודק לפחות כמוני…הריב היה כל כך גדול שהשכנים קראו למשטרה, הוא ברח מהבית לשני לילות ועד היום לא יודעת איפה הוא ישן ועם מי.

עד כאן הסיפורים. שמתם לב שהגזמתי מעט, נכון? בדרך כלל כשאנחנו כבני זוג למשל רבים ביננו, אף אחד לא קורא למשטרה והבעל לא בורח…אבל המתח משגע אותנו, אין שיתוף, אין חברות, יש טענות, נוצרים משקעים שמתאספים עד שאי אפשר יותר והולכים להקיא אותם לתוך דלי של איזה מטפל….לפעמים אני חושבת שעדיף היה לברוח מהבית מאשר להתעמת עם המשקעים האלה.

כן. תרחישים לא נחמדים קורים בכל מקום, חדשות לבקרים, בכל הגילאים, בתרבויות שאין בהן את ה״כאפה״ שתפקידה ״לסדר״ את העניינים.

את הפוסט הזה אני רוצה לסיים בבשורה אחת חשובה ובבקשה אחת מכם.

1      זה בסדר להיות גם צודקת וגם חכמה בעת ובעונה אחת ובעיקר, זה אפשרי כי תמיד יש אפשרות שלישית שמאפשרת את התקיימותם של השניים הקודמים. מבטיחה. באימונים ובתרגולים האפשרות השלישית חוגגת את נצחונה ביחד עם הצדק וגם עם

החכמה והתוצאה של כל זה, שיח בריא, קליל יותר, מהנה ובונה. יחסים טובים עם האהובים עלינו ובסופו של דבר חיים של שמחה ואושר…יודעת שזה נשמע סכריני, אבל בואו ננסה. מוכנה להתערב אם צריך.

2      מבקשת שיתוף פעולה מכם. תגובות, סיפורי צדק שנוכל לדסקס אם תרצו בפומבי או בפרטי, בעילום שם או לא…למייל או בכל דרך שתבחרו. ממש מבקשת לפתח איתכם את הבלוג הזה למשהו שאפשר לקרוא בו, להזדהות עם הסיפורים שבו, לשתף, ללמוד מאחרים…זה בינתיים. אז בואו נתחיל ונראה לאן אנחנו מתקדמים?.

 

 

 

להיות צודק

אני צודק, אני תמיד צודק ואני חכם.

 

עוד מהבלוג של rutika

דייט שנהנים בו הוא תמיד מוצלח.

פתחנו כרטיס ב Jdate או באלפא, או בהכרויות לדתיים, וכמו עוד אלפים כמונו, אנחנו מקווים לאהבה. כשמישהו יוצר קשר, מתחילים להתרגש, מתכתבים ומקווים , קובעים פגישה ומפנטזים, יוצאים לדייט ופעם אחר פעם, חוזרים מאוכזבים. נשבעים לעצמינו...

תצוגה מקדימה

המשולש הקדוש והקובע לאושר - אהבה, זוגיות ועבודה

שאלתי את גוגל הענקית מי הורג את האהבה והאושר שלי, הזוגיות או העבודה. היא ידעה לומר מי הרג את ישו,  את גוליית, היטלר, קנדי, קין, את היונה, המכונית החשמלית...ולא נתנה לי תשובה...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה