הבלוג של רובינה

רובינה

אוהבת לקרוא, אוהבת לטייל גם בארץ וגם בעולם. אמא לשני בנים מתבגרים, אוהבת מדע בדיוני וגיבורי על

עדכונים:

פוסטים: 114

עוקבים: 9

החל מנובמבר 2014

רומן הסיטורי המתרחש בתחילת המאה הקודמת בציילון (סרי-לנקה של היום). האם יצליחו גוונדלין ולורנס להתגבר על סודות העבר ועל תככים של הסובבים אותם? האם האהבה תנצח או שמא הסודות האופפים אותם?

01/08/2017

אשתו של מגדל התה – דיינה ג’פריס

ז’אנר: פרוזה, רומן

430 עמ’, הוצאת ידיעות ספרים

tea

סיימתי את הספר כבר לפני יותר משבוע – מאד אהבתי אותו אבל אין לי מושג מה לכתוב בלי לעשות ספויילר. אז נתחיל ברקע הכללי – גוונדולין היא צעירה בת 19 שהולכת בעקבות הלב ומתחתנת עם אלמן צעיר (לורנס), בעל מטעות תה בציילון.

הסיפור מתרחש בתחילת המאה הקודמת כשציילון (סרי-לנקה של היום) היא תחת כיבוש הבריטים והמקומיים הם רק הפועלים והמשרתים.

גוונדולין מגיעה לביתה החדש – בית גדול ומפואר עמוס בפועלים ובמשרתים בלב מטעי התה של בעלה. לאט לאט היא מגלה את סודות הבית ואת חוקי המשחק בחברה החדשה אליה היא הגיעה.

בזמן שהיא מצפה לתינוקם הראשון היא בטוחה שהיא הגיעה למנוחה ונחלה ושום דבר לא יכול להרוס את חייה. הלידה מתרחשת בזמן שכל בני המשפחה שאמורים להיות איתה כולל הרופא שלה  לא מצליחים להגיע. ברגע המיוחל, כאשר המיילדת מביאה אליה את פרי בטנה היא מבינה שעליה לקבל החלטה גורלית, כזו שרק היא והמיילדת ידעו עליה. היא יודעת שלא משנה איזו החלטה תקבל זה ישנה את חייה לעד אבל לא נותרה לה כל ברירה.

הספר מוביל אותנו אל תחילת שנות ה- 30 ואל המשבר הכלכלי הגדול שפקד את העולם ולא פסח גם על הקולוניות הבריטיות.

המדינה נשלטת אמנם על ידי הבריטים אך קיימים תככים בין הבריטים השולטים לבין הפועלים הסינהליסטים (התושבים הבודהיסטים של הארץ) ובין הטמילים (בני הדת ההינדית).

ואי אפשר גם בלי תככים בין נשים – אשת החברה שמאוהבת בבעלה של גוונדולין ובטוחה שהיא רק צריכה לרמוז והוא ירוץ אליה חזרה, אחותו של לורנס גם היא לא טומנת ידה בצלחת ומנסה בכל כוחה להפריד ביניהם ולהשאיר אותו רק עצמה.

האם נישואיהם של לורנס וגוונדולין יחזיקו מעמד למרות הקשיים הנערמים בדרכם? האם גוונדולין יכולה להמשיך כרגיל כשעול כבד מונח על כתפיה?

הספר מעלה סוגיות רבות לא פשוטות הן במישור האישי והן במישורים רחבים יותר כמו מעמד הפועלים והבדלי מעמדות בין צבעים שונים.

אז מה מושך בספר הזה – נופים מהממים של ציילון, תככים ומזימות בין אנשים, נשים ואפילו עמים שלמים. סיפור אהבה בין שני אנשים שסך הכל מחפשים אהבה ולחיות את חייהם יחד אך הגורל לא תמיד עוזר להם. אני אהבתי :)

 

 

עוד מהבלוג של רובינה

תצוגה מקדימה

שפחתי בחיקך - חוה עציוני-הלוי

כולנו מכירים את הסיפור של הגר השפחה שניתנה לאברהם על ידי שרה (אז עוד נקראה שרי) כיוון שהיא כבר נואשה מללדת לו יורש. להגר יש קונוטציה שלילית ביהדות בעיקר בגלל שהיא אמו של...

תצוגה מקדימה

מספרת הסיפורים - ג'ודי פיקו

ספר יפהפה (אם אפשר לקרוא לספר על השואה יפהפה) ומרגש!  כמו רובינו הכרתי את ג'ודי פיקו בספר שומרת אחותי ומאז קראתי עוד הרבה ספרים שלה חלקם טובים יותר וחלקם פחות. הספר "בת...

תצוגה מקדימה

גלבי - איריס אליה כהן

גלבי/ איריס אליה כהן ז'אנר: פרוזה, סיפורת מקור 325  עמ' הוצאת ידיעות ספרים    הסיפור היפה הזה הוא שילוב בין שני עדות שונות שכל אחת נושאת על גבה את הטרגיות שלה. מצד אחד ילדי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה