הבלוג של אורית רובינשטיין

רובינה

אוהבת לקרוא, אוהבת לטייל גם בארץ וגם בעולם. אמא לשני בנים מתבגרים, אוהבת מדע בדיוני וגיבורי על

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מנובמבר 2014

יצירה שמתיימרת להיות סיפור אהבה גדול עם קרבות אבירים ועלילה מרתקת.המציאות לצערי קצת שונה

05/11/2015

מתוך אתר הבלט הישראלי: ריימונדה – אגדה אבירית וסיפור אהבה השזורים בעלילה מרתקת ששובה את דמיון הקהל

ריימונדה - צילום אייל לנדסמןצילום: אייל לנדסמן

צר לי אבל בפועל זה לא ממש כך. הסיפור הוא על ריימונדה היפהפייה, שמאורסת לאחיו של מלך הונגריה ז’אן דה ברייאן. במערכה הראשונה אנחנו פוגשים אותה בין אנשי הכפר/עיר בו היא מתגוררת ומחכה לארוסה שאמור לשוב משדה הקרב. אחרי שכולם עוזבים וחוזרים לבתיהם, היא נרדמת ובחלומה היא רוקדת עם ארוסה שחזר מהמלחמה. אני בכוונה רושמת שרוקדת עם ארוסה ולא עם אהובה כי תשוקה גדולה או רגש חזק לא הרגשתי ביניהם במהלך הריקוד.

במערכה השניה מגיע אבדרמן הערמומי (והחתיך) שמנסה לחזר אחרי ריימונדה ובהמשך לחטוף אותה. הרקדן בתפקיד אבדרמן הוא לודוויג איספיריאן והוא היה מצויין! את השם של הרקדן מצאתי באתר של הבלט הישראלי וזיהיתי מהתמונות – מקווה שזיהיתי נכון.

בכלל  כל החלק הראשון של המערכה השניה פשוט מצויין. ריקודים ספרדיים לצד ריקודים אוריינטלים כביכול וסולו מדהים של אבדרמן.

לפתע מגיע ארוסה של ריימונדה שמציל אותה מניסיון החטיפה ולאחר קרב חרבות קצר הורג את אבדרמן ובכך מסתיימת למעשה כל העלילה.

החלק השני של המערכה הוא נשף בו משתתפים כל אנשי המקום כולל כמובן ריקוד משותף של ריימונדה וארוסה.

RAY2

בסוף אותו ריקוד מסתיימת למעשה העלילה של הסיפור (שגם כך כמעט ולא הייתה קיימת) אנחנו צופים ברקדנים אחד אחרי השני שעולים להציג את עצמם בפנינו בריקוד קצר.

כאן הרגשתי קצת כמו בתכנית כשרונות או תחרות כאשר כל רקדן/ית או קבוצת רקדנים עולים לבמה, מופיעים בקטע קצר, מוחאים להם כפיים ויאללה לרקדן הבא – בלי קשר בין הריקודים ובלי עלילה כלשהי.

אני מאד מאד אוהבת לראות הופעות בלט וראיתי כמה וכמה הופעות גם של הבלט הישראלי וגם של להקות מהעולם. אני לא מבקרת תיאטרון או בלט אלא אומרת מה שאני מרגישה. הרקדנים של הבלט הישראלי מעולים בעיניי ונהנתי לראות אותם בהופעה אבל, ההופעה עצמה בכללי מאכזבת – אין סיפור עלילה שמוביל את ההופעה (מבחינתי העלילה מתחילה ונגמרת בקטע הראשון במערכה השניה) ולכן זה הרגיש יותר כמו הופעה של ריקודים שלא באמת קשורים זה לזה.

בלט2

 

 

 

עוד מהבלוג של אורית רובינשטיין

תצוגה מקדימה

שפחתי בחיקך - חוה עציוני-הלוי

כולנו מכירים את הסיפור של הגר השפחה שניתנה לאברהם על ידי שרה (אז עוד נקראה שרי) כיוון שהיא כבר נואשה מללדת לו יורש. להגר יש קונוטציה שלילית ביהדות בעיקר בגלל שהיא אמו של...

תצוגה מקדימה

מספרת הסיפורים - ג'ודי פיקו

ספר יפהפה (אם אפשר לקרוא לספר על השואה יפהפה) ומרגש!  כמו רובינו הכרתי את ג'ודי פיקו בספר שומרת אחותי ומאז קראתי עוד הרבה ספרים שלה חלקם טובים יותר וחלקם פחות. הספר "בת...

תצוגה מקדימה

גלבי - איריס אליה כהן

גלבי/ איריס אליה כהן ז'אנר: פרוזה, סיפורת מקור 325  עמ' הוצאת ידיעות ספרים    הסיפור היפה הזה הוא שילוב בין שני עדות שונות שכל אחת נושאת על גבה את הטרגיות שלה. מצד אחד ילדי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה