הבלוג של רוני מעוז

ronimaoz

היי אני רוני, נשואה להלל ואמא לתאומים ולקטנצ'יק מתוק. מדריכת הורים ויועצת בצוות היועצות במרכז מיכל דליות להדרכת הורים. מאד אוהבת אנשים וילדים ומאושרת על הזכות לעזור למשפחות להחזיר את השמחה לחיים שלהן. תצטרפו אלי, יהיה... +עוד

היי אני רוני, נשואה להלל ואמא לתאומים ולקטנצ'יק מתוק. מדריכת הורים ויועצת בצוות היועצות במרכז מיכל דליות להדרכת הורים. מאד אוהבת אנשים וילדים ומאושרת על הזכות לעזור למשפחות להחזיר את השמחה לחיים שלהן. תצטרפו אלי, יהיה כיף!

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מנובמבר 2015

זהו, אוטוטו החופש הגדול נגמר וחוזרים לשגרה. הנה כמה טיפים איך לעבור את זה בקלות.

27/08/2016

החופש הגדול תיכף נגמר. עוד רגע ולא תזכרו בכלל שהיה אוגוסט, והיה ממש חם, וצפוף, ואינטנסיבי. לחלקכם אולי היה כיף, זמן איכות נפלא עם הילדים. ים, בריכה, חו”ל, חברים. לחלקכם אולי היה בעיקר מעייף, בכל זאת, תקופה ארוכה שבה צריך להעסיק את הילדים, וכולם יחד כל הזמן, ומריבות וקצת שעמום. כך או כך זה תיכף נגמר. וחוזרים לשגרה.

חוזרים לעבודה, למסגרות, לביה”ס, לגן עירייה או גן פרטי. וחוזרים להתארגנויות בבקרים, להכנת סנדביצ’ים, ללחץ, להסעות, לשיעורי בית, לחוגים.
אז איך כדאי להתחיל להתכונן לחזרה לשגרה?

הנה כמה עצות:

* הקדימו את שעות השינה – כדאי כבר מעכשיו להתחיל להוריד את הקצב ולהקדים את שעות השינה של הילדים לשעות הרגילות. בחופש הגבולות הרבה יותר גמישים, זה בדיוק הזמן להחזיר את הילדים למסגרת השעות הקבועה והמוכרת.

* ארוחות ערב משותפות – חזרו לאכול ארוחות צהריים או ערב משותפות. נצלו את הזמן לשיחה עם הילדים.

* שוחחו עם הילדים - חשוב לדבר עם הילדים, להכין אותם לקראת החזרה למסגרות. לשמוע איך הם מרגישים, למה הם מצפים. עם ילדים שעולים לכתה א’ כדאי לתאר ממש איך זה הולך להראות, לדבר על הכתה, המורה, התלמידים, התיק והקלמר. להסביר שהם כבר גדולים ושילמדו שם דברים מעניינים ויכירו חברים חדשים.

* סיימו יחד את ההכנות לגן או לביה”ס –  סדרו יחד את התיק, את הספרים והמחברות, את החולצות המודפסות. למדו את הילדים להיות אחראים כבר מההתחלה ולהכניס בעצמם את הספרים והקלמר לתיק.

* קבעו פגישות עם חברים – הפגישו את הילדים עם חברים מהגן או מביה”ס, ככה הם ירגישו יותר בנוח בימים הראשונים של ההסתגלות.

* שדרו לילדים שאתם מאמינים בהם - האמינו בילדים וסמכו עליהם שהם יוכלו להסתדר ולהתגבר על כל מכשול. כשאתם באים בגישה אופטימית, אתם מעבירים את זה לילדים שלכם. זה מרגיע אותם ומחזק אותם. והם יודעים שאתם שם בשבילם.

*סמכו על הצוות המקצועי – יש אנשים נפלאים במערכת החינוך, גם בגנים וגם בבתי הספר. סמכו עליהם שהם יודעים להתמודד עם התחלות חדשות וקשיים שעולים. צרו קשרים טובים עם הגננות והמורות. זה חשוב לכל אורך הדרך.

זכרו התחלות הן תמיד מרגשות, גם לנו וגם להם, ולעיתים מתלווים אליהן פחדים וחששות. יהיו ילדים שלא ירצו ללכת לגן החדש או לביה”ס, הם עלולים לבכות, להתנגד ולהתעקש שתישארו איתם. קבלו את זה בהבנה, היו אמפתיים לקושי שלהם ותמכו בהם. הסבירו להם שזאת ההתחלה, שאתם מבינים שזה לא קל, ושאתם סומכים עליהם ובטוחים שהם יסתגלו מצויין.

* והנה סרטון מסכם עם טיפ ממש חשוב לגבי הפרידות בבוקר…

שתהיה לכם שנה פורייה ומוצלחת.

תמיד כאן בשבילכם,

רוני מעוז
הדרכת הורים בשיטת מיכל דליות

054-4772736

www.ronimaoz.co.il  

עוד מהבלוג של רוני מעוז

תצוגה מקדימה

איך לעבור את חג הפסח בשלום

חג הפסח בפתח, הרבה הכנות וסידורים וחופשה ארוכה לילדים. לחלק מההורים זה לא מרגיש כמו יציאה מעבדות לחרות אלא בדיוק להיפך... זה לא חייב להיות ככה. נצלו את החופשה הזאת לזמן משפחתי נפלא לבילוי עם הילדים. איך? הנה כמה עצות...

הילד מתבייש? קבלו כמה טיפים

האם גם לכם יש ילד ביישן או ילדה ביישנית? כזה שנדבק לרגל צמוד צמוד ומתחבא מאחוריכם ולא עוזב? אולי מסרב להגיד שלום או לענות לשאלות? האם הילד שלכם מנסה ליצור תקשורת דרככם, מבקש "אמא תגידי לו?” או "אבא תבקש אתה בשבילי?" נסו...

תצוגה מקדימה

טיפים לקראת פורים

מי לא אוהב את חג פורים? כמה שמחה והתרגשות, תחפושות צבעוניות, חגיגות ושירים ו"עד לא ידע". תמיד אהבתי את החג הזה, להתחפש, להתאפר, להכין משלוחי מנות. אבל האמת היא שלא כל הילדים אוהבים אותו. חלקם מתביישים או מפחדים או סתם לא בא...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה