הבלוג של רון צפריר

ronzafrir

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מאוגוסט 2016

שקיעה

אני מדיר רגלי מבתי כנסת. אמונה היא לא הצד החזק שלי ואיש באמונתו יחיה.

אני מאמין (בבני אדם) שגם אם הייתי יהודי מאמין (בקב״ה) לא הייתי מצטופף בבית כנסת כמכור לאלוהים המנסה לקבל חיזוק קבוצתי לצדקת אמונתי.

בוודאי שלא הייתי מגיע בימי שישי ושבת. אלוהים ישמור. לשמוע מאה פעמים ׳שבת שלום׳ מאנשים שלא מתכוונים לזה בכלל, שהם אולי שומרים על השבת אבל אין להם שום עניין בחלקה השני של הברכה (׳שלום׳ למי שמתקשה להבין).

היות ואני חילוני הדוק ויחד עם זאת באמת רוצה שנזכה ל׳שבת שלום׳, עשיתי חושבים והחלטתי שאם נבראתי ׳בצלמו׳ יש סיכוי שאלוהים יעשה כמוני ויגיע לשפת הים ליהנות מהשקיעה. גם עליו בטח עבר שבוע קשה. אין סיכוי שהוא יצטופף בבית הכנסת ויקשיב שוב לכל המילמולים שהוא מכיר ומשנן בעל פה לא מעט שנים.

הגעתי לחוף הים (ולא משנה עם מי ומדוע) ובאמת אלוהים ישב שם על החוף, קרץ לעברי ואמר: ׳תסתכל על השקיעה. הם חושבים שאני יצרתי את זה. זה לא אני – לזרוח ולשקוע זה הטבע של הטבע. לא שלי׳.

אל תזוז, אמרתי וצילמתי. עכשיו יש לי הוכחה.

לא שיש אלוהים (הוא היה שקוף ומחוץ לפוקוס), אלא שהיתה שקיעה.

נ.ב. – החלפתי איתו גם מילה או שתיים על ׳השלום׳. הוא פטר אותי ב׳עזוב, ואם אני אעשה שלום יהיה שלום. הרי אתם לא בני אדם. טוב, לא כולכם. אבל בטח אלה שמאמינים בי׳. אז עזבתי. עד שתפסיקו להאמין.

עוד מהבלוג של רון צפריר

תצוגה מקדימה

2017. אז הוא כתב לה

אז הוא כתב לה: נשב ליד החלון. נקשיב לפעמוני הכנסייה ולרחש הגלים. על המזח יעמוד דייג, ישרוק אל הרוח. קרן אור אחרונה של יום האתמול תצבע זגוגית מאובקת ממלח בצבעי שקיעה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ההתלבטות הקבועה ו/או לא קל להיות עצמאי

משעות הבוקר המוקדמות אני חוכך בדעתי אם לקום מהמחשב אל השמש והאוויר הפתוח או להמשיך ולדגדג את המקלדת. כשאתה מתבונן כל שתי דקות מבעד לחלון אל הפרדסים והשדות הירוקים, או פוזל אל שקית הניילון גדושת עיתוני שישי, אתה באמת לא...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מצאתי פתק

נכתב לפני עשר שנים ויותר, בערב מחזור שערכו חברי לספסל הלימודים מבית הספר היסודי. באותו ערב ליקטתי אימיילים וטלפונים מאלה שחברתם נעמה לי, כדי שנשמור על קשר. כמובן שלא שמרנו. כל אחד מאיתנו, שהתלהב והתרגש לפגוש את אהבת...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה