הבלוג של ronenrosen

ronenrosen

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מנובמבר 2017

 

דיקור סיני לטיפול בכאבי מחזור

דיקור סיני לטיפול בכאבי מחזור

מחקר אוסטרלי-ניו זילנדי מצא כי דיקור סיני מפחית באופן ניכר את משך ועוצמת כאבי המחזור ושאר הסימפטומים הקשורים למחזור הכואב. השיפור שהושג נמשך לפחות שנה מתום סדרת הטיפולים.
כאבי מחזור הם הסיבה השכיחה ביותר בגינם פונות מטופלות לגניקולוג המטפל שלהן. נראה כי 4 מתוך 5 נשים סובלות בשלב כזה או אחר מכאבים הקשורים למחזור החודשי שלהן.
המחקר כלל 74 משתתפות בגילאים 18 עד 45 הסובלות מכאבי מחזור. יותר ממחצית כמות המשתתפות במחקר דיווחה על שיפור בעוצמת הכאב במהלך 3 החודשים של הטיפול.
המחקר שהתפרסם בכתב העת הרפואי PLOS ONE הראה קשר בין תזמון הטיפול ותדירותו. הוא מצא כי טיפול תדיר בדיקור סיני קשור לשיפור בתסמינים בריאותיים שונים המשפיעים על איכות החיים כמו רמת אנרגיה גבוהה, כאבים כללים בגוף ותפקוד חברתי.
הנשים שהשתתפו במחקר חולקו ל-4 קבוצות, 2 קבוצות הקשורות לטיפול ידני בדיקור סיני ו-2 קבוצות לטיפול באלקטרו-אקופונקטורה. הן קיבלו 12 טיפולים בדיקור סיני שהתפרסו על פני 3 מחזורים (3 חודשים). ניתן טיפול אחד (לקבוצה שקיבלה אלקטרו-אקופונקטורה) או 3 טיפולים בשבוע ((הקבוצה שקיבלה דיקור מנואלי) לפני המחזור. כל הקבוצות קיבלו טיפול בדיקור סיני במהלך 48 השעות הראשונות של המחזור שלהן.
התוצאות הפתיעו אפילו את מחברי המחקר. בתקווה כי מחקר גדול יותר שיתבצע בנושא בעתיד יגרום להכנסת הדיקור הסיני כטיפול מיינסטרים בקופת החולים בו יפנו גניקולוגים את מטופלותיהם לטיפול בדיקור סיני. ועד אז… הפסיקי לסבול מכאבי מחזור ובואי לטיפול בדיקור עוד היום!

עוד מהבלוג של ronenrosen

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

חיזוק מערכת החיסון באמצעות דיקור סיני (רפואה סינית)

כל אחד נהיה חולה בנקודה כזו או אחרת במהלך חייו. חלק מהאנשים סובלים מתופעות החולפות במהירות (יכול להסתכם במין סוג של חולי של סוף השבוע), אך לעומתם, אחרים עשויים לסבול מהסימפטומים מספר ימים ואף שבועות. יצא לכם לחשוב פעם...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

תפקידו של הלב על פי הרפואה הסינית - חלק א׳

האספקט הפיזי של הלב   על פי התפיסה של הרפואה הסינית, הלב הוא האיבר הכי קשור ומשוייך לרגש. האם שמת לב לכל האימרות המצויות בשימוש יום יומי על ידינו, כאלה הבאים לתאר את מה שאנחנו מרגישים כמו: ״ לב שבור״ או ״כאב לב״....

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה