הבלוג של רון צפריר

ronzafrir

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מאוגוסט 2016

מורים

במסגרת שיפור מצבי הנפשי הפסקתי להתעסק בענייני שטחים, פלסטינאים, ערבים, שלום ומלחמה – כולם תקועים בדעתם מימים ימימה, ואלוהים והאמונה הפנאטית כבשו לגמרי את ישראל.

הפסקתי גם להתחבט בענייני עשירון עליון, תחתון, וכל מה שביניהם – אני יודע איפה אני תקוע, המדינה לא תעזור לי לצאת משם. ככל שארד בסולם העשירונים מישהו שם למעלה יתעשר ויעלה. הפוליטיקאים והטייקונים הפכו את זה לשיטה, לדרך חיים.

חדלתי גם לחשוב על צדק חברתי, צמצום פערים ועתיד טוב יותר לדור הצעיר. חבל על הזמן שלהם. יטחנו מים, השנים תעבורנה והם יגלו שמי שדורך במקום בעצם רץ אחורה.

מה נשאר? חינוך. אז אין חינוך.

גם זה נעלם תחת אגרופיהם של הורים חמומי מוח וילדים מופרעים.

מי שחשב שהאלימות הרחוקה ההיא, אי שם בשטחים, לא תחלחל פנימה טעה. הפכנו לחברה חסרת סבלנות, אגואיסטית, בועטת ונושכת במקומות ובזמנים הלא נכונים.

אז מה עושים כשאוהבים את המדינה, אבל היא חונקת אותך, מתעלמת מצרכיך, מזלזלת בעתיד שאתה מנסה להבטיח לצאצאיך ומתעלמת מכל מי שלא משתייך לאלפיון העליון.

שמים כיפה.

הכיפה זה אחד הפטנטים הכי חשובים של העם היהודי – שמים אותה על קודקוד הראש ומתעוורים. טוב, לא ממש, אבל הראייה ממש ממש משתבשת.

רואים יהודית, שזו ראייה צרה מאוד, גזענית מאוד וממש ממש לא רלוונטית.

הנס גדול יותר אצל מי שחובש כיפה שחורה. הוא מפסיק לראות ולשמוע, למרות שהוא ממשיך לצעוק השכם והערב ״שמע ישראל״ (ואת הצעקות של עצמו הוא שומע היטב, וגם ממשיך להשתכנע מהן).

——————————

שמתם לב שבלשכה של ביבי כמעט כולם חובשי כיפות והם גם הרוב בקואליציה.

ביבי הבין מזמן – חובשי הכיפות לא חושבים. כמעט. לא בגלל שהם לא מסוגלים. התרגלו לתשובות מוכנות ממטבחו של העם הנבחר.

היות וחשיבתם מצומצמת וחסרת מעוף – ביבי מקיף את עצמו באנשים נמוכים – כך הוא נראה משכמו ומעלה. וגם שרה. ענקית.

גמדים בין ננסים.

בתמונה: כותרת שהתפרסמה היום ב-Ynet

עוד מהבלוג של רון צפריר

תצוגה מקדימה

2017. אז הוא כתב לה

אז הוא כתב לה: נשב ליד החלון. נקשיב לפעמוני הכנסייה ולרחש הגלים. על המזח יעמוד דייג, ישרוק אל הרוח. קרן אור אחרונה של יום האתמול תצבע זגוגית מאובקת ממלח בצבעי שקיעה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ההתלבטות הקבועה ו/או לא קל להיות עצמאי

משעות הבוקר המוקדמות אני חוכך בדעתי אם לקום מהמחשב אל השמש והאוויר הפתוח או להמשיך ולדגדג את המקלדת. כשאתה מתבונן כל שתי דקות מבעד לחלון אל הפרדסים והשדות הירוקים, או פוזל אל שקית הניילון גדושת עיתוני שישי, אתה באמת לא...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מצאתי פתק

נכתב לפני עשר שנים ויותר, בערב מחזור שערכו חברי לספסל הלימודים מבית הספר היסודי. באותו ערב ליקטתי אימיילים וטלפונים מאלה שחברתם נעמה לי, כדי שנשמור על קשר. כמובן שלא שמרנו. כל אחד מאיתנו, שהתלהב והתרגש לפגוש את אהבת...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה