הבלוג של רונית הרשקוביץ

חלקת אפריקה 'שלי'

אפריקה, עבורי מדובר בסיפור אהבה שנמשך כבר מעל 20 שנה. ברוכים הבאים לחלקת אפריקה "שלי". ספארי בשפה הסווהילית פירושו מסע. בשבילי מסע פירושו יציאה לדרך של גילויים חדשים, מראות, ריחות, טעמים. בספארי הזה הטבע הוא השחקן הראשי, עם... +עוד

אפריקה, עבורי מדובר בסיפור אהבה שנמשך כבר מעל 20 שנה. ברוכים הבאים לחלקת אפריקה "שלי". ספארי בשפה הסווהילית פירושו מסע. בשבילי מסע פירושו יציאה לדרך של גילויים חדשים, מראות, ריחות, טעמים. בספארי הזה הטבע הוא השחקן הראשי, עם כל הפראות והעדינות שבו, מרהיב ומסביר פנים. במסע שלי, שלכם, לומדים להקשיב לטבע, בשקט, טועמים, מריחים, מתרגשים. הצוות שלי ואני ב'ספארי קומפני ' חיים ומכירים את אפריקה ומכבדים אותה . אני מתרגשת לגלות אותה כל פעם מחדש. אספר כאן על הספארי שלי ועל כל מה שאפריקה יודעת לתת.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממרץ 2013

טיול ספארי בטנזניה זה לא משהו שאפשר להסביר במילים, לא משנה מה אגיד ומה אתאר, את ההרגשה הנפלאה וההתחברות הזו לטבע אי אפשר להעביר הלאה. זו חוויה של פעם בחיים, בשלל צבעים וגוונים. טיול משפחתי או טיול זוגי, טיול בר מצווה או ירח דבש. בשורה התחתונה, מתאים לכולם. זו ההזדמנות שלכם לעמוד פנים מול פנים מול אמא אדמה, להבין את כוחה ולחוות חוויה של פעם בחיים.

10/10/2013

טיול ספארי בטנזניה זה לא משהו שאפשר להסביר במילים, לא משנה מה אגיד ומה אתאר, את ההרגשה הנפלאה וההתחברות הזו לטבע אי אפשר להעביר הלאה. זו חוויה של פעם בחיים, בשלל צבעים וגוונים. טיול משפחתי או טיול זוגי, טיול בר מצווה או ירח דבש. בשורה התחתונה, מתאים לכולם. זו ההזדמנות שלכם לעמוד פנים מול פנים מול אמא אדמה, להבין את כוחה ולחוות חוויה של פעם בחיים.

ב-1964 לאחר האיחוד בין טנגניקה לאי הטרופי זנזיבר השוכן כ-40 ק”מ מזרחית לחופה של היבשת, הפכו שתי המדינות לרפובליקה אחת המוכרת לנו כטנזניה. המדינה השוכנת לחופי האוקיינוס ההודי, מדרום לקניה, אגם ויקטוריה מצפון, וצפונית למוזמביק וזמביה, עשירה בסוואנות מלאות בעדרים של גנו וזברות, נמרים ואריות שאורבים במעטה צמחיה סבוכה, ובפסגות ההרים שביניהן הפסגה הגבוהה ביותר באפריקה.

טנזניה היא ביתם של רבים מהיצירות המרהיבות ביותר של הטבע. ביניהם – הר הקילימנג’רו, הגג של אפריקה וההר “העומד חופשי” הגבוה ביותר בעולם. מכתש הנגורונגורו- אמפיתיאטרון עצום רוחש ספארי עמוס בחיות ולבסוף גולת הכותרת ואם כל השמורות שמורת הסרנגטי – ביתם של לערך 3 מיליון בעלי חיים המשתרעים על שטח של 14,000 קילומטרים רבועים.

טנזניה נחשבת למקום הטוב ביותר בעולם לספארי, עם טבע נהדר ומפגשים מרגשים עם חיות פרא אפריקאיות באיזור הגידול הטבעי שלהם, בדיוק היכן שהן חיות. בין השמורות הרבות בצפון המדינה תמצאו בטנזניה את השמורות הגדולות של אגם מניארה, מכתש הנגורונגורו ואת שמורת הסרנגטי.

הסרנגטי, בשפת בני המסאי “ערבות אין סופיות” היא סוואנה אפריקאית המשתרעת על 60 אלף קמ”ר כמעט פי 4 משטח מדינת ישראל. ספארי בשמורת הסרנגטי (14 קמ”ר של שטח פיקוח) השמורה הגדולה מכולן, טומנת בחובה חוויית ספארי במידה הנכונה והעדכנית  בה תוכלו לראות עדרים גדולים של גנו, זברות, צבאים, קרנפים, ואחריהם תצפו בקלות רבה גם את הטורפים. בהתאם לעונות הגשומות, נודדות החיות בין שמורת הסרנגטי שבטנזניה לבין שמורת המסאי מארה בקניה. הנדידה היא מחזה מרטיט לבבות, אם מתמזל המזל, רואים עדרי חיות נוהרים בשטחים העצומים של השמורה, חוצים נהרות, ערוצים וגאיות.

בצפון המדינה מתמשכות הסוואנות האפריקאיות המפורסמות, מישורי עשב זהובים מנוקדים בעצי שיטה, מתמשכים אל עבר האינסוף, שמורות כמו הסרנגטי או נגורונגורו מגינות על מישורים אלו וכמו כן על עדרי חיות הבר הגדולים ביותר שנותרו בעולם. הנדידה השנתית המפורסמת של עדרי הגנו, זברות והצבאים  אשר מאפיינת את האזור היא אולי הגדול שבמחזות הטבעיים אשר נותרו על כדור הארץ.

השבר הסורי אפריקאי חוצה את טנזניה מצפון לדרום. בתחתיתו אגמים רבים ובהם מיליוני ציפורי מים ובמיוחד להקות ענק של פלמינגו ורודים.

הרי געש עתיקים שנוצרו סביב השבר ניצבים כמו איים אשר ראשם מבצבץ בין העננים לאורכו של השבר המזרח אפריקאי – הר מרו, רמות נגורונגורו, הקילימנג’רו ועוד. הרים אלו בשל גובהם הגדול עוצרים את ענני השם ומדרונותיהם מכוסים יערות צפופים, נהרות, מעיינות ומפלים. הקילימנג’רו ההר הגבוה ביותר באפריקה מפורסם בעטרת הקרחונים והשלג אשר מכסה את כיפתו.

דרום המדינה מיוער בחורשי מיומבו נרחבים אשר אופייניים לאזור דרום היבשת ובשמורות הענק של אזור זה מוגנות אוכלוסיות הפילים, הבופלו, ההיפופוטמים והזאבים הטלואים הגדולות בעולם. אזורים אלו נחצים על ידי נהרות גדולים כמו הרואהה, רופיג’י, קילומברו והרובומה המזינים אזורי הצפה, ביצות ואגמים לאורכה ורוחבה של דרום טנזניה בהם ניתן לשוט בסירות ולצפות באוכלוסייה הגדולה של בעלי החיים המיוחדים לאזור זה.

בחנוכה הקרוב יש לכם הזדמנות לקחת חלק בפלאי הטבע של אפריקה. טיסה ישירה של חברת “ספארי קומפני” בשיתוף עם סאנדור (חברת בת של אלעל) יוצאת בתאריכים 29.11-7.12.2013- ל 9 ימים מלאים של נופש וספארי בטנזניה וזנזיבר. מבחר חבילות נופש בהתאמה אישית במחירים אטרקטיביים וההזדמנות היא חד פעמית. תמיד אמרתם שפעם תעשו את זה, עכשיו זה הזמן…

עוד מהבלוג של רונית הרשקוביץ

Thumbnail

תקווה ואמונה - אפריקה 2013

עשרים שנה אני חיה ונושמת אפריקה. הקשר האישי שלי עם היבשת החל בתחילת שנות התשעים במפגש מקרי בג'נטלמן הדור ונעים הליכות מהאי זנזיבר. היוזמה והסקרנות הולידו קשר שנמשך עד היום, הסתעף לקשרי משפחה, הכרות עם הילדים והנכדים ועם...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

איך להתאהב מחדש ב-9 ימים? חופשה בזנזיבר

לחיבור שלי לאפריקה , תל-אביבית שכמותי קוראים אהבה. כבר שנים שאני חיה שני חיים ,נוכחת כאן בציביליזציה במלוא "הדרה" חיה ונושמת עם משפחה ילדים וחברים ונוכחת שם ביבשת אפריקה, האנושית הצבעונית המרגשת , בטבע הירוק כחול לבן...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...