הבלוג של רוני מעוז

ronimaoz

היי אני רוני, נשואה להלל ואמא לתאומים ולקטנצ'יק מתוק. מדריכת הורים ויועצת בצוות היועצות במרכז מיכל דליות. מאד אוהבת אנשים וילדים ומאושרת על הזכות לעזור למשפחות להחזיר את השמחה לחיים שלהן. תצטרפו אלי, יהיה כיף! ... +עוד

היי אני רוני, נשואה להלל ואמא לתאומים ולקטנצ'יק מתוק. מדריכת הורים ויועצת בצוות היועצות במרכז מיכל דליות. מאד אוהבת אנשים וילדים ומאושרת על הזכות לעזור למשפחות להחזיר את השמחה לחיים שלהן. תצטרפו אלי, יהיה כיף! יהיו גם המון מתכונים שווים להכנה עם ילדים

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מנובמבר 2015

האם החיים של כולנו מושלמים? בואו נדבר על זה…

09/05/2016

הרבה מדברים איתי על הפייסבוק, כמה שהוא שקרי, שהוא מציג מצג שווא של חיים מושלמים, של משפחות מאושרות, כולם יפים, עושים חיים, מסיבות, טיולים, טיסות לחו”ל. כולם מחייכים, כולם בזוגיות או עם ילדים או שהכל מושלם אצלם.

אני יכולה להבין למה אומרים את זה. או חושבים ככה. אולי יש בזה מידה של אמת. מה לעשות? יותר כיף לספר על הדברים הטובים והכיפיים שלנו וגם יותר כיף לנו לראות אנשים שמחים ומבלים. אבל לא, זה לא אומר שהכל מושלם אצל כולם. זה מה שבא לחלק מהאנשים להציג וזה בסדר גמור. הם לא אומרים הכל אצלי מושלם, הם רק בוחרים איזו זווית של החיים בא להם לשתף.

מצד שני, אני מכירה הרבה מאד אנשים שכותבים גם על דברים אחרים. כותבים על מחלות ומוות, כותבים על אסונות, כותבים על דכאון ודכאון אחרי לידה, על ימים קשים, על כדורים ואישפוזים. כל אחד ומה שכואב לו, ומה שנכון לו לחשוף.

אני מורידה את הכובע בפני האנשים האלה. על האומץ להיות מי שהם, כמו שהם, בלי מסכות, בלי לפחד ממה יגידו או מה יחשבו. פשוט להיות הם. והם כותבים והם מקבלים כל כך הרבה תמיכה ואהבה ועידוד, גם אם וירטואלים. והם נותנים המון כוח לאנשים אחרים שנמצאים במצבים דומים אבל אין להם רצון או יכולת או אומץ לשתף.

אז קבלו הכל באהבה. את אלה שמשתפים בטוב וגם את אלה שלא. תעודדו, תפרגנו, תקבלו. תשתדלו לא להיות ביקורתיים ושיפוטיים כי אולי תמצאו את עצמכם יום אחד בסיטואציה דומה.

יכולה לספר על עצמי, שלמרות החיוך שמלווה אותי כמעט תמיד, גם לי היו תקופות לא קלות. גם אני הייתי במקומות שלא תמיד היה לי טוב בהם, לפעמים נפגעתי מאנשים מסויימים, היו לי מכשולים בדרך. אבל היום אני יודעת, שכל מה שעברתי, חיזק אותי, והפך אותי למי שאני היום.

אז שולחת מכאן חיבוק לכל מי שקצת קשה לו. ותזכרו שיש המון אנשים שאתם יכולים לשתף ויחזירו לכם חיבוק ואהבה ותמיכה.

אז כן הוא ממכר, וגוזל המון זמן ואולי קצת מציצני, אבל יש בו גם הרבה דברים נפלאים בפייסבוק, תהנו מהם.

באהבה,

רוני

עוד מהבלוג של רוני מעוז

Thumbnail

איך לעבור את חג הפסח בשלום

חג הפסח בפתח, הרבה הכנות וסידורים וחופשה ארוכה לילדים. לחלק מההורים זה לא מרגיש כמו יציאה מעבדות לחרות אלא בדיוק להיפך... זה לא חייב להיות ככה. נצלו את החופשה הזאת לזמן משפחתי נפלא לבילוי עם הילדים. איך? הנה כמה עצות...

הילד מתבייש? קבלו כמה טיפים

האם גם לכם יש ילד ביישן או ילדה ביישנית? כזה שנדבק לרגל צמוד צמוד ומתחבא מאחוריכם ולא עוזב? אולי מסרב להגיד שלום או לענות לשאלות? האם הילד שלכם מנסה ליצור תקשורת דרככם, מבקש "אמא תגידי לו?” או "אבא תבקש אתה בשבילי?" נסו...