הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מנובמבר 2010

כאשר אנחנו נקלעים לנסיבות קשות בעסקים ובכלל, שאינן תלויות בנו אבל משפיעות גם משפיעות עלינו, מומלץ שניזכר בפוליאנה היתומה ובמשחק השמחה שלה. הספר נכתב בשנת 1913 ואם נאמץ רק מקצת מהגישה שמניעה את העלילה בספר, הרי שזכינו. זכינו להפיק מכל מצב את המיטב וזכינו לשמוח על מה שיש וחשוב מכך, להשפיע על התוצאות ולהניע מהלכים.

27/06/2015

state parkאולי זו השגחה של היקום ואולי מקריות, אבל אני בטוחה שהייתי צריכה להיתקל בספר “פוליאנה” מאת אלינור ה. פורטר בתרגומה של יעל אכמון ובהוצאת זמורה (סדרת מרגנית) בעת אריזה עצלה ומעייפת של ספרים, ספרים ועוד…ניחשתם נכון ספרים.

ברגע שפתחתי את הספר והתחלתי לקרוא את קורותיה של פוליאנה, ילדה שמחה, חכמה ותמימה, שהתייתמה מאביה הכומר העני ועברה לחיות עם דודתה חמורת הסבר מצד אמה, הבנתי שזה ספר חובה לכל מבוגר והגדרתו כספר ילדים נובעת אולי מהעובדה שממש אבל ממש כדאי להתוודע אליו בגיל צעיר.

  על החומרים שמהם אנחנו עשויים

אנחנו יודעים שמה שטורף את הקלפים בחיים אינן בהכרח הנסיבות אלא הגישה של מי שנקלע אליהן. יש מימרה מפורסמת של דר’ ג’יימס דובסון בספרו Hide or Seek על הרתחה במים חמים. יכולות להיות לאותה הרתחה, קרי “נסיבות” תוצאה שונה על חומרים שונים. ובמילים שלו פחות או יותר, אותם מים רותחים שמקשים את הביצים, מרככים תפוחי אדמה.
הרבה פעמים לתגובה שלנו לקשיים ולנסיבות שאינן תלויות בנו, יש השפעה מכרעת על התוצאות.

  איך משחקים את משחק השמחה

פוליאנה הופכת את “משחק השמחה”, שלמדה מאביה המנוח, לדרך חיים. היא מדביקה כל מי שבא עמה במגע במשחק הזה, תהיה זו נכה מרירה שיושבת כל היום בחושך – אמריקנית במקרה זה לא ידוע על שורשים פולניים- או איש ערירי ופגוע שחי את עברו המאכזב ולא נהנה מעושרו המופלג.

המשחק הולך כך. מכל סיטואציה, שלילית ככל שנדמית בתחילה, אפשר לחשוב על ‘איזה מזל …בזכות זה ….ולהשלים למשפט שרואה חיוביות בסיטואציה.
credit unsplash

דוגמא מהחיים הנדל”ניים ההפכפכים שלי

  למשל :” איזה מזל ששר האוצר כחלון העלה בלי התראה מוקדמת ובאופן מפתיע ומידי את מס הרכישה למשקיעים בשלושה אחוזים…זה מה שגרם ללקוח שלי לחתום כמעט בכל מחיר השבוע על עסקה לתוך הלילה”. לקוח, שאולי בנסיבות רגילות היה ממתין.

  או “איזה מזל שהעסקה הזאת התפוצצה, אני בטוחה שתגיע עסקה טובה יותר לקונה שפרש לפני חתימה או למוכר “שלי”. מדויקת יותר, כלכלית יותר ונוחה יותר מבחינת התשלומים.

  אפשר ורצוי להשתעשע במשחק הזה כשעוסקים במקצוע שנתון לתנודות, לרגשות של אנשים ובאופן כללי להרבה נסיבות שאינן תלויות בנו.
  ובלי קשר למקצוע מסוים או עיסוק יום יומי. ברור שביום יום רצוי ומומלץ לאמץ את משחק השמחה של פוליאנה ולהפוך כל לימון ללימונדה.

  הקריאה בספר, שנכתב במקור בשנת 1913, אבל זכה לשתי מהדורות מחודשות בעברית לאחרונה, מומלצת מגדול ועוד קטן. אין פלא שהמונח “פוליאנה” נכנס לשפה האנגלית כתיאור לאדם שמח ואופטימי.

עוד מהבלוג של ronitrubin

תצוגה מקדימה

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה