הבלוג של ד"ר רותי לאופר

הבלוג של ד"ר רותי לאופר

אונקולוגית בכירה ומנהלת מרפאת שד לנשים בסיכון מוגבר, במכבי. מנהלת ארצית בעבר של תחום האונקולוגיה במכבי. עבדה כאונקולוגית בכירה באיכילוב ובבלינסון. התמחתה באונקולוגיה בבית החולים "איכילוב". בעלת תואר ראשון ושני... +עוד

אונקולוגית בכירה ומנהלת מרפאת שד לנשים בסיכון מוגבר, במכבי. מנהלת ארצית בעבר של תחום האונקולוגיה במכבי. עבדה כאונקולוגית בכירה באיכילוב ובבלינסון. התמחתה באונקולוגיה בבית החולים "איכילוב". בעלת תואר ראשון ושני (בהצטיינות) במשפטים. בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב. מרצה, במסגרות שונות, על סרטן השד בהקשריו השונים, וכן על נושאים בתחומי האתיקה הרפואית וזכויות החולה.

עדכונים:

פוסטים: 54

החל מנובמבר 2013

טוב, את חשבון הבנק של מספקי הרפואה המשלימה – זה ברור!

אבל – נשים רבות נישבעו באוזני בכל היקר להן ששיטות שונות של רפואה משלימה ממש הושיעו אותן.

אז.. לא תאמינו, לאחר בירור מקיף הלכתי לבדוק את הנושא לגופו על גופי שלי. בחרתי בגליה, ממותגת, מסודרת עם הרבה המלצות מנשים רציניות.

גליה קבלה את פני במתיקות דבש פלוס. לא התעניינה הרבה בהיסטוריה הרפואית שלי, לא הסבירה ולו במילה איך היא מתכוונת לטפל בי, ומיד התחילה להציל אותי. בדיעבד הבנתי שהטיפול כלל שיאצו ודיקור סיני. אחרי פחות משעה נפרדתי מ 300 ש”ח ומגליה שכבר עמדה לחבק אותי, אבל נימלטתי.

למחרת קמתי תשושה וזומבי לגמרי. את השעה עם גליה בכלל שכחתי. אבל אז הגיע מסרון ממנה מתי אני רוצה לבוא שוב, ולפתע חשבתי שיכול אולי להיות קשר בין “המשלימה” של אתמול להרגשתי היום. שאלתי את גליה במסרון תשובתי, והיא ענתה לי , מה פתאום, זה האובך. ובכלל עשיתי לך טיפול נורא עדין וזהיר.  האובך מעולם לא גרם לי תופעות כאלה, אבל, נו שיהיה.

אחרי כשבועיים חזרתי איליה. צריך לתת צ’אנס, לא? הפעם גליה כן שאלה כמה שאלות כלליות. לא נראה לי שהקשיבה לתשובות. אז גם אני שאלתי. הרי חוק זכויות החולה (המטופל, לעינייננו) מחייב מתן הסבר על כל טיפול שניתן למטופל על ידי מטפל. אבל נראה שחוק זה לא חל על “המשלימה”. התשובה שקבלתי היתה : טוב, את צריכה טיפול יותר עוצמתי. אז שכבתי יותר זמן אולי עם יותר מחטים, נפרדתי מ 400ש”ח, לא נמלטתי מחיבוק הדבש של גליה ו “שלום, שלום”. במשך שבוע שלם אחרי הטיפול ה”עוצמתי” סבלתי קשות מתופעות שונות. לא להאמין.

ובכל זאת באתי גם לשלישי, ולו כדי לתקן את נזקי השני. גליה, במתיקות הדבש פלוס שלה ממש זעמה כשסיפרתי לה שהרגשתי ממש רע אחרי הטיפול השני שלה. ואמרה הרי שני הטיפולים (“העדין” ו”העוצמתי” ) שקבלת היו בדיוק אותם טיפולים.  אבל על ה 300 ש”ח שלה היא לא ויתרה. עשתה לי טיפול מקוצר (אם בכלל), ושוב “שלום, שלום”.

אז מה למדתי מזה? שמה שיכול להועיל, עלול גם להזיק. ש”הרפואה המשלימה” היא סודית. והעיקר – שעדיף כבר ללכת למוסך, שם אולי יחליפו לך מנוע שלא לצורך, אבל לפחות לא ישבשו לך את הגוף והנשמה.

ואין בכך לטעון שהרפואה המשלימה תמיד אינה מועילה. אבל בהחלט ישנה כאן אזהרה מפני האמונה התמימה ש”אם לא יועיל, לפחות לא יזיק”.

ד”ר רותי לאופר

אונקולוגית בכירה

http://breast-guide.co.il/

עוד מהבלוג של ד"ר רותי לאופר

תצוגה מקדימה

רפואת מותגים

כשנודע לשרה בת ה60 שהגוש שמיששה בשדה סרטני, היא היתה נחושה להבריא. ההחלטה הבאה היתה שרק הטובים ביותר בתחום יטפלו בה. היא ערכה בירור מהיר מיהם הרופאים "הכי טובים" בארץ ותוך זמן קצר היתה בידה רשימת מותגים: שמות הכירורגים הכי,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חודש המודעות לסרטן השד – לאן נעלמו החולות בסרטן שד גרורתי?

"את לא מבינה, שחודש המודעות לסרטן השד הוא חודש ההפחדה והשיווק", אמרה לי לפני שנים רבות חולת סרטן שד גרורתי, שהגיעה אלי  לייעוץ על הטיפול שהיא מקבלת. כשניסיתי להסביר לה את החשיבות של איבחון מוקדם של סרטן השד, היא הפסיקה אותי,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מיתוסים על סרטן השד

סביב "המחלה" - סרטן השד, התפתחו עם השנים מיתוסים רבים. ממה כדאי לשכוח? עודכן לקראת חודש המודעות לסרטן השד באוקטובר 2016. 1. "סרטן השד לא כואב". לא נכון. לכאבים בשד או בשניהם יכולים להיות גורמים שונים, לרוב - השפעות הורמונליות,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה