הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 138

החל מנובמבר 2010

עד שלשום בלילה לא ידעתי שטי רקס איננו הדינוזאור הגדול והכבד ביותר שחי אי פעם על פני הפלנטה הזאת.

כמו כן לא הייתי מודעת לעובדה שהירושה שהשאירו הדינוזאורים לעולם הן הציפורים.
זאת ועוד הצלחתי ללמוד, מבלי להשקיע מאמץ שיטתי ודידקטי בלימוד אלפי מיני הצמחים והעצים ששוכנים בפינת החמד הזאת, שידועה גם כגן הבוטני של האוניברסיטה העברית בירושלים.
דמיון לציפור

בימים אלה של קיץ מהביל במיוחד, מתקיימת בירושלים תערוכה בשם “ממלכת הדינוזאור” שיש בה הרבה עניין וקסם גם למי שעברו את גיל 5.

אולי אלה הם הריחות המשכרים של עצי הפרי העתיקים ושל צמחי המרפא הפזורים באלפיהם בין ספסלי ישיבה וסביב לאגם מרשים ובו צמחי מים, אולי האורות שזוהרים על המוצגים הפזורים בגן בשעת ערב, ואולי זה אויר ההרים הצלול, שתמיד מתקבל בברכה בקרב ‘אנשי המרכז’ היגעים, כל אלה מציפים את התערוכה הזאת בקסם של ממש ובהמון עניין.
תמיד טוב לשבת תחת העץ באוויר ההרים הצלול

מאז ומתמיד הדינוזאורים האימתניים הציתו את דמיונם של בני האדם, והעובדה שנכחדו לפני עשרות מיליוני שנים הוסיפה על המסתורין.

הגן פתוח לביקורים במהלך יולי ואוגוסט בין עשר בבוקר לעשר בלילה. אנחנו ביקרנו בשעות הערב, שבהן החום כבר נשבר ויכולנו ליהנות מהאווירה המיוחדת.

ניתן לקבל אוזניות, שתפעולן פשוט, לעצור ליד כל מוצג ולשמוע הסבר קצר וממצה.
שמע אלה

שמע אדם

התערוכה מציעה גם סרט תלת מימד מרתק על התפתחות כדור הארץ, המפץ הגדול וחשיבות השמירה על הכוכב שלנו. כמו כל תיאור היסטורי רחב-טווח, הסרט שם את הדברים בפרופורציות. הוא ממקם את התפתחות מין ההומוסאפיינס, בתוך היסטוריה קוסמית ארוכה. במקום שבו עוד מתווכחים אם ומתי ללמד את תורת האבולוציה, המפגש עם הדינוזאורים מאפשר למלא חללים גדולים של בורות בהשכלת ילדינו. (ואולי יעזור לנו לחשוש קצת פחות מהפצצה האירנית כשניזכר במפץ הגדול, ובעתיד הקודר שצפוי למין שלנו מעבר לפינה, אם לא נתעשת ונתמודד עם הנזקים שחולל ההומוסאפיינס לכוכב ולעצמו.)

היה יכול להיות טוב יותר לו היו מגבילים כניסתם של ילדים מתחת לגיל 5 לאולם ההקרנה, כי בעוד אני מנסה להתכופף מפני הלוע המאיים של הדינוזאור ובעיני משקפי תלת מימד, הבעיטות שחטפתי בצד מפעוט עייף ועצבני, הוסיפו מימד מיותר לחוויה. ספק אם פעוטות ימצאו עניין בתערוכה.
ישראל

חלפה כמעט שנה מביקור משפחתי שעשינו במוזיאון הטבע בניו יורק, ביתם המפואר של שלדי דינוזאורים אימתניים ומקור בלתי נדלה לאינפורמציה (ותורים). סיור עם שני ילדים בני 11 בתערוכה הזאת, שבה התיאורים המעניינים פזורים בין המוצגים ולא מעמיסים על ילדים כמבוגרים אינפורמציה מיותרת ומכבידה, מציע חוויה משפחתית מהנה אף יותר.
אני ממליצה בחום.

עוד מהבלוג של ronitrubin

תצוגה מקדימה

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה