הבלוג של רונית דינצמן

ספרים ועוד

סופרת ומאיירת לנוער, חובבת קריאה ואומנות. יש לי בלוג נוסף בסלונה, הוא מוקדש לספרי ילדים ונוער ושמו "לגדול עם ספרים". בבלוג הזה אמליץ על ספרי מבוגרים, ולפעמים גם על תערוכות ופעילויות פנאי.

עדכונים:

פוסטים: 6

עוקבים: 0

החל מנובמבר 2016

ספר חדש ומרתק מאת ד”ר ליאת אדרי

25/11/2017

תארו לכם שבעולם הייתה רק גזרת מכנסיים אחת. גזרה אחת לנשים ולגברים, לבעלי אגן קמור ולבעלי אגן שטוח, לבעלי כרס ולשטוחי בטן, לשמנים ולרזים, לגבוהים ולנמוכים, לארוכי רגליים לקצרי רגליים. מגוחך, נכון? למעשה זה המצב לגבי תרופות. כולם מקבלים את אותן תרופות. באופן סטטיסטי הן מועילות לרוב האנשים, אבל לא מועילות באותה מידה, ולעיתים לא מועילות כלל. לכל אחד מאיתנו גוף משלו וביולוגיה משלו, שנקבעים על ידי המבנה הגנטי שלו, סביבתו, התזונה שלו במהלך חייו, והאירועים שעברו עליו. אפילו תאומים זהים יכולים להיות למעשה שונים מבחינה גנטית עקב חשיפה לסביבות שונות ולאירועים שונים. איך זה יתכן? – זיהומים, מחלות ויראליות, אירועי חיים, מהווים טריגרים, או מתגים, שמפעילים או מכבים גנים שונים. בני אדם נבדלים זה מזה ביכולת ספיגת ויטמינים מתוך המזון, ברגישיות ובאלרגיות למזון, באוכלוסיית חיידקי המעיים שלהם, ובעוד פרטים רבים נוספים שמשפיעים גם על הבריאות, וגם על ספיגת תרופות בזמן מחלה.

הרפואה המסורתית עוסקת בבריאות מותאמת סטטיסטית למספר רחב של אנשים. כיום בחזית הרפואה נמצא נושא הבריאות המותאמת אישית. בספרה מתארת ד”ר אדרי מחקרים עדכניים, מספרת על בדיקות דם ובדיקות גופניות חדשניות שלא רבים מכירים, ומסבירה כיצד אפשר להתאים בעזרתם טיפולים ותרופות ייחודיים לכל חולה וחולה.

ד”ר אדרי סוקרת בספרה מחלות נפוצות כמו דיכאון, סרטן, פוריות, מחלות אוטו-אימוניות, פרקינסון, סוכרת. היא מסבירה את הגורמים להן, כיצד בוחרים טיפול מתאימים, ומהם הטיפולים החדשניים והמדוייקים ביותר שקיימים עבורן. היא מעניקה חשיבות רבה לצריכת תוספי מזון בנוסחאות מתקדמות וכן לתזונה מותאמת ספציפית לכל אדם.

הספר מרתק ביותר. ההסברים מובאים בשפה בהירה וקולחת בסיוע איורים, תרשימים וטבלאות. ספר שכדאי שכל מי שמתמודד עם מחלה או עם בעייה בריאותית יקרא, ישמור במקום נגיש בספרייה הביתית, ויחזור לעיין בו מדי פעם.

לאתר של ד”ר אדרי:  www.drliatedry.co.il

כירכת הספר: נהניתי גם מההסבר המרתק כיצד עוצבה כריכת הספר

כריכת הספר: נהניתי גם מההסבר המרתק כיצד עוצב האיור שעל הכריכה

עוד מהבלוג של רונית דינצמן

תצוגה מקדימה

גם קופים נופלים מעצים

אני לא אוהבת ספורט. מעולם לא אהבתי.  אני חלשה, רצה לאט, וגם פחדנית. לא חשבתי שאמצא עניין בספר, אבל קטע מתוכו שפרסמה מעין רוגל בתקופת ההדסטארט נגע ללבי, סיקרן אותי, ולכן רכשתי עותק. כבר בתחילת הקריאה התחוור לי שהספר אינו ספר...

תצוגה מקדימה

שלושה דברים שצריך לדעת על אלזי

פלורנס ואלזי הן שתי חברות ילדות מעיירה קטנה באנגליה. שתיהן קשישות ומתגוררות באותו בית דיור מוגן. יש ביניהן קשר יפה, הן משלימות זו את זו. פלורנס חצופה ואומרת את כל אשר על ליבה, ואלזי מתונה ושקולה. פלורנס סובלת לעיתים מבלבול...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה