הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 138

החל מנובמבר 2010

בשבוע שעבר עלתה לאישור הצעת החוק של שר האוצר יאיר לפיד בדבר מע”מ אפס לרוכשי דירות יד ראשונה עד סכום של 1,600,000 ₪ ובתנאי ששירתו בצבא לפחות 12 חודשים. ההטבה תוחל מהראשון בספטמבר 2014. מאז ששר האוצר יצא בהצהרה הזאת, לפני שלושה חודשים, השוק מצוי בבלבול. הכלכלן הראשי, דר’ שראל, התפטר מתפקידו מיד לאחר ההצהרה שכן אינו מוכן להיות שותף למהלך שלדבריו לא רק שלא יתרום לירידת מחירים (המטרה המוצהרת של מקבלי ההחלטות במשרד האוצר), אלא יש סיכוי טוב שיזרים כסף לכיסיהם של הקבלנים על חשבון רוכשי הדירות.

כלכלנים בכירים מודאגים מהבור התקציבי שהמהלך יצור ובמיוחד מהתרומה המשוערת שלו להגדלת אי השוויון. מה יעשו עם המידע הזה אזרחים מן השורה שתכננו לרכוש דירה להשקעה (בזמן שכספם נשחק בפיקדון בנקאי “בטוח”) או לשדרג את ביתם? כיצד ישפיע מידע זה על הסיכוי למכור נכס שמשועבד בחלקו לבנק? האם זה זמן טוב להחלטות? האם להמתין על הגדר?

מאז ההצהרה ועד שיוחל החוק יעברו בסך הכל שבעה חודשים שבמהלכם מוכרים וקונים יתקשו לקבל החלטות. לא זאת ועוד, אלא שבישראל מדובר באותם החודשים שבמהלכם מתקבלות החלטות בנושא המגורים.

כל עוד אנשים זקוקים לקורת גג (צורך די בסיסי בפירמידת הצרכים של מסלאו…), וכל עוד לא תהיה בנייה מסיבית באזור שבו אנו בוחרים לגדל את ילדינו, אין תועלת ב”ישיבה על הגדר” .

אני ממליצה לא להמתין. מאחר ש”השילוש הקדוש” של היצע, ביקוש וריבית ימשיך להיות הגורם שיקבע את מחיר הנכס ואת ערכו בשוק גם אחרי הראשון בספטמבר.

יש להתנהל לא מתוך חרדה ושמועות אלא מתוך הצרכים והרצונות האמיתיים שלנו. גם במצב של ישיבה על הגדר ישנם ביקושים מתחת לפני השטח, ואלה לא ייעלמו בגלל חוק כזה או אחר. ההיפך הוא הנכון. יגיע הזמן שעל הגדר יהיה צפוף ואז שוב נפגוש שוק של מוכרים ותנחשו מה? נכון, המחירים יעלו.

בסביבה של חוסר ודאות יש משנה תוקף להמלצה להתייעץ עם גורם מקצועי שיסייע לכם לקבל החלטה רציונלית בהתאם ליכולתכם ולמצב השוק.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, התקשרו: 054-3070793.

 https://www.facebook.com/pages/%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%A9%D7%9D-%D7%A9%D7%94%D7%95%D7%90-%הגדרD7%A0%D7%9B%D7%A1/137082449698619

עוד מהבלוג של ronitrubin

תצוגה מקדימה

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה