הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מנובמבר 2010

שאלות פילוסופיות כבדות משקל עולות לדיון במחזהו של ברטולד ברכט “הנפש הטובה מסצ’ואן”, שנכתב בשנות גלותו בארצות הברית, בעת עליית הנאציזם לשלטון בגרמניה.
המחזה נפתח בביקורם הצפוי של האלים בעיר סצ’ואן שבסין. בפרפראזה על סיפור עיר החטאים האולטימטיבית, הלא היא סדום, האלים מעמידים למבחן את תושבי העיר כשהם מבקשים מחסה וקורת גג ללילה. נפש טובה אחת תצדיק לדידם את קיום העולם. האלים נענים בסירוב בכל בית שאליו הם מגיעים, עד שהם מגיעים לפתח ביתה של הזונה הענייה שן טה.
צילום דניאל קמינסקי

שן טה היא דמות תמימה וטובת לב, המוגדרת ככזאת ש”לא יודעת לומר לא” ואולי זה מתקשר גם למקצוע בו בחרה.
שן טה ממתינה ללקוח, שאמור לשלם לה את שכר הדירה בתמורה ללילה, אולם בטוב ליבה היא לא מסוגלת לסרב ומכניסה את האלים ללון במעונה הדל.
האלים, שחיפשו את קיומם של הערכים שהנחילו לאדם על פני האדמה, גומלים לשן טה בכסף, שמאפשר לה לרכוש חנות טבק לפרנסתה.
בנקודה זו הסיפור רק מסתבך שכן החנות מאד לא רווחית ועדיין מגיעים אנשים נצלניים לפתחה ומבקשים את עזרתה, בשיכון, בתה, בכוס אורז, בסיגריה.
“איך אהיה טובה כשהמחירים גבוהים כל כך?” שואלת בין היתר שן טה ומתמצתת את דילמת ההישרדות בעולם מנוכר וקשוח, שבו האינדיבידואל דואג קודם כל לעצמו.
שן טה התמימה והזכה נאלצת להתחפש לבן דוד מומצא, שוי טה, שהגיע מרחוק על מנת לדאוג לבת דודתו ולרווחתה מול נצלנותן של הבריות. שוי טה חכם מבחינה עסקית ולא מאפשר לאנשים לנצלו.
שוי טה צילום דניאל קמינסקי
כך קורה שבן הדוד מצליח אף להפוך את חנות הטבק העלובה למפעל טבק רווחי. תחת זהות בדויה, תוך שהיא מתחפשת לגבר צעיר עם חליפה ושפם, שן טה מצליחה לשמור על האינטרסים שלה.
העלילה מסתבכת כששן טה מתאהבת בטייס שהצילה מהתאבדות והוא בתורו גומל לה, שוב, בניצול ובלקיחת כספה.
גם תחת מגדר שונה, בתחפושת של גבר, נדמה ששן טה בקושי מצליחה לשרוד בעולם מתועב ומרושע .
האם ההתנהלות עדיין תצדיק את קיומו של העולם?
השאלות הנוקבות נוגעות להתנהלות אנושית בעולם קר וקפיטליסטי. ברור לי שהביקורת הנוקבת על מה שהחברה הקפיטליסטית עשתה לטבע האדם, הטוב מנעוריו, מתכתבת עם עברו הקומוניסטי של ברטולד ברכט.
על הבמה תפאורה מרשימה ומיוחדת שלעיתים היה נדמה שהיא “גונבת את ההצגה מהשחקנים”.
ההצגה אמנם איכותית ומעניינת ומעלה שאלות מעניינות בקשר למגדר ולטבע האדם, אולם לטעמי הייתה ארוכה מידיי.
תאטרון גשר, שעתיים ועשרים דקות.

עוד מהבלוג של ronitrubin

Thumbnail

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים