הבלוג של איי לאב יו טרמינל

לא הייתי בכל מקום אבל זה ברשימה שלי (סוזן זונטאג). רוני ערן, עיתונאית ועורכת תוכן בתחום התיירות (גם פזמונאית, אבל זה סיפור אחר) . אוהבת טרמינלים ועוד יותר את מה שהם מובילים אליו - מקומות, אנשים וסיבות טובות לארוז מזוודה. Roni... +עוד

לא הייתי בכל מקום אבל זה ברשימה שלי (סוזן זונטאג). רוני ערן, עיתונאית ועורכת תוכן בתחום התיירות (גם פזמונאית, אבל זה סיפור אחר) . אוהבת טרמינלים ועוד יותר את מה שהם מובילים אליו - מקומות, אנשים וסיבות טובות לארוז מזוודה. Roni Eran, travel blogger & journalist, content editor. Loves terminals and everything they lead you to – places, people, every good reason to pack a suitcase and hit the road.

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מיוני 2018

פטיש שמטיש, אני אוהבת נעליים. ואיפה אנחנו מצטיידות, אחותי?! ברור שברומא. ומכל מעצבי הנעליים האיטלקיים, שמביאים שמחה לחיי, שלא לומר יופי, יציבה הגונה ותנועה זורמת על מדרכות העולם, יש אחד שהוא עילוי. אין לו מושג על קיומי אבל לי יש איתו מערכת יחסים ארוכה ויציבה. היא התחילה לפני שנים, כשהחבר שלי דאז עבד ברומא בהפקת סרט אמריקאי, ואני הצטרפתי אליו כדי לבלות יחד שני סופי שבוע. בשאר הימים התכוונתי לחרוש את העיר וגם לחקור לעומק את ענף ההנעלה המקומי. ישבנו לקפה עם ג’ינה, המלבישה של הסרט, והוא נזכר פתאום: “את ג’ינה את צריכה לשאול על מעצב הנעליים ההוא שאת מחפשת”.

4

‘מעצב הנעליים ההוא’ הוא ישות שנהייתי מודעת לקיומה בקיץ אחד, כשגיליתי את הנעליים שלו בחנות תלאביבית מפונפנת – נסיך העיצוב, גאון האימומים, פאוסטו סנטיני. רכישת זוג מיצירותיו חייב אותי אז לקחת משכנתא קטנה והפנטזיה על החנות שלו ברומא לבשה מימדים של מיפגש עם המערה של אלדין.

“אה בטח”, אמרה ג’ינה, “לפאוסטו סנטיני יש חנות בוויה קונדוטי, אבל יקר שם. יש לו חנות עודפים בוויה קאבור 106, לא רחוק מכנסיית סנטה מריה מאג’ורה”. חנות עודפים. יזוס מריה! היש צירוף מתוק מזה?!

פאוסטו אמורה מיו

חנות העודפים של סנטיני נראתה כמו אחרונת חנויות הנעליים של נווה שאנן בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב של שנות השמונים. אאוטלט מוחלט, עם חלון ראווה מגובב, בלי שמץ של גלאמור. אבל מבט קצר אחד והיה ברור שכל הגיבוב הזה הוא לגמרי הדבר האמיתי. היה סגור. חיכיתי. פתחו. המוכר התעלם ממני ואני הסתובבתי שם מחשבת את גודל המכולה הדרושה ואחר כך את היקף האובר ווייט שייקח את השלל הביתה. מכירת נעליים היתה הדבר האחרון שהעסיק את המוכר, אבל הצלחתי לשכנע אותו לחפש את המידה שלי. הוא הואיל למצוא לי שני זוגות, כי אאוטלט זה אאוטלט ומקולקציה ישנה אין את כל המידות וכל זה. המחיר היה מחיר ריצפה. הו, האושר. היה בהן כל מה שאשה משתוקקת לו בזוג נעליים: נעל כפפה עשויה ביד אמן, עם יופי, אופי והקלאסיקה עם הטוויסט של פאוסטו סנטיני. שנים התהלכתי בהן על פני העולם עד דקה לפני שהתפרקו.

מעל הזוג3

מאז רומא בשבילי היא פיאצה נבונה, פליני, המסעדות של טראסטוורה, וגם ויה קאבור 106. בזמן האחרון, שמעתי, המחירים פחות ריצפתיים אבל עדיין טובים. לחנות אגב קוראים ג’אקומו סנטיני, שזה, אומרים, הוא שם אביו של פאוסטו. גם אלברט פירות זה בסדר מצידי.  בתמונות – מגפונים מהקולקציה החדשה, שהזמינה חברתי רותי דרך האתר של סנטיני. 250 יורו, הגיעו תוך שבועיים בתוספת 350 ₪ דמי משלוח ומכס. גם זאת אפשרות אבל כבר מזמן לא הייתי ברומא. אנדיאמו ג’אקומו! תתעורר ותארוז לי מידה 40 מכל מה שיש.

 ויה קאבור 106. שעות פתיחה: 10-13, ו-15:30-19:30, שני-שישי, ובשבת 10:00-13:30, 15:00-19:30. www.faustosantini.com

עוד מהבלוג של איי לאב יו טרמינל

תצוגה מקדימה

וינטג' ואמונה בלונדון

לונדון היתה מאז ומתמיד העיר שלנו. במשך שנים היינו, רייכמן-האספן ואני, מקפידים לפקוד אותה לפחות פעם בשנה. היא היתה מולדתנו השנייה ומלכתם היתה לגמרי גם קצת מלכתנו. התפריט הקבוע כלל לינה וארוחת בוקר במלון צנוע במרכז העיר...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

המדריך לפולניה החופשת בפולין

אני פולניה, וכמו שאומרים אצלנו בעדה, אתם עוד תודו לי. חזרתי מפולין, ומה אגיד לך זושה, יותר טוב תתחילי לרשום. בעצם אם בודקים בציציות אני רק חצי פולניה. אבי מפולין, אמי מגרמניה, ויש לי חיבור מאוד מסויים לשתי הארצות האלה,...

תצוגה מקדימה

תיירת בדכאו

נסיעה אחרונה עם אמי לגרמניה, מולדתה, לפני שנפרדה מאיתנו, הובילה אותי לדכאו. קונסנטריישן קמפ, בבקשה! הטיפולים הכימותרפיים הסתיימו. שנת העינויים של אמי תמה ועמה נחשפו ניצניה של הכרה חדשה בסוף המתקרב, הזוועה בידיעה שהכל היה...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה