הבלוג של רונלי ישורון

מה שהעיניים לא רואות, הבטן מספרת

איך מקבלים אומץ? מבטיחה להיות אמיצה ולחלוק את הדרך שעשיתי עד לכאן. גם את הדרך המרגשת מכאן אשמח לחלוק איתך. אולי, כמוני, גם את תכריזי על השנה כשנת האומץ.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מינואר 2018

מגיל קטן יעל מנסה להבין מה המקום שלה בעולם. לפני שהיא מצליחה קורה משהו שהופך את הכל. בניגוד לצפייה שלה, זה לא קורה ביום אחד. למעשה, עוברות שנים עד שיעל תרגיש שהיא בטוחה בעצמה ובצעדיה.

16/10/2018

יעל, כיום בחורה כמעט בת 30 עברה שתי מהפכות משמעותיות בחייה. לא אארצה לפגוע בהנאת הקריאה, לכן לא אפרט. שתי ‘רעידות האדמה’ מציבות אותה מול שאלות קיומיות מהותיות. יש להן השפעה מכרעת על מי שיעל תבחר להיות. הספר מציג שתי תמונות: כאן ועכשיו, יעל מטפלת בשני ילדים של משפחה יהודית יאפית בניו-יורק; ואז, בשנות השמונים בירושלים כשיעל היתה ילדה.

באופן אישי אני נמשכת לספרים שמתארים את ירושלים. חייתי תקופה קצרה בחיי הבוגרים בירושלים, אך אני ירושלמית בלב. נהנית בכל פעם מחדש לראות בזיכרון את השכונות והרחובות המתוארים בסיפורים.

הסיפור כתוב בגוף ראשון, כאשר רוב הפרקים הם מפי הגיבורה הראשית, יעל. שאר הפרקים הם דמויות חיזוק שמספקות לנו נקודות מבט שונות ומוסיפות לנו מידע רלוונטי. גם הן כתובות בגוף ראשון. הסופרת מצליחה להכניס אותנו ללב הסיפור. אני תמיד נפעמת מיכולת של סופר לברוא דמויות עם עולם שלם. כאילו הם אנשים שהוא מכיר. ואולי סופרים לא רק בוראים עולמות אלא גם מתבססים על דמויות מהחיים?

יעל מתמודדת עם החיים ומה שהם מביאים לפתחה. כולנו מתמודדים עם דברים שקורים לנו ועם החלטות שקיבלנו. הם אלה שמעצבים אותנו ומובילים אותנו למקום הבא. איך אנו מתמודדים? האם אנו משלימים עם מצב מסוים? האם אנו בורחים מזהות? האם אנו עסוקים במה יחשבו עלינו? מיהן הדמויות הדומיננטיות בחיינו והאם אנו נותנים להן מקום?

כולנו מתמודדים עם שאלות רבות, וגם יעל. לקראת סוף הספר היא מקבלת הארה. ואז גם אנו מקבלים הסבר מפורש לשם הספר.

לסיכום, למרות השאלות המשמעותיות הספר כתוב בקלילות ומאוד זורם בקריאה. מתאים למי שמחפש קצת אסקפיזם.

עוד מהבלוג של רונלי ישורון

תצוגה מקדימה

משפחה שכזאת

השבוע חל יום המשפחה. מהי משפחה עבורכם? מיהם בני המשפחה שלכם? האם כולם חולקים איתכם מטען גנטי? המשפחה שלי היא הדבר החשוב לי ביותר בעולם, ומורכבת מהאנשים היקרים לי ביותר. המשפחה מורכבת מהאנשים שאיתם אני יכולה להיות אני...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

קניתי מוקסינים

כשהייתי קטנה היו לי מוקסינים. אני זוכרת שלא אהבתי אותן במיוחד. אם אני זוכרת נכון, הן היו סגולות עם פרנזים צבעונים. מהסוג הקלאסי, הרחב עם התפרים הבולטים מסביב לנעל. לא הלכתי איתן הרבה, והיו לי כל מיני סוגי נעליים, אך משום מה,...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

יקיצה, ניר ברעם

יקיצה הוא ספר סוחף שלוקח את הקורא למסע בחייו של הגיבור. הגיבור, ששמו לא מצוין אף לא פעם אחת, מתואר בספר מגיל הילדות ועד לשנות ה-40 לחייו. בצורה מופלאה הסופר שם זרקור הלוך חזור על תקופות ילדות, בגרות והתבגרות. המעבר בין תקופה...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה