הבלוג של רוני ליכט רותם (roni licht rotem)

ronilichtrotem

נשואה, אמא לארבעה וכלב אחד. ויש הורים, אחים וכל החגיגה. יועצת חינוכית ומדריכת הורים, אוהבת וחיה את נושא המשפחה וההורות, מאמינה בכוחה של משפחה.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מספטמבר 2019

כמה כוחות, אופטימיות ובטחון יכולים להיות באשה אחת שהחליטה שהיא לא נותנת לסרטן לנצח

16/01/2020

היא מעוררת השראה. זה התחיל בזמן שהם חיו בחו”ל. הרגישה משהו, הלכה להיבדק וקיבלה תשובה שהכל בסדר. “ציסטה”. כשחזרו לארץ היא ניגשה להיבדק. פה הגילוי כבר היה מהיר – סרטן השד. גוש גדול, אין גרורות. פרוטוקול טיפולים קשוח. הכל קורה נורא מהר והיא, והם, בתוך המחול המטורף הזה.

ואנחנו נפגשות, והיא כל כך יפה, עם קרחת חלקה ועיניים ירוקות יפות, והיא מספרת בפתיחות רבה על התמודדות אחרת.

למה אחרת אתם שואלים?

כי טלי שתמיד  אופטימית מטבעה, כמו קרן שמש כזו, בוחרת להמשיך להיות כזו עם ולמרות המחלה.

וכשאני שואלת אותה למה היא ממשיכה לקום בחמש בבוקר לעשות ספורט היא עונה בפשטות “כי זה עושה לי טוב”.

וכשאני שואלת אותה למה היא בלי פאה היא עונה בכנות “כי אין לי מה להסתיר”

תמונה מהאוסף הפרטי של טלי

תמונה מהאוסף הפרטי של טלי

 

ויש בעל תומך וילדים מקסימים ומשפחה קרובה וחברות טובות. וכל אחד מתמודד אחרת עם המצב. וטלי מקבלת, מאפשרת. מאפשרת לשואל לשאול, למתקשה להתרחק ולעוטפים לעטוף.

זה לא פשוט למשפחה להתמודד עם דבר כזה. לראות את אמא, אחד מעמודי התווך של המשפחה מתמודדת עם כאבים ומסתובבת עם קרחת. יש ילדים שמגיבים בהסתגרות, יש כאלו שלא מדברים, יש כאלו שבוכים. כדאי לאפשר לילדים לבטא את הקושי, להקשיב ולהכיל אותו ולשתף אותם (באופן התואם את הגיל שלהם) בקשיים שההורים והמשפחה כולה חווה. לדבר איתם.  ועם זאת, כדאי לנסות לשמור על שגרה. שגרה אחרת, אבל שגרה.

לדבר איתם, להקשיב להם, להכיל, לחבק אותם ולאפשר להם לשאול. לענות תשובות כאלו שיתאימו לגיל הילד. לזרוע אופטימיות עד כמה שאפשר. למצוא ולהאיר את הכוחות שיש להם ולמשפחה. ביחד ולחוד.

תמונה מהאוסף הפרטי של טלי

תמונה מהאוסף הפרטי של טלי

טלי במקצועה מעצבת פנים מצליחה. את הטעם הטוב שלה אפשר לראות גם בסגנון הלבוש השיקי  ומלא הסטייל שלה. היא נלחמת ולא מוותרת. היא קמה בבוקר, מתלבשת ומנסה לשמור על שגרה. מחלקת את השבוע בין ימים קשים וכואבים, הימים שאחרי הטיפולים האגרסיביים ובין ימים בהם יש רגיעה ובהם היא בוחרת למלא את הגוף והנפש.

האופטימיות וההשראה שהיא מקרינה לסביבה הביאו אותה לעסוק בליווי נשים המתמודדות, ממש כמוה, עם סרטן השד. ללוות אותן ולגרום להן להרגיש טוב עם עצמן. לצאת איתן למסע שכולו שיק וסטייל ודרך זה לתת מקום לנפש המתמודדת עם כאב, פחד וחרדה.

בדרך כלל אני מסיימת את הפוסטים שלי עם תמונה שלי ופרטים ליצירת קשר. היום החלטתי לסיים עם תמונה של טלי ועם הפרטים שלה, אולי היא תוכל לעזור למישהי שממש עכשיו מתמודדת עם הסרטן ורוצה ליווי, תמיכה ונגיעת קסם מלאה באופטימיות ונוטפת שיק

וזאת טלי,

תמונה מהאוסף הפרטי של טלי

תמונה מהאוסף הפרטי של טלי

 

טלי זמינה בטלפון: 052-6533342

ושרק נהיה בריאות

רוני

 

 

עוד מהבלוג של רוני ליכט רותם (roni licht rotem)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 months
תצוגה מקדימה

אני מכורה

היא אמרה לי שהיא מכורה. ככה התחילה שיחת הטלפון שלנו. היא הגיעה אלי דרך לקוחה. הרגשתי את הכאב, התסכול והאכזבה בקול שלה. הצעתי שניפגש והיא עוד התלבטה. בעלה לא מאמין בזה, ככה היא אמרה. בתהליכים. ובכל זאת בחרה שניפגש. שמחתי, אני...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

עושים עליה חרם

היא ישבה מולי ובכתה. שאלתי מה קרה והיא ממש לא יכלה לדבר. ראיתי את העיניים שלה ואת העלבון הגדול. "עושים עליה חרם". היא סיפרה על הבת שלה, בת 13, כיתה ז'. זה התחיל מאיזה מפגש בפיצה, אליו הוזמנו כל הילדים בכיתה. בדרך כלל ההזמנה...

תגובות

פורסם לפני 3 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה