הבלוג של אורית רובינשטיין

רובינה

אוהבת לקרוא, אוהבת לטייל גם בארץ וגם בעולם. אמא לשני בנים מתבגרים, אוהבת מדע בדיוני וגיבורי על

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מנובמבר 2014

סיפור על שני בני נוער שצריכים ללמוד איך לאחות את ליבם, גם אם הוא שבור לרסיסים

06/11/2017

הוראות ללב יד שניה – טמזין מארי

ז’אנר – ספרות נוער, רומן, דרמה

262 עמ’ הוצאת דני ספרים

lev

ניאם היא מתבגרת בת 15 שחיה בצילו של של התאום שלה ליאו. ליאו הוא הילד המושלם, התלמיד המושלם, החבר המושלם, בקיצור ליאו הוא מושלם. הוא תמיד מנצח אותה בכל דבר ולפעמים ניאם חולמת איך זה להיות לבד, בלי ליאו. אבל אז תאונה מחרידה משנה את הכל והחיים של כולם במשפחה משתנים מקצה לקצה.

ג’וני הוא נער בן 15 אבל הוא לא נער רגיל. הוא מחכה להשתלת לב וכרגע מה שמחזיק אותו ואת הלב שלו בחיים זו מכונה שבלעדיה הוא לא יכול להתקיים. החברים הבודדים שהיו לו נטשו אותו כבר מזמן ומתמקדים בחיים הבריאים שלהם, והחברה הטובה ביותר שלו היא אמילי חולת לוקמיה שיחד הם מעבירים את זמנם בבית החולים ומשגעים את הצוות הרפואי.

ואז המגיע הלב המיוחל והכל משתנה גם אצל ג’וני. הוא מחלים פיסית אבל מרגיש שאינו יכול באמת לקבל את הלב אם לא ידע של מי הוא היה. הוא מחפש באינטרנט ומוצא את הסיפור של ליאו.

ניאם מנסה להמשיך את חייה כרגיל אבל זה קשה כשמכל עבר היא רואה ומרגישה שכולם מתלחששים איך דווקא התאום המושלם הוא זה שנהרג. אמה הופכת לחרדתית כלפיה מצד אחד ומצד שני מחפשת דרכים להנציח את ליאו בכל דרך אפשרית.

ופתאם מגיע בחור שנראה נחמד והוא מתעניין בה ורק בה. גם מצידו של ג’וני הדברים לא פשוטים, מצד אחד הוא מנסה לגלות כמה שיותר על תורם הלב שלו ומצד שני הוא מרגיש שהוא מתאהב ולא רוצה לפגוע בניאם.

האם אהבת הנעורים תפרח או שהסודות של כולם יהרסו אותה?

ספר מקסים ושובה לב על אהבה צעירה וטהורה אבל לא כל כך פשוטה

עוד מהבלוג של אורית רובינשטיין

תצוגה מקדימה

שפחתי בחיקך - חוה עציוני-הלוי

כולנו מכירים את הסיפור של הגר השפחה שניתנה לאברהם על ידי שרה (אז עוד נקראה שרי) כיוון שהיא כבר נואשה מללדת לו יורש. להגר יש קונוטציה שלילית ביהדות בעיקר בגלל שהיא אמו של...

תצוגה מקדימה

מספרת הסיפורים - ג'ודי פיקו

ספר יפהפה (אם אפשר לקרוא לספר על השואה יפהפה) ומרגש!  כמו רובינו הכרתי את ג'ודי פיקו בספר שומרת אחותי ומאז קראתי עוד הרבה ספרים שלה חלקם טובים יותר וחלקם פחות. הספר "בת...

תצוגה מקדימה

גלבי - איריס אליה כהן

גלבי/ איריס אליה כהן ז'אנר: פרוזה, סיפורת מקור 325  עמ' הוצאת ידיעות ספרים    הסיפור היפה הזה הוא שילוב בין שני עדות שונות שכל אחת נושאת על גבה את הטרגיות שלה. מצד אחד ילדי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה