הבלוג של אורית רובינשטיין

רובינה

אוהבת לקרוא, אוהבת לטייל גם בארץ וגם בעולם. אמא לשני בנים מתבגרים, אוהבת מדע בדיוני וגיבורי על

עדכונים:

פוסטים: 137

עוקבים: 12

החל מנובמבר 2014

דידי הרימה את ראשה אל עושר ושאלה: “זאת תרמית פירמידה?” הוא הביט בה מבולבל. “על מה את מדברת, מתוקה?” “אני מפחדת להצטער על זה.” “את לא תצטערי.” “ושיהיה לי רע.” עושר משך בכתפיו. “למי טוב?”

08/10/2017

תזכירי לי מי את – נטע חוטר

ספרות מקור

278 עמ’ – הוצאת תכלת

neta

תמיד כשמציעים לנו משהו שהוא “יותר מדי טוב” אנחנו מחפשים את העוקץ. בטוח מישהו עושה עלינו תרגיל והוא ירוויח ואנחנו רק נפסיד.

זה מה שסביבתה של דידי (דניאלה) חושבת כשהיא מקבלת הצעה “טובה מדי”. דידי היא רווקה שלא ממש מצליחה לא בזוגיות ולא בעבודה. היא גרה בדירה מחולקת קטנטנה בת”א ובעברה הלא מאד רחוק יש מקרה לא נעים של הטרדה – היא הייתה המטרידה.

היא מקבלת הצעת עבודה – לכתוב את הביוגרפיה של אשה בת 80 תמורת סכום כסף שהיא יכולה רק לחלום עליו. הבעיה היא שרוזי שאת הביוגרפיה שלה היא צריכה לכתוב, אינה זוכרת דבר שקרה בחמישים השנים הראשונות לחייה. היא הותקפה קשה ובעלה נרצח באותה תקיפה ולמרות שהיו חשדות גם נגדה, היא אינה זוכרת דבר ולא יודעת להגיד מה קרה. יתרה מכך היא אינה סובלת את האישה שכולם חשבו שהיא.

דידי בעזרתו של עושר (כן, עושר ב”ע”) עוזרה הצמוד של רוזי, מנסים למצוא רמזים לחייה הקודמים של רוזי אבל בניה שהיום מנהלים את האימפריה שלה, מנסים לעצור אותם ולהקשות עליהם.

הספר מלא בדמויות צבעוניות שמקיפות את דידי. רואי (כן, ב”א”) השכן של דידי שמנסה להיות בודי בילדר אבל פוחד מהצל של עצמו, עינת חברתה שמגלה שהתחתנה עם זבל של בחור שכולם סביבה ידעו אבל היא סרבה להאמין.

רוזי היא בעצמה טיפוס לא פשוט שדידי לא מצליחה לקלף את השכבות שעוטפות אותה ולא בטוח שרוזי רוצה בכלל לדעת איך ומה קרה לפני 30 שנה.

הספר מזכיר לי סרטי בלשים קומיים. מצד אחד ספר מצחיק וקליל עם הרבה דמויות צבעוניות ומצד שני נוגע לכל אחד מאיתנו בנקודה שכואבת לו. בין כל אלה גם מסתתר סיפור מתח על תעלומת רצח בת 30 שנה.

אני נהנתי לקרוא אותו

עוד מהבלוג של אורית רובינשטיין

תצוגה מקדימה

שפחתי בחיקך - חוה עציוני-הלוי

כולנו מכירים את הסיפור של הגר השפחה שניתנה לאברהם על ידי שרה (אז עוד נקראה שרי) כיוון שהיא כבר נואשה מללדת לו יורש. להגר יש קונוטציה שלילית ביהדות בעיקר בגלל שהיא אמו של...

תצוגה מקדימה

מספרת הסיפורים - ג'ודי פיקו

ספר יפהפה (אם אפשר לקרוא לספר על השואה יפהפה) ומרגש!  כמו רובינו הכרתי את ג'ודי פיקו בספר שומרת אחותי ומאז קראתי עוד הרבה ספרים שלה חלקם טובים יותר וחלקם פחות. הספר "בת...

תצוגה מקדימה

גלבי - איריס אליה כהן

גלבי/ איריס אליה כהן ז'אנר: פרוזה, סיפורת מקור 325  עמ' הוצאת ידיעות ספרים    הסיפור היפה הזה הוא שילוב בין שני עדות שונות שכל אחת נושאת על גבה את הטרגיות שלה. מצד אחד ילדי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה