הבלוג של רוני לנגרמן-זיו

הבלוג של רוני

נשואה באושר ואמא לשלושה בנים מדהימים / מדריכת הורים, מנחת קבוצות ומאמנת אישית להורים ומתבגרים מוסמכת מכון אדלר / כותבת ומתראיינת על הורות בתקשורת / בעלת המותג "מוצרי ההשראה של רוני" / עורכת את הירחון "גליליאו... +עוד

נשואה באושר ואמא לשלושה בנים מדהימים / מדריכת הורים, מנחת קבוצות ומאמנת אישית להורים ומתבגרים מוסמכת מכון אדלר / כותבת ומתראיינת על הורות בתקשורת / בעלת המותג "מוצרי ההשראה של רוני" / עורכת את הירחון "גליליאו צעיר" לילדים סקרנים / עורכת ספרים ומלווה כותבים בתהליכי הוצאה לאור / roniziv.co.il / בפייסבוק: רוני לנגרמן-זיו מדריכת הורים ומאמנת אישית

עדכונים:

פוסטים: 31

החל מאפריל 2012

חסר החינוך הביתה, וחבל שלא היתה זו שעה אחת קודם

11/01/2020

human-rights-3805188_1920

סליחה, ילדים

אני מודה, אני לא חזקה מספיק. כולנו. היינו צריכים לצאת לרחובות, למחות, להפגין. כמו במחאות הקודמות, לשבות. לסרב לשלוח את ילדינו ב-1 בספטמבר למערכת חינוך שהאיש חסר החינוך הזה עומד בראשה.

ילדים יקרים שלי, סליחה ששלחתי אתכם לבית הספר בכל בוקר.

אני בטוחה שכשאתם תהיו הורים תספרו לילדים שלכם שפעם ישב בראש מערכת החינוך איש חשוך עם דעות שחורות שמתאימות למאות הקודמות ולא למאה ה-21, ותוכלו לצחוק על זה, כי הדעות האלה כבר ייקברו בתהום הנשייה. בכל מקרה, אני ממש מקווה שהוא לא ירבה ויפרוץ כשמו, אלא שיורידו אותו מהראש במהרה.

כל השנים היו כאן שרי חינוך משני המגזרים – לעתים חילוניים ולעתים דתיים. כולם ראו את כל ילדי ישראל לנגד עיניהם בלי הבדל דת, גזע, מין, שיוך משפחתי ונטייה מינית. את כולם כיבדנו, כי הם כיבדו אותנו. לא זכורות לי אמירות גזעניות, בוודאי לא בקיצוניות הזו, מאף שר חינוך.

אדם שמפלג בצורה כזו את האוכלוסייה, שמתבטא בצורה כזו ונותן לגימטימציה לביטויים כאלה, אין לו מקום. מחר יכולים לבוא להט”בופובים אחרים ולהתבטא בצורה דומה נגד ילדים להט”בים, נגד ילדים ממשפחות להט”ביות ונגד מורים להט”בים, כי שר החינוך אמר שזה לא נורמלי ולא נורמטיבי, ושמשהו דפוק בהם ובמשפחה שלהם וצריך לשלוח אותם לתיקון.

גם לכם זה מזכיר משטרים אפלים שהותירו את העם שלנו עם 6 מיליון איש פחות?

gay-couple-1192249_1920

אמא, שחררי

התקווה היחידה שלי היא שהנוער לא סופר את פרץ. שהנוער שלנו הוא דור אחר, נאור יותר, טוב יותר מאיתנו. שהוא לא ייתן לפשעי שנאה בכלל ועל רקע נטייה מינית בפרט לקרות. אני ממש מקווה ומאמינה שהדור הבא יבנה פה חברה טובה יותר.

לפני כמה חודשים סיפרתי לבן ה-15 וחצי שלי שהצבא גייס לראשונה בחור טרנסג’נדרי.

הוא לא הבין ממה אני מתלהבת. מבחינתו זה לגמרי נון-אישיו. יש לו חברים סטרייטים, גאים, טרנסג’נדרים, בנים שמתייחסים לעצמם כבנות ולהפך, ומבחינתו זה לא עניין בכלל. הוא והחברים שלו מקבלים כל אחד כמו שהוא ועם הבחירות שלו ונטיית לבו וגופו.

במסגרת המחויבות האישית בני מתנדב בארגון GSA Gay–straight alliance שמקדם שיח בין בני נוער סטרייטים ולהט”בים.

מניחה שזה לא כך בכל הארץ. הוא סיפר לי על נער בצפת שיצא מהארון והוכה מכות רצח. ופרץ נותן בדיוק את הלגיטימציה להתנהגות כזו כאשר הוא אינו נותן לגיטימציה ללהט”בים.

כששאלתי את בני מה התגובה שלו להתבטאות הזו של פרץ, הוא הגיב כמובן בזלזול: פרץ? מי זה? זה שר חינוך? מה הוא עשה בכלל מאז שהוא שר החינוך? ככה הוא מדבר? אז הוא בעצמו צריך טיפולי המרה.

csd-3552584_1920

ובכל זאת מה עושים?

חיובי שראשי ערים וגורמים במערכת החינוך התנערו מההתבטאויות האלה, עצוב שהם צריכים לנקות את הבלגן שעשה הראש. אני בטוחה שלא רק המורים הלהט”בים שצוטטו בתקשורת מתנגדים להתבטאויות האלה – חבל שמראיינים רק אותם, זה בכלל לא מאבק של המגזר הלהט”בי – אלא מאבק של כולנו! מאבק על זכויות אדם, מאבק על קבלת השונה, ובכלל על קבלת כל אדם באשר הוא אדם. מחר יחליטו שמגזר אחר לא לגיטימי. אין להכשיר את השרץ, כלומר את הפרץ הזה!

חשוב לפתוח את יום הלימודים בחטיבות העליונות בשיח על הנושא, בכל בתי הספר בארץ – לא רק בתל אביב. כדאי מאוד לכולם, כולל שר החינוך, לצפות בפרק של “סליחה על השאלה” עם ילדים לזוגות להט”בים, ולעורר דיון בנושא.

צילומים: pixabay.com

 

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של רוני לנגרמן-זיו

תצוגה מקדימה

כי בשבילי אתה יכול להיות...

בבוקר זה נשמע כך: "הכנתי לנו ארוחת בוקר," היה זה יום שישי ולא מיהרנו לשום מקום. "חמודי, אני חושבת ש... הגיע הזמן". "אבל מה אני אעשה עם האוכל?!"... "תיסע! לא, תחזור הביתה, כולי רטובה,...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

ואז פתאום את קולטת שאחרי החגים זה עכשיו

ופתאום זה מגיע. עכשיו זה הזמן לפרוע את השטר. את ההתחייבויות שלי כלפי העולם, ובעיקר כלפי עצמי. את כל הרעיונות שגלגלתי בראש, את כל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ג'ננת פסח

"אז מה אתם מתכננים לעשות בחג?!" זו השאלה הבאה מייד אחרי "איפה אתם בסדר?" ששואלים כל המתקשרים לאחל חג-שמח בשבוע שלפני החג, בין הניקיונות לקניות. אז זהו, שאני לא. תקראו לי עוכרת...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה