הבלוג של ד"ר רותי לאופר

הבלוג של ד"ר רותי לאופר

אונקולוגית בכירה ומנהלת מרפאת שד לנשים בסיכון מוגבר, במכבי. מנהלת ארצית בעבר של תחום האונקולוגיה במכבי. עבדה כאונקולוגית בכירה באיכילוב ובבלינסון. התמחתה באונקולוגיה בבית החולים "איכילוב". בעלת תואר ראשון ושני... +עוד

אונקולוגית בכירה ומנהלת מרפאת שד לנשים בסיכון מוגבר, במכבי. מנהלת ארצית בעבר של תחום האונקולוגיה במכבי. עבדה כאונקולוגית בכירה באיכילוב ובבלינסון. התמחתה באונקולוגיה בבית החולים "איכילוב". בעלת תואר ראשון ושני (בהצטיינות) במשפטים. בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב. מרצה, במסגרות שונות, על סרטן השד בהקשריו השונים, וכן על נושאים בתחומי האתיקה הרפואית וזכויות החולה.

עדכונים:

פוסטים: 54

עוקבים: 15

החל מנובמבר 2013

נושא האיבחון המוקדם של סרטן השד לא רק שאינו מתברר, אלא גם שהוא הולך ומסתבך נוכח תוצאות שונות מאד של מחקרים, המבלבלות את הנשים והרופאים כאחד.

להלן מספר דברים שהיום נחשבים בעולם כברורים :

1. אל תטרחי לעשות לעצמך בדיקה עצמית. במחקרים רבים הוכח שזו אינה תורמת לגילוי מוקדם, אך גורמת בהלה גדולה. במקום זאת – הכירי את שדייך. כל שינוי במראה השד, דוגמאת שינויים בפטמה, הופעת “גומת חן” בשד, שינוי בגודל, בצבע, הופעת הפרשה מהפטמה, מישוש גוש, כאב ממוקד בשד – מחייבים פניה לרופא מומחה בבדיקת השד.

2. אל תפני לבדיקת סקר (בדיקה שיגרתית-מניעתית) דוגמאת ממוגרפיה, אולטראסאונד ואחרות בטרם נפגשת עם רופא מומחה בתחום וקבלת ממנו הערכת הסיכון שלך והתאמת הבדיקה המומלצת ביותר עבורך. דאגי לקבל הסבר מפורט על כל בדיקה רלוונטית והיי שותפה להחלטה מה היא הבדיקה שאת רוצה לעבור.

Worried-woman-1119x1002-px

3. אם במשפחתך קרובות משפחה שחלו בסרטן השד (או שחלות) במיוחד בגיל צעיר דאגי להתייעץ עם מומחה (כירורג שד או אונקולוג שד) כבר בגיל צעיר (סביבות ה 30 או קודם).

4. אל תפני לרופא שהתור אליו הכי “קרוב”. בררי מי הם הרופאים שעיקר עיסוקם הוא סרטן השד. למרות שאין הגדרה פורמלית של משרד הבריאות “כירורג שד”, “אונקולוג שד” – ניתן לברר זאת. רופא שמקדיש את רוב זמנו לבדיקות שד ולטיפול בבעיות שד הוא, לרוב, מנוסה יותר ומעודכן יותר בנושא.

5. ואם אובחן אצלך סרטן השד – נסי להרגע ולקבל החלטות שקולות. זיכרי שרוב המאובחנות עם סרטן השד מבריאות. בררי היטב אל מי מתאים לך לפנות. קבלי המלצות מנשים מנוסות ומרופאים. אל תרוצי לרפואה פרטית, היא לא תמיד מבטיחה רפואה יותר טובה. בררי. אל תרוצי מיד אל ה”מפורסמים” (המותגים) גם הם לא תמיד הכי טובים והסיכויים לקבל מהם יחס אישי וזמין הם לא תמיד מאד גדולים.

6. אם את בריאה ואם חלית, נסי להקפיד, בלי להגזים, על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה, מיעוט בצריכת אלכהול, פעילות גופנית וחשיבה חיובית.

ד”ר רותי לאופר
אונקולוגית בכירה
מנהלת מרפאת שד ארצית לחולות סרטן השד ולנשים בסיכון מוגבר

מידע נוסף באתר ובעמוד הפייסבוק

עוד מהבלוג של ד"ר רותי לאופר

תצוגה מקדימה

רפואת מותגים

כשנודע לשרה בת ה60 שהגוש שמיששה בשדה סרטני, היא היתה נחושה להבריא. ההחלטה הבאה היתה שרק הטובים ביותר בתחום יטפלו בה. היא ערכה בירור מהיר מיהם הרופאים "הכי טובים" בארץ ותוך זמן קצר היתה בידה רשימת מותגים: שמות הכירורגים הכי,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

חודש המודעות לסרטן השד – לאן נעלמו החולות בסרטן שד גרורתי?

"את לא מבינה, שחודש המודעות לסרטן השד הוא חודש ההפחדה והשיווק", אמרה לי לפני שנים רבות חולת סרטן שד גרורתי, שהגיעה אלי  לייעוץ על הטיפול שהיא מקבלת. כשניסיתי להסביר לה את החשיבות של איבחון מוקדם של סרטן השד, היא הפסיקה אותי,...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מיתוסים על סרטן השד

סביב "המחלה" - סרטן השד, התפתחו עם השנים מיתוסים רבים. ממה כדאי לשכוח? עודכן לקראת חודש המודעות לסרטן השד באוקטובר 2016. 1. "סרטן השד לא כואב". לא נכון. לכאבים בשד או בשניהם יכולים להיות גורמים שונים, לרוב - השפעות הורמונליות,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה