הבלוג של רוני ליכט רותם (roni licht rotem)

ronilichtrotem

נשואה, אמא לארבעה וכלב אחד. ויש הורים, אחים וכל החגיגה. יועצת חינוכית ומדריכת הורים, אוהבת וחיה את נושא המשפחה וההורות, מאמינה בכוחה של משפחה.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מספטמבר 2019

19/11/2019

היא אמרה לי שהיא מכורה. ככה התחילה שיחת הטלפון שלנו. היא הגיעה אלי דרך לקוחה. הרגשתי את הכאב, התסכול והאכזבה בקול שלה. הצעתי שניפגש והיא עוד התלבטה. בעלה לא מאמין בזה, ככה היא אמרה. בתהליכים. ובכל זאת בחרה שניפגש. שמחתי, אני כן מאמינה בתהליכים.

 אני מכורה לטלפון היא אמרה. אני כל הזמן בטלפון, ברשתות ושטויות אחרות, לא באמת משהו חשוב, לפחות זה לא תמיד משהו חשוב. היא מספרת על שעות רבות שהיא “גוללת”, אתם יודעים, עם האגודל את הפיד, או את התמונות באינסטוש. ולא נעים לה מעצמה, כי היא יודעת שהרוב זה סתם. ממש סתם. וכשהם משחקים ביחד, וזה כבר לא קורה הרבה, הוא כבר בן 14 וזה התור שלה, היא קוראת עוד הודעה לא חשובה,הוא אומר לה “נו אמא שחקי כבר, תורך” והיא עונה לו “רגע! זה עבודה” ובלב היא יודעת שזה ממש, אבל ממש לא עבודה. זו עוד תמונה שחברה העלתה או עוד פוסט של “חברה”, מישהי שהיא לא באמת מכירה.

 ויש עוד בעיה היא אמרה- גם הילד שלי מכור. לאותו הדבר בדיוק. והיא רוצה להיות איתו והוא רוצה להיות איתה והם לא מצליחים להתחבר. להתנתק.

צילום עצמי

צילום עצמי

 

והיא קוראת לו לאכול, והוא עונה “שניה” ושוב היא קוראת לו, והוא בדיוק מסיים לראות עוד סרטון לא חשוב ולא באמת מעניין שחבר העלה. והוא באמת  רוצה לאכול איתה, חייב לספר לה משהו שהיה היום בביה”ס.

והיא אכלה לבד

 והוא, מכור. והיא, מכורה. ושניהם רוצים להיות קצת יחד אבל מכשיר אחד קטן יוצר ריחוק כל כך גדול.

ושניהם משלמים מחיר, כל הבית משלם מחיר, זה מרחיק. פעם אמרו שזה מחבר היא אומרת, “מחבר אנשים”, אבל זה ממש לא ככה, זה מרחיק אותה מבעלה ומהילדים. וערבים שלמים, כולם במסכים. ולבן שלה, כבר אין לו חברים. לפחות לא אמיתיים. יש חברי רשת, שעות ארוכות שהוא מדבר איתם. אבל מי הם בעצם? והבית ריק. לא באים, לא מדברים. לא פשוט.

והאמא  מספרת, משתפת ואני מרגישה משהו בבטן. הרי כולנו נופלים לדבר הזה. כמה קל לקנות שקט עם המכשיר הזה. לגנוב עוד דקה ולראות ולקרוא על דברים שלא קשורים אלינו ולא תמיד עושים לנו טוב. לא כייף לבן שלי היא ממשיכה ומספרת, לראות שבתמונות כולם כל הזמן בחו”ל, כולם מושלמים, לכולם טוב. ואני, היא אומרת, לא מצליחה, לא יודעת איך להסביר לו. והוא הרבה לבד, בעצם כולנו לבד בתוך הביחד הזה.

עברנו יחד תהליך, האמא ואני. ולאט לאט מצאנו רגעי זמן בו הטלפון הונח בצד ופתאום התפנה זמן. זמן לילדים, לבן זוג, לקריאה, לצפייה בסדרה.

לחלק מתהליך צירפנו את הילד. הוא דיבר והיא הקשיבה. נוצר שיח, השתנו סדרי העדיפויות. גם היא דיברה. ואני הקשבתי לשניהם. מהתהליך שלהם גם אני צמחתי. אנחנו עדיין צומחים ביחד ובקרוב מאוד ניפרד. הם מדברים, הם מבלים זמן ביחד וגם לחוד, היא חזרה לדבר, לתקשר לצאת ולבלות עם בעלה ועם הילדים. היא גילתה את הבת הקטנה שלה מחדש. היא מאושרת, המשפחה מאוחדת ואני מסופקת. וזה לא במקום הטלפון, זה בנוסף. כי כמו כל דבר בחיים, השאלה היא המינון.

רוצים לקבל כלים נוספים?

זאת אני, רוני ליכט רותם, יועצת חינוכית ומדריכת הורים- מעצימה ומלווה הורים.

צילום : לילך גל

צילום : לילך גל

 

מוזמנים להתקשר ולקבוע פגישה (אפשר גם פגישה טלפונית און ליין)

אני זמינה בטלפון: 052-3129034

אפשר לשלוח לי הודעה בווטסאפ ואחזור אליכם:

https://bit.ly/2ptc0Rv

ואפשר גם פה:

https://www.facebook.com/roni.horim/

עוד מהבלוג של רוני ליכט רותם (roni licht rotem)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

גם אבא רוצה להרשם לחוג

הם ישבו מולי. לבושים יפה, מאופרים. יושבים ומדברים על הקשיים, על אתגרים, על ריבים, על עומס, על שחיקה. על ימים שמתחילים מאוד מוקדם ומסתיימים מאוחר. סדר היום שלהם דיי דומה, שגרתי כזה- קמים, מתארגנים ויוצאים בבוקר לעבודה, חוזרים...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks
תצוגה מקדימה

איפה מוצאים זמן??

 היא דיברה על זמן איכות עם הילדים. אני מבינה אותה, זה באמת קשה למצוא לזה זמן אבל כשמצליחים, לא מצטערים. זה כזה כייף!  זה לא "משהו על הדרך", זה ממש זמן שאנחנו צריכים לפנות בשביל להיות עם אחד הילדים. ומומלץ להודיע עליו, ממש...

תגובות

פורסם לפני 1 month

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה