הבלוג של אורית רובינשטיין

רובינה

אוהבת לקרוא, אוהבת לטייל גם בארץ וגם בעולם. אמא לשני בנים מתבגרים, אוהבת מדע בדיוני וגיבורי על

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מנובמבר 2014

ictus

הנער יארניס מגיע לחצרו של האציל יוראוס בעקבות נישואיה של אמו האלמנה לאותו אציל. הנישואים היו עסקת חליפין – יוראוס ידאג לה ולבנה ובתמורה יקבל את אדמותיהם שנמצאות באיזור אסטרטגי ומבוקש מאד ליד נמל הפריקה ומושלמות לבניית המחסנים הדרושים לעסקיו של יוראוס.

יארניס מקווה להשתלב בחצר האחוזה כשווה לבניו התאומים של האציל אך המציאות טופחת על פניו ביום הראשון להגעתו כאשר התאומים מבהירים לו מה מקומו האמיתי ומפלים בו את מכותיו.

היחד שבא לעזרתו הוא עבד יהודי בשם יואיר שהגיע לקיסרות הרומאית מהגליל הרחוק. יואיר לוקח אותו תחת חסותו ומלמד אותו ענווה מהי וכיצד עליו להתחיל מלמטה כדי שאביו המאמץ יכיר בו ויעריך אותו.

לאט לאט בעזרתו של יואיר, רוכש יארניס את הערכתו של אביו המאמץ עד כדי כך שהוא מיעד לו לנהל את עסקיו אך ליארניס תכניות אחרות. הוא מעוניין להצטרף לצבא הרומאי להלחם לצד הטובים בלוחמים. כשאביו מבין שלא יוכל להניאו הוא עוזר לו להתקבל ללגיון הנחשב ביותר איטליקה I.

יארניס מתחיל בתור חייל פשוט אך עד סוף האימונים נהפך למפקד כיתה. הוא מלמד את חייליו מבנה מיוחד ושונה מהמבנה הרגיל של החייל הרומאי, ומביא אותם לניצחון בקרב ובמלחמת האזרחים כולה. הדבר כמובן מאיץ את קידומו במהלך השנים עד לפסגת הצבא הרומאי. ברוב דרכו הוא מלווה גם על ידי העבד יואיר שלו הוא חייב הרבה.

הספר מתרחש בתקופתו של הקיסר קומודוס עד לסיום תקופתו של הקיסר ספטימיוס סוורוס (תחילת 200 לספירה).

למרות שהספר מלא בפרטים היסטוריים הוא קריא ומרתק במיוחד לאוהבי התקופה.

 

עוד מהבלוג של אורית רובינשטיין

תצוגה מקדימה

שפחתי בחיקך - חוה עציוני-הלוי

כולנו מכירים את הסיפור של הגר השפחה שניתנה לאברהם על ידי שרה (אז עוד נקראה שרי) כיוון שהיא כבר נואשה מללדת לו יורש. להגר יש קונוטציה שלילית ביהדות בעיקר בגלל שהיא אמו של...

תצוגה מקדימה

מספרת הסיפורים - ג'ודי פיקו

ספר יפהפה (אם אפשר לקרוא לספר על השואה יפהפה) ומרגש!  כמו רובינו הכרתי את ג'ודי פיקו בספר שומרת אחותי ומאז קראתי עוד הרבה ספרים שלה חלקם טובים יותר וחלקם פחות. הספר "בת...

תצוגה מקדימה

גלבי - איריס אליה כהן

גלבי/ איריס אליה כהן ז'אנר: פרוזה, סיפורת מקור 325  עמ' הוצאת ידיעות ספרים    הסיפור היפה הזה הוא שילוב בין שני עדות שונות שכל אחת נושאת על גבה את הטרגיות שלה. מצד אחד ילדי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה