הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מנובמבר 2010

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג’יסט הקבוע שלי הכריז ‘הגוף במצוקה’, הרשיתי לעצמי להתפנק על ידי סלונה, ולהתנסות בשיעור לדוגמא ב’אנטי גרוויטי יוגה’. השיעור נערך בסטודיו סמוך לאיצטדיון בלומפילד.

פינוק – כפי שאני מבינה את המונח – לא היה שם, למעט השלב שבו התכנסתי לתנוחת גולם ולנשימות בתום השעה המיוחדת במינה הזאת. כמו בכל תרגול יוגה, מדובר בעבודה רציפה ולעתים מאומצת ומאתגרת.

התחלה1

היוגה בגרסתה המערבית-מודרנית היא למעשה קבוצה רחבה של שיטות, עם הבדלים די משמעותיים בדגשים ובגישות. התרחבות הגרסאות של היוגה מקבילה לעלייה האקספוננציאלית בפופולריות של היוגה במערב מזה כמה עשורים. סגנון האנטי-גראוויטי, או “יוגה אוורירית”, פותח בארה”ב ונמנה על הגרסאות החדשות ביותר, והוא משלב תנוחות יוגה קלאסיות ביחד עם תנוחות מתחום הפילאטיס ואפילו מתחום הריקוד. סימן ההיכר של האנטי-גראוויטי הוא הערסל האישי שבו מתבצע התרגול. הערסל הוא מעין שק רך ונעים למגע שמשתלשל מהתקרה. אל דאגה, השק יכול לשאת עד 450 ק”ג ורוחבו שלושה מטרים. הערסל מאפשר להרחיב את טווח התנועה ולחוות בכך הצלחה בתנוחות שעל הקרקע נחשבות למאתגרות.

התחלנו את השיעור בתנוחה של ‘צילאקס: שילוב של צ’יל אאוט ורילקס, שהיא כנראה גירסת האנטי-גראוויטי לתנוחות המדיטציה שפותחות כל תרגול של יוגה. בשלב זה נשענים על הערסל בעוד הוא עדיין מהודק מתחת לזרועות. לאט עלינו על הערסל והתיישבנו עליו, מי מתנדנדת כמו משוגעת ומי שעושה זאת ברוגע והערסל כמעט לא זז (מטעמי מבוכה, לא אגלה על איזו קבוצה נמנית הכותבת של שורות אלה).  מצאתי את עצמי מבצעת תרגילים שונים שספק אם הייתי מסוגלת לבצע על קרקע בטוחה. הערסל מאפשר פרשנות ייחודית ומעניינת לתנוחות השונות, והמתיחות מקבלות אורך יוצא דופן, אם מקפידים ללוות אותן בנשימה מודעת ומותאמת. הערסל אפשר לי לבצע תנוחות הפוכות בקלילות ולשכוח קצת את העובדה המצערת שאני כבר לא ילדה בת חמש שמנצלת כל מתקן בפארק השעשועים השכונתי.

על הראש1

אילן אשל, המדריכה ובעלת הסטודיו, גורסת שסגנון האנטי-גראוויטי מאד מתאים לבנות 40 פלוס –עליהן אני נמנית. הגמישות היא קודם כל מחשבתית. אילן המקסימה הגיעה מתחום האופנה, ומתרגלת יוגה קלאסית, האטה יוגה. כשרון ההדרכה שלה בא לידי ביטוי בכך שהיא הצליחה להתאים את השיעור לשתי מתרגלות בעלות יכולות שונות.  מצד אחד חן, שהשתתפה עמי בעבר במעין שעור פרטי ומתרגלת פילאטיס לפחות ארבע פעמים בשבוע, ומצד שני אני, שאומנם מקפידה לשלם באופן קבוע לחדר כושר, אבל פחות מקפידה לזכור להגיע לשם. מזלי שהגוף הבטלן שלי זוכר את שיעורי הפילאטיס שהלעטתי אותו בעבר.

במהלך התרגול מתנגנת מוסיקה הודית שקטה. דרך החלונות בקומה הרביעית של בניין ארגל בדרום תל אביב מציצים השמיים, שמוסיפים לתחושת האווריריות שהולכת ומתפשטת בתודעה. למרבה הפלא, התחושה האוורירית נשארה אתי הרבה אחרי שסיימתי את התרגול. מצאתי את עצמי במיינד מרוקן, מרחפת משהו. היוגה אינה “ספורט” או “פעילות גופנית” גם אם היא מועילה מאוד בפיתוח גמישות, כוח, יציבות ויציבה.  השקטה של תנועות התודעה היא מטרה מרכזית של תרגול היוגה כחלק מתפיסה פילוסופית רחבה שעוסקת בסוגיות אנושיות בסיסיות, כמו אגו, מוסר, קבלה עצמית ומשמעות. תחושת ה”ריקון”, אפוא, היא צעד ראשון בדרך של למידה, אם מחליטים ללכת בה.

גדול

ובתוך הערסל, פישקנו, פתחנו, מתחנו, התעגלנו, העזנו, התגלגלנו, התהפכנו ו…חטפתי סחרחורת. בתרגיל האחרון, שנקרא אולי ‘הכלב המעופף’ כבר התיישבתי חזק על הקרקע כאילו חזרתי משיט שאינו שיט תענוגות של חודשיים.

אחרי שעפה לי ביעף השעה שבה עפנו על עצמנו והתעמתנו עם מצבים פחות נוחים ובטוחים (במיוחד עבור קונטרול פריק שכמוני), מצאתי את עצמי מסוחררת וקלילה.

רציתי לישון. ממש לישון.

קקון3

אילן מעידה שדווקא הנשים שחשו את הסחרחורות אחרי השיעור הראשון – כמוני- התמידו בתרגול ופיתחו מיומנויות שלא ידעו שהן יכולות להן. מי שמתמידה כבר לא חשה את הסחרחורת שחשתי אני.

הסטודיו מאד מזמין. הוא צנוע ורגוע. הערסלים הלבנים העשויים משי נראים כמפרשי סירות. מי תעלה על סירת האנטי-גראוויטי יוגה תמצא את עצמה מפליגה לחוויה מיוחדת.

הערה: לצורך הכנת פוסט זה נעזרתי בעצותיו של בן הזוג היוגי, שמתרגל אשטנגה.

עוד מהבלוג של ronitrubin

תצוגה מקדימה

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

סקול אוף לייף - בילוי מעורר מחשבה

את הדירה הראשונה שלי רכשתי דרך הטלפון. אפילו את השכונה (ו' החדשה בבאר שבע) לא הכרתי. אבא ז"ל, שהיה איש חכם ולמוד ניסיון, (ולא הכיר את באר שבע), המליץ לרכוש מחסן. בעלי הטרי אמר שהשכונה די טובה. אפילו על כיווני אוויר לא התעקשתי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה