הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מנובמבר 2010

בימים אלה אנו למדים על בשרנו שלגלובליזציה צדדים רבים. רבים פנו אליי ושאלו האם זה הזמן לרכוש נדל”ן? מה עושים עם שוק ההון? ועם אי הוודאות בשווקים? ריכזתי כמה סיבות מדוע לדעתי דווקא הזמן הזה הוא זמן נדל”ן

11/03/2020

למה לי נדל”ן דווקא עכשיו ?

העולם כמרקחה ואנו למדים על בשרנו, כלומר כיסנו והפנסיות שלנו, שלגלובליזציה צדדים רבים. מחיר חבית נפט בשפל שלא היה כמותו מזה 12 שנים, בורסות בצניחה, ממשלות הססניות, וחוסר הוודאות מכרסם בכולנו. זה מצב שבו קשה לקבל לפני החלטות פיננסיות ובמיוחד החלטות גדולות כמו רכישת בית.

לקוחות שהיו בעיצומו של תהליך שדרוג הבית מעדכנים אותי על הקפאת התהליך בשל תבהלת הקורונה וחוסר הוודאות.

מים סוערים

מים סוערים

Photo by Julián Gentilezza on Unsplash

למען היושרה, ברור שדינמיות בשוק הנדל”ן הוא אינטרס של כל סוכן נדל”ן, אבל אני פועלת כך גם במישור האישי, או כמו שהאמריקאים אומרים I walk the talk.

למה בכל זאת אני חושבת שכדאי דווקא עכשיו לרכוש בית או דירה?

דירת מגורים היא נכס מוחשי שלא נעלם גם בזמנים שבהם נכסים פיננסיים נמחקים בתוך שעות או ימים או בתקופות של מחסור במזומנים ואף צנע. בעבר כסף היה מגובה במתכות יקרות. בכלכלה המודרנית הכסף הוא קבצים במחשב שערכם תלוי באמון הציבור. הכסף שלנו הוא קובץ מחשב שמציג חיסכון או רווח, בימים טרופים אלה מראה ירידה של 15 אחוז, אבל התשואה עליו אינה מובטחת. בדירה, לעומת זאת, אפשר לגור. דירה אפשר להשכיר. ככל הנראה היא גם תשביח עם הזמן וערכה יעלה.

מכירת חיסול

מכירת חיסול

Photo by Wilhelm Gunkel on Unsplash

העבר מלמד אותנו ששוק המניות הראה לרוב תשואות גבוהות משוק הנדל”ן ויודעי דבר מייעצים לנו להמתין  בסבלנות כי מדדים שיורדים דינם גם לעלות וכל שנדרש הוא סבלנות, במיוחד למי שעתותיהם בידיהם – הצעירים.

אבל העבר מציג מגמה נוספת: גם שוק הנדל”ן עלה בעשרות ומעל 100 אחוז. במקומות מסוימים אף שילש את ערכו ויותר. ובנוגע לשוק ההון, מה יהיה על המשקיעים הסולידיים? אלה שלקראת פנסיה? מי שאין להם מספיק זמן לחכות לעליית ערך המניות?

בימים אלה מוכרים רבים, במיוחד מי שכבר עשו עסקת רכישה או התקדמו לקנייה, מוכנים להתגמש במחיר וזו יכולה להיות הזדמנות נפלאה עבור קונים.

שוק המניות התנודתי מעיד כאלפי עדים על האלטרנטיבה היציבה שמציג הנדל”ן.  אומנם הנדל”ן יודע לרדת, אבל גם בעתות משבר לא תהיה התרסקות של המחיר. אנשים זקוקים לקורת גג ובישראל יש מחסור חריף בדיור, מחסור שלא צפוי להיפתר כבמטה קסם למרות הבטחות וסיסמאות של פוליטיקאים או תכניות שמושקות ברעש גדול.

גובה הריבית במשק, בכל מקום בעולם, מאפשר הלוואות זולות בהרבה מתשואה שמרנית על דירה. כל עוד הריבית נשמרת ברמתה הנמוכה הנוכחית, אין צפי לירידת נדל”ן, כי בעוד שקובץ המחשב מעיד על ירידות ‘ על הנייר בלבד’ , בדירה אפשר לגור בינתיים, גם בשוק מכירה קפוא. ההשלכות הכלכליות של מגפת הקורונה תחייבנה את ממשלות העולם להוריד ריבית לרמה מזערית וכדאי לנצל זאת.

בנוסף, במקומות שבהם עולה הביקוש על ההיצע, אין הצדקה ל”ישיבה על הגדר” ומומלץ להתקדם לרכישה.

בית

Photo by Brytny.com on Unsplash

אז אם אתם כרגע גרים בשכירות ואין בבעלותכם נכס למגורים, אני ממליצה להגיע לשעת ייעוץ. מקסימום תצאו עם פרספקטיבות חדשות.

עוד מהבלוג של ronitrubin

Thumbnail

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים