הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מנובמבר 2010

בבוסטון לפני 13 שנים רכשנו בית קטן עבור משפחה קטנה. תוך כמה חודשים הבית הפך לקטן מידיי עבורנו. למה לא לחשוב רחוק מידיי כשרוכשים בית, בוודאי בית ראשון

31/01/2017

בשנת 2003 הסתובבתי עם בן זוגי ובתנו היחידה אז באזור נהר הצ’ארלס של בוסטון. היינו זוג צעיר. הוא למד לתואר שלישי בהרווארד, אני פרנסתי את משפחתנו הקטנה והתלושה בעבודתי כסגנית מנהלת סניף בנק. שנינו הערצנו את בתנו הקטנה והנפלאה מאי. או בשם החיבה שלה מאימאי.

ילדה יפה ליד נהר הצ'ארלס

ילדה יפה ליד נהר הצ’ארלס

בוסטון הייתה יפה ואביבית. חציית הנהר שהפריד בין בית הספר למנהל  עסקים, שבו התגוררנו בשכר דירה שערורייתי, לבין מרכז קיימברידג’ ובו בית הקפה המועדף עליי, ובדרך הספרייה הציבורית והחנות עם האבטיח החתוך כבר, הייתה קסומה. צבעי הנהר שהשתנו עם תחילת השקיעה, השייטים שלעיתים חצו אותו על סירותיהם הארוכות החטובות והברווזים שאהבו לאכול את מה שהצענו, כולל במבה מארץ הקודש, היו מקצת ההנאות של אותם ימים.

בבוסטון קומון

בבוסטון קומון

בעודנו מסתובבים התחלנו לחשוב על הרחבת המשפחה. על אח או אחות למאימאי. או שמא גם וגם.

מאי, שבכלל רצתה אחות גדולה אחת, קיבלה ביום קיץ בהיר זוג תאומים קטנים ומפתיעים. אדם דב ואלה שי. זה קרה, בדיוק, אבל בדיוק כמה חודשים אחרי שרכשנו דירה משל עצמנו בעבר השני של הנהר. דירה בת שני חדרי שינה וסלון ובלי מעלית. דירה שעבור רכישתה לקחנו משכנתא של 90% מערכה, בשנות השיא של הנדל”ן בבוסטון.

הבטן גדלה בעוד הדירה קטנה..

הבטן גדלה בעוד הדירה קטנה..

היום אני מלווה זוגות ויחידים בתחילת דרכם ובהמשכה.

שוק הנדל”ן של השנים האחרונות ידע עליות מחירים שאין להן תקדים. המגמה החריפה ביתר שאת בחודשים האחרונים. זוגות צעירים, עם תקציב סביר לגמרי ומכובד בהחלט עומדים לעיתים מול שוקת שבורה.

חלום הבית עם הגינה הקטנה והגג האדום – טוב אולי דומה יותר לחמרה מלוכלכת כשלא מדובר בכפרים הסובבים את היער השחור אלא בביצה שלנו– נדמה שהולך ומתרחק.

“תעזרי לי למצוא בית רונית !” “רונית, בבקשה אל תשכחי אותנו”. משפטים כאלה ואחרים אני שומעת באופן יומיומי מזוגות שמחפשים בית באזור שבו הם מתאווים להישאר בגלל הילדים ובית הספר, בעיר של אמא ואבא שעוזרים, ברחוב ההוא שאהבו עם הפיקוס המצל מול הגבעה עם הנוף של המושבה.

וביניהם זוג צנוע עם תקציב מוגבל – (יש לי סוד : גם מי שרוכש בית ב3,000,000 ₪ התקציב שלו מוגבל בסופו של דבר. גם הוא מתפשר על משהו, תאמינו או לא).

אבל הזוג הזה מאותגר יותר מהדוגמא שנתתי. ולמרות זאת הם מצהירים שהם מחפשים בית ‘לכל החיים’.

מה עושים עם התוספות האלה עכשיו?

מה עושים עם התוספות האלה עכשיו?

נחזור רגע לבוסטון של לפני לידת התאומים המפתיעה. בבוסטון רכשנו בית קטן עם משכנתא ל30 שנה, כאמור, במימון של 90%. זה לא הפריע לנו למכור אותה כעבור שנה כשהתוכניות שלנו השתנו.

בבוקר, בשיחה טלפונית ניסיתי להסביר לזוג ‘שלי’ מדוע הם טועים בכך שהם מחפשים אחר בית “לכל החיים”.

החיים דינאמיים ומאתגרים. היום אנחנו זוג, מחר נתרחב למשפחה, אחר כך יהיה לנו צורך בפרטיות כי ילדינו יתבגרו ומאוחר יותר, כשהגוזלים יעזבו את הקן שבנינו להם, נחפש בית קטן יותר, במפלס אחד, נוח לתחזוקה. נחשוב על עצמנו. בצמצום. הכי בצמצום שאפשר.

מטבח קטן בדירה קטנה

מטבח קטן בדירה קטנה

קצת עצוב להודות בכל זה. זה עלול להביא אותי לדמעות, רק לחשוב שיום אחד אנחנו צפויים להתבגר – להזדקן ולהיפרד מהגוזלים, שיעזבו את הקן. אבל זו דרך העולם.

ומאחר שהתקציב שלנו ממילא מוגבל, לא משנה מהו, עדיף שנתמקד בכאן ובעכשיו. עדיף שנרכוש את הבית שישרת אותנו בכמה השנים הבאות, אולי עשור אולי פחות, אבל באושר ובשמחה.

אז לדבר על כאן ועכשיו זה טוב ויפה. במיוחד אחרי שעשינו מדיטציה או שתינו כוסית מחממת של בורבון אמריקאי או ויסקי אירי ביום קר. לחיות כאן ועכשיו זה כבר משהו אחר. תנסו. זה ישתחרר. תקנו בית לכאן ולעכשיו כי מחר אין לדעת.

עוד מהבלוג של ronitrubin

תצוגה מקדימה

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה