הבלוג של רוני ליכט רותם (roni licht rotem)

ronilichtrotem

נשואה, אמא לארבעה וכלב אחד. ויש הורים, אחים וכל החגיגה. יועצת חינוכית ומדריכת הורים, אוהבת וחיה את נושא המשפחה וההורות, מאמינה בכוחה של משפחה.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מספטמבר 2019

חשיפה.. אמאלה! בלוג חדש פוסט חדש. אמא, יועצת חינוכית ומדריכת הורים. בואו נדבר משפחה, יאללה תיכנסו אני בלחץ

30/10/2019

אני רוני. רוני ליכט רותם, בת 44, אמא לארבעה ילדים, נשואה. יש לנו גם את רוקי, הולך על ארבע וגם לו יגיע פוסט נפרד.

רוקי שלנו. צילום עצמי

רוקי שלנו.
צילום עצמי

 

אני יועצת חינוכית ומדריכת הורים, מאמינה בכוח שיש לנו ההורים. אוהבת לעבוד עם הורים, ללוות, לתת כלים להתמודד עם האתגרים שההורות מציבה לנו. השנה החלטתי, ממש באמצע החיים לעזוב עבודה מסודרת כיועצת חינוכית בחטיבת ביניים (ממלכת פולניה גועשת מהמהלך- מי עוזב עבודה מסודרת וכל זה)  ולהשקיע במה שאני מאמינה ואוהבת לעשות- הדרכה ליווי ויעוץ להורים ומשפחות. אני מעבירה סדנאות קבוצתיות, מלווה משפחות ישראליות המתגוררות בחו”ל, מגיעה לערבי מפגש של חברים בבתים על מנת להפוך מפגש חברתי נחמד, לכזה עם ערך מוסף- שיח מונחה בנושא הורות, ערבי נשים סביב נושאי ההורות ומפגשים פרטניים עם הורים. אני אוהבת לחשוב מחוץ לקופסא ותמיד פתוחה לרעיונות נוספים לעבודה עם הורים.

אני אוהבת לדבר, אוהבת להקשיב.

אני אוהבת לבשל, בעיקר אוכל בייתי מבושל טעים כזה. לא משהו מאוד מסובך אבל טעים, מנחם וצבעוני. אני אוהבת חולצות שחורות, זה הצבע שהכי מתאים לי אבל בבישול, אני בדיוק ההפך, כמה שיותר צבעוני ומגוון יותר טוב, טעים ובריא. אה! אני לא אוכלת גלוטן וסוכר, מבחירה כבר שלוש שנים (מחיאות כפיים לעצמי)

בתמונה: מרק עדשים ופטריות שהכנתי אתמול כשהתחיל לרדת גשם. צילמה הבת המהממת שלי

בתמונה: מרק עדשים ופטריות שהכנתי אתמול כשהתחיל לרדת גשם.
צילמה הבת המהממת שלי

יש לי קושי עם חשיפה, מצד אחד אני פטפטנית, אוהבת לדבר, לשתף, אין סודות. אין כביסה מלוכלכת, על הכל אפשר לדבר וכמה שיותר, יותר טוב. מצד שני, משום מה מהמילים הכתובות אני מפחדת. מישהו אמר לי פעם, ממש ממש מזמן “מילים כתובות אפשר להעביר הלאה” וזהו. זה נחרט לי. לא שיש סודות אבל הידיעה שמה שאני כותבת ומעבירה הלאה לנצח ישאר כתוב, קצת מלחיצה אותי. והנה, אני מתמודדת.

 ויש עוד דבר, החשיפה שלי תביא אותי למצב בו גם משפחתי תיחשף בצורה כזו או אחרת. האם זה נכון? מותר? פייר מבחינתם? שאלות מורכבות שאני מתחילה להתפלסף איתן ככה ביני לבין עצמי. ואולי גם פה, כמו בהדרכת הורים יהיו גבולות ואני אוכל להחליט מה כן ומה לא, מה נכון לי ומה מרגיש לי יותר מדי.

אני רוצה לכתוב על הורות. הורות זו המהות שלי, זו הבחירה, זו הפרנסה שלי. הורות עבורי זה בית, זה טוב, זה רע, זה נעים, זה כואב, זה זורם, זה קשה, מאתגר מספק מתסכל. הורות זה החיים של מי שבחר והצליח להיות הורה.

צילום עצמי

צילום עצמי

 

וזאת אני. ואני רוצה שתהיו איתי במסע הכתיבה שלי, בחשיפה ובשיתוף. אני נרגשת ומאותגרת ומזמינה אתכם להיות איתי.

מוזמנים לבקר אותי גם בפייבוק : https://www.facebook.com/roni.horim/

רוני

עוד מהבלוג של רוני ליכט רותם (roni licht rotem)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

איפה מוצאים זמן??

 היא דיברה על זמן איכות עם הילדים. אני מבינה אותה, זה באמת קשה למצוא לזה זמן אבל כשמצליחים, לא מצטערים. זה כזה כייף!  זה לא "משהו על הדרך", זה ממש זמן שאנחנו צריכים לפנות בשביל להיות עם אחד הילדים. ומומלץ להודיע עליו, ממש...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks
תצוגה מקדימה

הורות, הורים והרהורים

מזל טוב, הפכת לאמא. נולדה אמא, אני. היסטרית, חרדתית וטוטאלית. אסור לגעת, אסור להרים, אסור ואסור ואסור. נשאבתי להורות, לדבר הזה שקוראים לו אמא. חוויתי אותו בעוצמות מטורפות תוך ויתורים רבים, לפעמים גם על עצמי. פחדתי מהמון...

תגובות

פורסם לפני 1 week

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה