הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מנובמבר 2010

הגשם מכה חזק מאד. הדשא שלנו כבר לבן. של השכן בטוח ירוק יותר . והרעש בחוץ ובפנים מציף מחשבה נוצצת וברורה. תהיו חברים של החברים שלכם. תקשיבו להם. תסתכלו להם בעיניים כל עוד זה אפשרי. מי יודע? אולי תלמדו משהו חדש עליהם, עליכם.

17/02/2018

חברה שאינה עוד

חברתה הטובה של לקוחה שלי גוססת. והיא שיתפה אותי. לכאורה דרך העולם. אישה בת מעל 80 שנה, סובלת ממחלת סרטן כלשהי. לא משהו לכתוב עליו הבייתה. אולי כן. הפרטים פחות חשובים. כבר ראינו מקרים קשים כאלה. איבדנו אנשים יקרים. בוודאי צעירים יותר. כשאתה חלק מהמשפחה שמאבדת איש או אישה יקרים, אתה מוקף בחיבוקים. אתה מוסח מהכאב. אבל לאבד חברה, שפתאום לא מצליחה לדבר, לענות לשיחת ווטאספ. מחוסרת הכרה. וההכרה מתחדדת. זה קרוב. זה יקרה יום בהיר או יום גשום. זה יקרה. גם לך. גם לי.

אנשים במירוץ עכברים מטורף שהולך ותופס את מקום הקשר והיחסים. אפילו בין מכרים/לקוחות התקשורת כבר משובשת. איך זה שאין לנו זמן לפגישה פנים מול פנים? איך ייתכן שעם עליית רמת החיים אנחנו מוצאים את עצמינו ביחד לבד?

אנחנו יודעים לסכם כל קינוח בתמונה מרהיבה בלי פילטר. נמצאים באינסטגרם. מהאשטגים. מיחצנ”ים את עצמינו לדעת. אבל איפה החברים? מתי בפעם האחרונה סיפרתם לחברה על ענין קשה שאתם עוברים והיא התגייסה לשבת ולהסתכל לכם בעיניים? והיא התאפקה מלספר איזה שבוע קשה היא עוברת בעצמה וכמה שהברך מציקה לה.

 Alexandra-Gorn Unsplash

Alexandra-Gorn
Unsplash

מה נגלה כשנסתכל בעיניים של בן שיחתנו

יש אנשים שהם יותר רגש. יש שיותר ראש. אין פירוש הדבר שלאלה עם הרגש הדומיננטי אין שכל. זה ממש לא הכוונה. בטרילותרפיה, ניסים אמון מציג מודל שבו אם מסתכלים היטב מקרוב בעיניים של מישהו, אפשר להבין מעט את נפשו. את הדרך שבה הוא פועל.

בכולנו יש מזה ומזה כמובן. זה האיזון שעושה את ההבדל.

כשמסתכלים למישהו בעיניים, בדרך כלל נמצא שעין אחת גבוהה מהשנייה. זה משהו בהבעה, בגבות, במבט החודר. אם העין הימנית של האדם שמולנו גבוהה יותר, סימן שהוא נוטה לפעול יותר מתוך שיקולים קרים ומנתח. פחות נותן לעצמו להרגיש.

אם תגלו שמולכם אדם שאצלו עין שמאל מושכת יותר את עיניי המסתכל, גדולה יותר, גבוהה, תדעו שלפניכם אדם עם רגש. הוא יפעל קודם כל מתוך הרגש שהעניין מעורר בו.

אז תסתכלו לי בעיניים. תסתכלו בעיניים של נותן השירות שלכם. תסתכלו בעיניים של בן הזוג שלכם, של השכן.

עוד מהבלוג של ronitrubin

Thumbnail

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים